Objasnjenje

SlatkaSestra

Aktivan član
Poruka
1.057
prilikom raskidanja...
Kad jos uvek volis nekoga , zelis da znas razlog , zato da bi video da li mozes da popravis nesto ...jer evo sta nije lepo - da neko posto raskine ,zove da se pomirite - zar se ne postavlja pitanje -"Sto te je izlagao "stresu" ?!" ... ako je nekom stalo do tebe(ne mogu osecanja tek tako da se iskljuce) i ako raskida , on ce se potruditi da ti pomogne da nastavis dalje , i da ne razbijas glavu sam/a - pa ako to podrazumeva objasnjenja ...

To bi trebalo da bude opste prihvaceni moralni obrazac i onda bi se ljudi manje plasili da se upuste u medjusobne odnose ....zar nije to cilj - humanije drustvo u kome se ljudi osecaju sigurnije ...

Kad su veze u pitanju , cini mi se da ponekad vazi- ko ce ispasti veci egocentrik - da li je to neki pokasuj da se ojaca sopstveni ego ?!Zasto ne mozemo istovremeno jacati ego i biti humani?(Kad kazem ego ,mislim "licnost" tj sebe=svoje ja...kad kazem egocentrik ,mislim - neko ko gleda samo svoje du.pe)

Da li mislite da ne treba mnogo da objasnjavate kad nekog ostavljate ?
 
Nikako ti nece biti lakse i kad dobijes logican odgovor tipa ne volim te vise..zasto bi se pitala da li mozes nesto popraviti ako si to bila 100% ti..budes dosledan i svoj..neko te prihvati kao takvu osobu i ne postavljas sebi nikad pitanje gde gresim:ok:
 
Nikako ti nece biti lakse i kad dobijes logican odgovor tipa ne volim te vise..zasto bi se pitala da li mozes nesto popraviti ako si to bila 100% ti..budes dosledan i svoj..neko te prihvati kao takvu osobu i ne postavljas sebi nikad pitanje gde gresim:ok:

Generalno se slazem , samo sto ovde ima previse idealizacije ..tj. ispada da je sve jasno ,pa uzmi il ostavi ...i "ne volim te vise" nije objasnjenje...
 
Objašnjenje, razgovor....
Raskid treba da bude kratak, jasan i neopoziv.
Kao depilacija voskom. Zaboli, preboliš, prođe, ideš dalje. Zamisli da ti čupaju dlaku po dlaku... Stalno boli, pa prestane, pa boli, pa taman misliš gotovo - opet boli.... Gnjavaža, i gubljenje vremena.

Ima ta priča o onom čoveku što je skraćivao rep psu svaki dan po malo, da ga manje boli...
 
ne mogu ja sad to da pricam - o tome se i radi - dakle neka duza prica je u pitanju...nije to kao do juce smo se voleli ,sad odjednom - bum "ne volim te vise" ...ajde to "sreo sam nekog boljeg" ...

radi se dakle o tome da ne sutnes nekog kao krpu ... jer sta onda njemu/njoj ostaje da misli nego da je krpa bio-la sve vreme - kad nekom poklonis poverenje , kolko god da si inace siguran u sebe , krenuces da se preispitujes ... i zasto u tom preispitivanju ne ukljuciti i razgovor na bivsim-om( jel ce mu/joj spasti kruna s glave )

O , na kakvoj dalekoj ,hladnoj, planeti zivis-te? :)
 
Hladnoj planeti:hahaha:pa shvati jednom za sva vremena da je svejedno kako se ko ostavlja..to da li cete plakati na rastanku nista ne menja..patices bez obzira koji je razlog u pitanju..a onoliko koliko si svoja lakse ces preboleti i neces sebi postavljati suvisna pitanja da li si negde pogresila:nono:
 
Hladnoj planeti:hahaha:pa shvati jednom za sva vremena da je svejedno kako se ko ostavlja..to da li cete plakati na rastanku nista ne menja..patices bez obzira koji je razlog u pitanju..a onoliko koliko si svoja lakse ces preboleti i neces sebi postavljati suvisna pitanja da li si negde pogresila:nono:

:klap::klap::klap::klap:

Uvek sam za to da se neko ostavi na nacin da se najmanje povredi.
A svakako nacin za to nije da ga odbacis kao krpu bez ikakvog objasnjenja ili razloga, kao da ga/je do juce nisi voleo.
To je u najmanju ruku, neljudski i ubedjen sam, odlika manipulatora i bezdusnih ljudi.
Nema te osobe koja se nece osetiti povredjenom i koja se nece preispitivati ako druga strane ode bez reci, bez nagovestaja i bez objasnjenja.
Mislim da se to cesto koristi kao vid "osvete" prema partneru, jer i kamen se osteti kad ga bacis, a gde nece covek.
 
