Objasnjenje

prilikom raskidanja...
Kad jos uvek volis nekoga , zelis da znas razlog , zato da bi video da li mozes da popravis nesto ...jer evo sta nije lepo - da neko posto raskine ,zove da se pomirite - zar se ne postavlja pitanje -"Sto te je izlagao "stresu" ?!" ... ako je nekom stalo do tebe(ne mogu osecanja tek tako da se iskljuce) i ako raskida , on ce se potruditi da ti pomogne da nastavis dalje , i da ne razbijas glavu sam/a - pa ako to podrazumeva objasnjenja ...

To bi trebalo da bude opste prihvaceni moralni obrazac i onda bi se ljudi manje plasili da se upuste u medjusobne odnose ....zar nije to cilj - humanije drustvo u kome se ljudi osecaju sigurnije ...

Kad su veze u pitanju , cini mi se da ponekad vazi- ko ce ispasti veci egocentrik - da li je to neki pokasuj da se ojaca sopstveni ego ?!Zasto ne mozemo istovremeno jacati ego i biti humani?(Kad kazem ego ,mislim "licnost" tj sebe=svoje ja...kad kazem egocentrik ,mislim - neko ko gleda samo svoje du.pe)

Da li mislite da ne treba mnogo da objasnjavate kad nekog ostavljate ?

ja mislim da ljude treba vakcinisati, cim se rode ili bar u prvoj godini zivota! ah, da... vakcinisati ih protiv emocija, pa onda da budemo racionalno drustvo koje vodi racuna

I jos jednom se pitam zasto ljudi koji nisu u braku, nego samo u vezi pokusavaju da nametnu okolnosti i merila kao da su u braku... tj. previse to ozbiljno shvataju, a oni koji su u braku... opet, sve to jako neozbiljno shvataju i ponasaju se kao da su u vezi bez obaveza
 
I jos jednom se pitam zasto ljudi koji nisu u braku, nego samo u vezi pokusavaju da nametnu okolnosti i merila kao da su u braku..

Svi se ,cini mi se,slazemo u vezi toga da niko nikom ne treba nista da namece , nego da treba da prosto nadjes osobu koja deli tvoje vrednosti ...dakle nije u tome stvar , nego je stvar u tome sto mi kao drustvo ipak imamo neke vrednosti,npr neces piti pivo s komsijom koji je bas juce istukao zenu ...znaci ja se pitam "kakvi ste vi ljudi"-ovde konkretno "u vezama , tj.prema ljubavnim partnerima,kroz to kako ih raskidate" ,sto opet ,kako si i ti primetila,ima veze s kvalitetom same veze ...
 
ne znam koliko imas ti godina i koliko ima godina osoba koja je bezveze raskinula sa tobom... dodje nekad nekom period u zivotu, kada je mlad i nesrecan zbog nekih stvari koje nemaju veze sa tom vezom :lol: i onda prosto zeli da raskine sa svojim proslim zivotom jer mu je gadan... pa onda svasta moze da kaze

ne mora da bude ovaj gore slucaj, ali dosta cesto ljudi imaju krizu identiteta kada su mladi, a i mozak im nije jos dovoljno sazreo, drugacije reaguju...

jako je lose da se opterecujes, ako ti neko trazi oprostaj, oprosti i nemoj da se opterecujes
Svi se ,cini mi se,slazemo u vezi toga da niko nikom ne treba nista da namece , nego da treba da prosto nadjes osobu koja deli tvoje vrednosti ...dakle nije u tome stvar , nego je stvar u tome sto mi kao drustvo ipak imamo neke vrednosti,npr neces piti pivo s komsijom koji je bas juce istukao zenu ...znaci ja se pitam "kakvi ste vi ljudi"-ovde konkretno "u vezama , tj.prema ljubavnim partnerima,kroz to kako ih raskidate" ,sto opet ,kako si i ti primetila,ima veze s kvalitetom same veze ...
 
Mislim da sam i ja negde otvorila temu pre par godina o tom nacinu raskidanja o odlasku bez suvisnih reci i objasnjenja...Verovatno onda kad sam bila povredjena kad nikako da akceptiram da je kraj, sto nije samo meni tesko padalo vec mnogima...to me je bar malo tesilo...U stvari neko mi je i odgovorio bas to da ne razume kako ne vidim sama da je stvarno kraj vec trazim da se tu neko ispoveda, pravda, i dolazi u neku bezveznu poziciju...Pa bila sam i ja ta koja je ostavljala...Nije mi padalo na pamet da se tu nesto objasnjavam...Mislim da dvoje razgovaraju samo kad je oboma stalo da prevazidju nesuglasice i spasu vezu, ostali beze sto pre kad shvate da nema vise nicega...
 
..U stvari neko mi je i odgovorio bas to da ne razume kako ne vidim sama da je stvarno kraj vec trazim da se tu neko ispoveda, pravda, i dolazi u neku bezveznu poziciju...Pa bila sam i ja ta koja je ostavljala...Nije mi padalo na pamet da se tu nesto objasnjavam...Mislim da dvoje razgovaraju samo kad je oboma stalo da prevazidju nesuglasice i spasu vezu, ostali beze sto pre kad shvate da nema vise nicega...

Pa mozes,mozda, da kazes zasto ti nije padalo na pamet da se tu nesto objasnjavas i da li ti je to bilo trazeno...nagadjam-da li zuris da nastavis dalje-da li se bojis da ces se predomisliti, da li se stidis necega sto bi to objasnjavanje moglo da otkrije..ili-smara te ..
 

Back
Top