ADSL - Mrežni kabel nije uključen

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

sch

Aktivan član
Poruka
1.942
Nedavno sam uveo ADSL kod kuće i imam stalan problem sa brzinom.
Radi užasno sporo, i sa vremena na vreme daje obaveštenje da mrežni kabel nije uključen.
Međutim, sve vreme, kako tako, ipak radi ....

Probao sam sa drugim UTP kablom, i ista situacija. Danas sam doneo lap top sa posla uključio ga na router i on postiže zadovoljavajuću brzinu.

E sad, šta je moje pitanje, više hardversko ali nije baš prava tema za hardver ....

U pitanju je stara Gigabyte ga-7va matična, koja čak nije imala ni utp izlaz, pa sam to rešio kupovinom lan adaptera. Da li je moguće da je problem kod adaptera, da li vredi da probam da ga ubodem u drugi slot ?

Da li je neko imao slično iskustvo ?

Napominjem da imam ažuriran antivirus sistem, i da PC sve ostale radnje osim interneta obavlja savršeno brzo.
 
Poslednja izmena:
Hm i meni zvuci da je problem hardverske prirode...Mozda slot prljav,mozda kartica malo ispala iz lezista.Desilo mi se tako nesto par puta sa grafickom...malo radi,malo ne...razbaca i izmesa boje.Kad sam je fino uglavio sve je bilo u redu..
A mozda i sama lan kartica pravi problem...Ako ne pomogne menjanje slota,predlazem da probas drugu lan karticu. Ili jos jednostavnije povezi lap top i komp i kopiraj nesto...proveri kakav protok omogucava i da li pravi problem ;)
 
Hvala na savetima, ispostavilo se da je mrežna kartica bila neispravna od samog početka.

Ubacio sam novu i sada radi na prvom merenju sa 835 Kb/s, pre toga nije moglo ni da se izmeri koliko je bilo sporo.

Sramotno je to da sam čekao Telekom više od mesec dana da dođu i da prekontrolišu liniju. Na kraju se ispostavilo da greška nije bila njihova, ali ipak smatram da za 2300 dinara mesečno koje naplaćuju, mogu da nađu vremena da ustanove da li jeste ili nije.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top