Merilin Monro

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
imao sam par postova na ovom pf.ali ni jednu temu. a posto mislim da je MM zasluzila da joj se oda pocast sa jednom temom, evo da to ucinim. mislim da je bila i da ce ostati pojam sex simbola
1962. Američka filmska glumica Merilin Monro, jedna od najvećih holivudskih zvezda i seks-simbol pedesetih godina prošlog veka, izvršila je samoubistvo u 36. godini ("Džungla na asfaltu", "Autobuska stanica", "Neki to vole vruće").
 
Marilyn-Monroe-pb03.jpg


Definisati Marylin je zaista lako: ona je ultimativni kosmicki camp, maskota epske plasticne plavuse, ne one koja potice sa severa Evrope, vec one blajhano ofarbane, spremne za napad na `nejaki` muski svet. Ona, pak, kao zena, kao jedna od nas, je ocigledna zrtva, zrtva vladara i idola svog vremena, zrtva americkog sistema vrednosti, zrtva slave, zrtva sopstvene lepote. Niko tako savrsen nije ostao neosudjen na propast. Kazu i da velika lepota i seksipil automatski prave oklop oko bica gde su u najvecoj koncentraciji. Na taj nacin, to bice potpuno neduzno, izdvajaju od okoline i ne dozvoljavaju mu dozu neznosti i paznje koju prosecno bice dobija redovno. Marylin je biblijski primer ove teorije da izaziva cak sazaljenje do granica koje ljudi mogu da odvoje kada vide jedno usamljeno, uplaseno dete na ulici. Kao kaznu dobila je epitete upravo priglupe, punacke i napadno utegnute devojke koja je u stalnoj borbi za sponzorstvo, iako je zavrsila u mrtva krevetu, sa pilulama u zelucu i mozda detetom u stomaku. Odbacena od svih. I tako dok se mit o plavusama gradio, ona odlazila u planetarnu legendu, mnogi su videli izvor novca u brendu M. Monroe. Zaradi nikada kraja, ni podsmeha treptavoj muzi Billi Wildera.
COLOR]
 
Poslednja izmena:
Verujem da je stavljanje akcenta na njen izgled samo sredstvo mitologizacije njene licnosti .

Merilin Monro je postala arhetip.

Jedna od komicarki sa istinskim smislom za humor i autoironijom. Mislim da je bila velika glumica.
 
Verujem da je stavljanje akcenta na njen izgled samo sredstvo mitologizacije njene licnosti .

Merilin Monro je postala arhetip.

Jedna od komicarki sa istinskim smislom za humor i autoironijom. Mislim da je bila velika glumica.

jedan magazin [Photoplay] je izabrao MM kao najbolju mladu glumicu 1953,1959 osvojila zlatni globus kao najbolja glumica [komedija]....
a kao dokaz njenog "drugog" kvaliteta, pogledajte njene muzeve [ili ljubavnike] jedan od najvecih pisaca amerike, najbolji igrac bejzbola, najpopularniji predsednik SAD,...
 
Hmm...Razlike li. :mrgreen:

35iq61k.jpg


Po meni nije bila vrhunska glumica, ali je svakako imala svoj šarm i obeležila jednu eru. Pored njenih poznatih komedija (Gentlemen Prefer Blondes, How to Marry a Millionaire, There's No Business Like Show Business i, naravno, Some Like It Hot), Džon Hjuston nije pogrešio kada joj je dodelio ulogu u filmu The Misfits, što je, nažalost, bio njen poslednji (završeni) film. Mislim da je tu pokazala da bi kasnije u karijeri mogla da igra i ozbiljnije uloge, ali...
 
Zaista vazhi ona parola - sud o lepoti je subjektivan,...ja lichno ne razumem njenu lepotu...po meni su Natali Vud, Ava Gardner, Elizabet Tejlor i Grejs Keli bile olichenje lepote...a od danashnjih plavusha mi je Sheron Stoun neprevazidjena
 

Back
Top