Bez nagoveštaja i bez reči (nekako tajno, valjda) ne. Naravno da onaj ostavljeni mora znati na čemu je.
Ali ne treba razvlačiti stvar raznim raspravama dali je moralo biti ili ne. Sve to samo više (i duže) boli.
Svaki raskid je težak, čak i za onog koji je to inicirao. Ne treba ga otežavati.
Uostalom, ako nas neko ne voli, šta će nam? Da se vrati, pa da živimo sa saznanjem da nam glumi? Ili šta?
A pitati se gde sam pogrešila/pogrešio? Svi mi odlično znamo svoje slabe tačke, a takvo pitanje može da nas prikaže kao osobu koja nema dobro mišljenje o sebi. Čemu?
Logičnije je da pomislimo da je druga strana prestala da nas voli, ili nas i nije volela dovoljno, ili sada nekog drugog voli više, ili... samo mučimo sebe.
I da nam kaže gde smo "pogrešili", to nam ništa ne pomaže za ubuduće, jer, to smo mi, takvi kakvi smo, i ne možemo se menjati po "željama slušalaca", a u sledećoj vezi, sa nekim drugim, važiće i druga pravila...
 
kako moze da bude svejedno?
jel svejedno ako putuje u amerike, ako saznas da se u nedelju zeni, i...ako ode do kioska po cigarete i nikad se vise ne vrati?
to je stvar postovanja coveka. (istina-nestade struje na milisekund!)
da drugoj strani pristojno, posteno, iskreno i ljudski saopsti ono sto je se itekako tice - tak'a i tak'a stvar, imate li pitanja? a2, b1, c3. hvala lepo, dovidjenja.

i, druga stvar, ja uvek sebi postavljam pitanje gde gresim. pretpostavljam i da preterujem u tome i da sam cesce u nekoj ulozi krivca nego sto je normalno. ali da, kao mnogi koje znam, polazim od devize "eto, takva sam kakva sam", pa makar bila i nikakva, ne zelim. povremeno mi se, stavise, dize kosa na glavi od takvih stavova.
 
lyon , ja to i kazem ,a ti tapses georgejune-u ...ccc:)
taote , nije da se ti menjas kako ko zatrazi , nego nisi uvek prema nekom 100% ti ( i to bas ono sto je nepromenljivo u vezi tebe)..a i sto je lose prilagoditi se malko ... i to je rekla i SKVO,ako sam shvatila..

georgejune,podrazumeva se da se pati , ali nije sve jedno itd ...procitaj post od muvalo na onoj temi sto ju je dao Karlito - ja sam se jednom slicno osecala(mada ni upola tako strasna situacija) - taj brrrr osecaj koji si u stanju da osetis i posle mnogo godina ...
 
Podrazumeva se da se pati:eek:ajde reci ti meni da li si nekoga ostavila i ako jesi da li se zapitas kako je njemu ponekad..da li si ga povredila..zasto si ga ostavila..da li bi opet bila s njim..poenta da je to sve prazna prica i da te boli uvo..ides dalje..isto tako i on..zar je moguce da neko bude toliko zaslepljen svojom zaljubljenoscu..mene su mozda dve devojke ostavile i oba puta sam znao da ce se tako zavrsiti po njihovom ponasanju pa i mom koje ne bih promenio.
 
Podrazumeva se da se pati:eek:ajde reci ti meni da li si nekoga ostavila i ako jesi da li se zapitas kako je njemu ponekad..da li si ga povredila..zasto si ga ostavila..da li bi opet bila s njim..poenta da je to sve prazna prica i da te boli uvo..ides dalje..isto tako i on..zar je moguce da neko bude toliko zaslepljen svojom zaljubljenoscu..mene su mozda dve devojke ostavile i oba puta sam znao da ce se tako zavrsiti po njihovom ponasanju pa i mom koje ne bih promenio.


re boldovano :a zar je moguce da ne bude :)

ok , ljudi su takvi prema tebi i ti si takav prema njima-ti si takav tip ...jebi.ga, vidis da ima ljudi koji nisu kao ti ..
 
ja nisam pitala -Da li mislite da treba svaki dan da lupate glavu time kako se oseca neko koga ste ostavili? ... i da, ja razmisljam o tome kako se oseca druga strana tj ne radim ono sto ne zelim da mi se radi (tako valjda svi)...
..i ne treba objasnjenje da odagna svu patnju ,ali je mnogo bolja pocetna pozicija za preboljevanje nekog...
 

Back
Top