Pranje automobila u Beogradu? Gde i koliko?

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
54.279
Nikada ne bih pokrenuo ovu temu da me nedavno u Zemunu nisu odrali u jednom servisu za pranje kola - naime, oprali mi kola unutra i spolja, majstor pita "oćeš i odozdo da operemo", ja rekoh "ajde", i ne pitam koliko košta, kad završiše - čovek mi naplati 1100 dinara. Ima tome vremena, možda su sada i poskupeli.

Ne znam da li je to normalno, ali znam da tamo nikad više neću ići. Kad god odem u Valjevo, dole svratim u jednu perionicu gde mi auto operu perfektno unutra i spolja za 200 din. Jedino što sad ne idem tako često u Valjevo, a blato se taloži po mom ljubimcu.

Recite mi ima li dobrih perionica u Beogradu, Zemunu, negde gde posao rade korektno a ne naplaćuju ruku i nogu...? Koliko vidim, prosek je oko 550 din. za full pranje, zna li neko ima li bolje?
 
Ima jedna dobra perionica u ulici koja izlazi na bulevar a sece ulicu Proleterskih Brigada. Sad da me ubijes ne mogu se setiti kako se ulica zove ali ako preseces P.Brigada i silazish njom prema Bulevaru posta je sa leve strane, na kraju ulice tj mesta gde se ova spaja sa Bulevarom, a ta perionica je u prizemlju zgrade sa desne strane nekih recimo 100 m od raskrsnice sa Bulevarom.
 
Када пређеш панчевачки мост из правца Панчева и прођеш право ка Богословији и онда смоташ десно ка Пиониру одмах на 10ак метара са десне стране има нека перионица... не знам које су тренутно цене, али знам да увек имају неку велику таблу типа ПРАЊЕ СПОЉА 150ДИН и знам да се увек изненадим како су повољни. Има и једна кад се крене од Богословије ка стадиону ОФК и чим се прође стадион са леве стране има једна перионица која увек има неке табле само са цифрама типа 250-300дин, али не знам да ли се ради о комплетном прању...

Иначе, ја кола перем код куће па зато говорим ''чини ми се'', ''видео сам'' и сл. јер нисам никада био у тим праоницама. ;)
 
Nikada ne bih pokrenuo ovu temu da me nedavno u Zemunu nisu odrali u jednom servisu za pranje kola - naime, oprali mi kola unutra i spolja, majstor pita "oćeš i odozdo da operemo", ja rekoh "ajde", i ne pitam koliko košta, kad završiše - čovek mi naplati 1100 dinara. Ima tome vremena, možda su sada i poskupeli.

Ne znam da li je to normalno, ali znam da tamo nikad više neću ići. Kad god odem u Valjevo, dole svratim u jednu perionicu gde mi auto operu perfektno unutra i spolja za 200 din. Jedino što sad ne idem tako često u Valjevo, a blato se taloži po mom ljubimcu.

Recite mi ima li dobrih perionica u Beogradu, Zemunu, negde gde posao rade korektno a ne naplaćuju ruku i nogu...? Koliko vidim, prosek je oko 550 din. za full pranje, zna li neko ima li bolje?

Centar grada, 600 dinara - unutra i spolja ili ako imam vremena u Dimitrija Tucovica isto to za 430 dinara
Najbolje su prali kola u Metropolu. Vise ne rade :( ali bili su najbolji, zaista
 
Хвала Богу што више не раде... били су безобразни на 50 квадрата :roll: Курчили су се онуда и лафо заузимали паркинг места тј тротоар на који су се људи паркирали и то је у почетку било 2-3 места, па после 4-5 па после тога целу улицу заузимали :roll:

Неколико пута сам наишао ту и видим слободно паркинг место тј слободно парче тротоара да се углавим и таман се убацим излеће њих петорица и кажу то је резервисан паркинг дрнде мрнде и ја на то кажем да нема нигде табле тако да немамо шта да причамо и онда сви колективно насрну на мене и на мој ауто :neutral:

Кола која они оперу тј која изађу из њихове праонице стварно јесу била одлично опрана, али такво хулиганисање и издркавање није било у реду ни најмање.
 
Хвала Богу што више не раде... били су безобразни на 50 квадрата :roll: Курчили су се онуда и лафо заузимали паркинг места тј тротоар на који су се људи паркирали и то је у почетку било 2-3 места, па после 4-5 па после тога целу улицу заузимали :roll:

Неколико пута сам наишао ту и видим слободно паркинг место тј слободно парче тротоара да се углавим и таман се убацим излеће њих петорица и кажу то је резервисан паркинг дрнде мрнде и ја на то кажем да нема нигде табле тако да немамо шта да причамо и онда сви колективно насрну на мене и на мој ауто :neutral:

Кола која они оперу тј која изађу из њихове праонице стварно јесу била одлично опрана, али такво хулиганисање и издркавање није било у реду ни најмање.

Pa dobro, nemoj da si cepidlaka;), malo nasrnuli na tebe i odma' su losi :hahaha: Elem, huligani ili ne to nije bila tema :D Najbolje su prali kola u gradu
 
Pa dobro, nemoj da si cepidlaka;), malo nasrnuli na tebe i odma' su losi :hahaha: Elem, huligani ili ne to nije bila tema :D Najbolje su prali kola u gradu

Ја сам само рекао да сам задовољан што су их затворили тј колико сам чуо они су се преселили. Нигде нисам оспорио њихов квалитет рада чак сам га и похвалио, али у конкретној ситуацији пре свега био је довољан једанм, а не њих пет, друго задржавао сам се БУКВАЛНО 10 минута и треће све и да сам остајао пет сати и да сам био тотално безобразан идеја о нападању и демолирању кола је мало... знаш већ... ако ништа друго онда је шугава... ;)
 
ne perem auto
ne vozim nikad vise od 1--2 osobe u autu pa se nesto i ne prlja+imam one gume dole pa ih istresem s vremena na vrijeme
operem ga sam i to iskljucivo prije prodaje...tad perem sve..i siceve i oplate i sve sto se moze oprati..imam svoju tehniku koju sam godinama usavrsavao
jer ovi na praonama ne znaju kako se pravilno pere automobil...jer da nesto znaju i da nisu blago retardirani nebi radili na praoni
 
А на колико времена мењаш ауто? Мени ауто није опран најдуже месец и по дана када је једном приликом био код стрица и када сам га видео само што се нисам срушио... ја могу да разумем да некоме ауто није некакв приоритет и да не мари за исти, али не могу да разумем толику нехигијену и како неко може да се вози, седи или било шта ради у прљавштини :neutral: Да је он ишао на неки пут од непрекидних 700-800-1000-1500-2000км то бих донекле разумео, али он је ишао до посла и назад, доручковао (у одласку на посао) и ручао (у повратку с посла) у колима и све оне папире само смота у кесу и баци позади испод седишта... :roll: страшно...
 
jer ovi na praonama ne znaju kako se pravilno pere automobil...jer da nesto znaju i da nisu blago retardirani nebi radili na praoni

To si potpuno u pravu... Nekada, kada sam imao malo više para i mogao da si priuštim luksuz pranja auta u perionici, video sam da su ti momci "zanimljivi" likovi... Al' manje više to, nego sam shvatio da oni u stvari ništa bolje ne operu auto nego ja sa crevom i sunđerom (hemikalije nikada ne koristim prilikom pranja) - štaviše...
 

Back
Top