Za vasu vikendicu

Kakve vrste podova preferirate?

  • Laminat

  • Brodski pod

  • Parket

  • Epoksidni pod

  • Nije bitno, dok je patos.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
shema-gfn.gif


ciscenje_poda_05.jpg


laminat01.jpg
 
Види детектива...:D :klap:

Случај ''Ламинат'' :mrgreen:

Скали.. кад обавиш обдукцију, обавезно нам јави јел био рептилијанац или не...:lol:
 
Š'a vam je,bre, što izmenjaste avatare, k'o po dogovoru?..Ne mogu da vas "prepoznam"....:D.

A, što je laminat nemoralan?

Mislim da vrsta poda zavisi od lokacije vikendice.....Jedno je pod vikendice na moru, drugo planinske kućice....Po meni je barem tako.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Š'a vam je,bre, što izmenjaste avatare, k'o po dogovoru?..Ne mogu da vas "prepoznam"....:D.

A, što je laminat nemoralan?

Mislim da vrsta poda zavisi od lokacije vikendice.....Jedno je pod vikendice na moru, drugo planinske kućice....Po meni je barem tako.


Zavisi od lokacije vikendice, i od novca koji smo spremni da potrošimo na nju. Nekome ona služi samo "da skloni glavu", i da eventualno prenoći par puta, a neko mnogo više boravi u vikendici, pa mu je i važnije kako izgleda.
Laminat je dobro rešenje zbog cene, brzine postavljanja, (i što može čovek sam da ga postavi), i što se lako briše. Loš je, kao i svi veštački materijali, a i trajnost mu nije jača strana.
 
Poslednja izmena:
Види детектива...:D :klap:

Случај ''Ламинат'' :mrgreen:

Скали.. кад обавиш обдукцију, обавезно нам јави јел био рептилијанац или не...:lol:

kojice : he he he... :)

naravno, Bi, da je nemoralan...to je ono....najnepouzdanija, najjeftinija, najnekvalitetnija od svih navedenih podnih obloga :)

ps ja sam inace za brodski pod ili kvalitetne podne plocice; ovisno o klimi i ambijentu...
 
Kuće od naboja su kuće, građene od nabijene glinaste zemlje (slično izgleda ka o"šalovanje" za beton) daske sa obe strane budućeg zida, u sredini zemlja odgovarajućeg kvaliteta, pa se nabija - ručno- da bude čvrsta. Na takve kuće se obično stavlja krov od trske. Ima ih po Vojvodini, gde nema nešto baš kamena za gradnju (tj. nije ga bilo u vreme nastanka ovog načina gradnje), nisu još sve propale i porušene. Te kuće moraju naravno, biti na "ocednom" terenu, da ne bi bile vlažne, jer bi tako brzo propale.
Nije to samo vojvođanski spesijalitet, već zavisi od terena i sastava zemljišta, ima ih u raznim krajevima sveta. Princip je isti, ostalo su nijanse. Čitala sam (i videla slike) u nekom od arhitektonskih časopisa, da sad, uz novu tehnologiju, naravno, prave slične kuće, čak i sa razni nivoima, pa i ležaj naprave od toga, i razne niše, samo stve na to madrac, police... šta već ide. Super ozgleda.
Takve kuće su najzdravije moguće, ne propuštaju nikakva štetna zračenja, odličan su toplotni i zvučni izolator, suve, lako se održavaju i trajne su kao i sve druge.
Ako nađem taj časopis, eto slika. Mislim da su Nemci najdalje otišli u razvoju te nove tehnologije. Možda vredi pokušati po internetu...
Ne znam, ona etno kuća u Kovačici da li je od naboja.. bila neka emisija o njima, pa spominjali etno kuću, ali nisam gledala od početka, a baš ni pažljivo pratila, pa ne znam od čega im je ta kuća.

Te kuće su imale i šporete i peći od istog materijala. Na šporetima je od gore bilo kao sada na šporetima na čvrsto gorivo. Imale su i metalnu rernu, a peći su se ložile spolja, pa ni dima nije bilo u sobama, i u njima se mogao peći hleb, prase, kolači..
 
i mislila sam da se o tome radi
imas pravo; to super izgleda
prije 10-tak godina bila sam u Podravini; tamo su nekad preferirali slican nacin gradnje
isli smo u neki ugostiteljski objekt koji upravo tako izgleda; sjajno...a krov...perfektan...ko bajkica :)
 
Poslednja izmena:
Pa onda da gaziš po njemu. He, he, dobro si to smislio. I ja ću se potruditi da nabavim sliku jedne forumašice koja mi dojadi pa da gazim po njoj. Ko zna možda se i ostvari ozbiljna tvrdnja jednog nazovi neuropsihijatra iz knjige "Božanstvena medicina".
:aaa::aaa::aaa:

Види ти њега. Имаш памћење ко слон. :otkacio:

Која озбиљна тврдња? :confused:
 

Back
Top