Pitanje u vezi sa ADSL-om

zoxy987

Početnik
Poruka
4
Da li je moguce izvrsiti privremeno premestanje adsl-a? Tj.da privremeno radi na drugom tel. broju? Npr.uvedem ga kod sebe kuci,koristim mesec-dva,zatim ga "prenesem" na drugi br,u drugom gradu i tamo ga koristim par meseci,pa ga onda opet vratim kuci. Ovo mi je bitno iz razloga sto ,recimo sad sam stalno kuci pa bi sad uveo adsl,ali kad pocne fax ,tad sam vrecinu vremena u ns-u pa mi je bzv da imam adsl kuci koji cu koristiti samo vikendom(a nekad ni toliko) Inache, obe lokacije(u Kuli,gde zivim, i u NS-u,gde studiram)imaju tehnicke mogucnosti za adsl.

Pozdrav!
 
Zvao sam 9813,rekli su mi da je moguce,ali su mislili na selidbu,dakle u slucaju trajnog menjanja mesta boravljenja moguce je preneti adsl.Inace,nameravam kod Telekoma da uzmem adsl,kazu da je najpouzdaniji,ako gresim,slobodno predlozite nekog drugog provajdera:-) Zato me je i zanimalo to privremeno "prenosenje" adsl-a,da li je to uopste neko i pokusao? Izgleda da se u Telekomu nisu susretali sa ovakvim situacijama u kakvoj sam ja.
 
Zvao sam 9813,rekli su mi da je moguce,ali su mislili na selidbu,dakle u slucaju trajnog menjanja mesta boravljenja moguce je preneti adsl...
Koliko je meni poznato, da bi uopšte uveo ADSL, telefonski priključak mora da se vodi na tvoje ime (ili na ime nekog tvog, oca, majke...) i da ti u ličnoj karti bude upisana tačna adresa stanovanja, a ne ono, stanuješ na jednoj adresi, a u LK ti piše druga adresa. Zato su ti i rekli da je premeštanje na novu lokaciju moguće, ALI samo u slučaju ako trajno promeniš i adresu stanovanja! ;)
 
Hmm...kada sam ja prvi put uzimao ADSL, a bilo je to pre cca 3-4 godine, bio sam podstanar, i bila mi je dovoljna moja lična karta, iako nisam bio prijavljen na toj adresi.

Priznajem da je to potpuno nelogično, moguće da su se sada opametili.
 
Tako je. Cak sta vise traze da osoba na kojoj se vodi telefon licno dodje i potpise unapred zahtev dok preuzeti kasnije dok stigne modem ukoliko ga nemaju moze svako....

Dosta je sada izmenjeno.

Npr. podji od tebe. Nisi hteo mozda placati taj adsl tebi nebi nista mogli ali zato tipa na kome se vodi telefon bi smrskali. Stoga mislim da je sada i pametniji ovakav sistem izdavanja ADSL - a
 
Pa naravno da se ne bi adsl prikljuchak vodio na moje ime,vec na oca a u NS-u na gazdaricino ime,jer ona je vlasnik kuce u Novom Sadu gde sam podstanar. Nije u tome problem, vec me najvise interesuje da li je moguce to privremeno premestanje prikljucka? U telekomu su mi rekli da je moguce,ali kad ga premestas,onda opet zakljuchujes ugovor na 12 meseci,a meni to nikako ne odgovara jer sam malo tamo,malo ovamo i nikako nisam na jednom mestu 12 meseci.
 

Back
Top