Cene guma u Srbiji i svetu

Markowac

Iskusan
Banovan
Poruka
6.213
Recimo Tigar WinterA guma dimenzija 205/55/R16 kosta 7200 dinara sto je po danasnjem kursu nekih 90 eura.

Istovremeno komplet Kumho guma istih dimenzija kosta u Americi 209 dolara ili nekih 10.000 dinara sto ispada da je Kumho guma 2.500 dinara komad ili 3 puta jeftinija

link do oglasa

Inace ovaj Kumho je korejski proizvodjac guma u zamahu , i prave tako dobre gume da je od skora mercedes poceo prodavati svoja fabricka vozila sa Kumho gumama.

Inace ove Kumho gume se kod nas prodaju po ceni od 8900 dinara do 11.000 zavisno od modela za ovu dimenziju.

Kako objasnjavate da je korejska guma 3 puta jeftinija od gume domaceg proizvodjaca?

Kako je to moguce? :)
 
Poslednja izmena:
ko zna kakav je kvalitet?

Kvalitet kumho guma je toliko dobar da ih od skora na svoja vozila stavlja i nemacki Mercedes a uskoro ce uci i u Formulu 1 :)

Kumho isporučuje UHP gume za Mercedes Benz MPV Viano
Krajem februara Kumho je saopštio da će kompaniji Daimler AG isporučiti oko 10 000 UHPguma Ecsta KU 19 za višenamensko vozilo Mercedes Benz Viano X-Clusive. Ovo je nastavak saradnje koja je započeta u novembru 2006. Od februara prošle godine Mercedes-Benz A Class iz fabrike počinje da izlazi sa Kumho gumama. Kumhov nastup na nemačkom tržištu počeo je još 2002 godine prvom ugradnjom na Volkswagenove auotomobile.

Borba za ugradnju guma kao originalne opreme postaje sve žešća jer višestruko povećava prodaju zamenskih guma na drugim vozilima. Portparol Kumha je saopštio „da će ovo proizvesti lančanu reakciju na zamensko tržištu i da će pomoći kompaniji da postane peti proizvođač u svetu do 2015. godine.“

Kumho platinasti sponzor fudbalskog kluba Manchester United
Prošle godine Kumho je istakao kandidaturu za dobijanje statusa „premium brenda“ sklapanjem ugovora o sponzorstvu sa Manchester united-om. Ugovor će važiti do 2011. godine.

Kumho u auto sportu
Kumho je i u auto sportu postavio visoke ciljeve, od kojih je najvažniji ulazak uF1! Put do F1 je dug i započeo je nastupom u F3 gde je od 2002 godina broj 1.
Od tri najznačajnije trke u auto sportu (Lemans 24 hours, WRC i F1) Kumho je već nastupao i pobeđivao u prve dve.

Prepoznatljivost brenda se najbolje gradi nastupom u prestižnim auto trkama. Kumho ide stopama Bridgestone-a i za to ne žali novac!

Kumho proslavio 30 godina u Evropi
Kumho je osnovao svoju evropsku filijalu davne 1978. godine u Frankfurtu, tako da ove godine slavi 30 godina rada na evropskom tržištu. Očekuje se da će ukupna prodaja u Evropi u 2008. godini premašiti 500 miliona dolara.
 
Recimo Tigar WinterA guma dimenzija 205/55/R16 kosta 7200 dinara sto je po danasnjem kursu nekih 90 eura.

Istovremeno komplet Kumho guma istih dimenzija kosta u Americi 209 dolara ili nekih 10.000 dinara sto ispada da je Kumho guma 2.500 dinara komad ili 3 puta jeftinija

link do oglasa

Inace ovaj Kumho je korejski proizvodjac guma u zamahu , i prave tako dobre gume da je od skora mercedes poceo prodavati svoja fabricka vozila sa Kumho gumama.

Inace ove Kumho gume se kod nas prodaju po ceni od 8900 dinara do 11.000 zavisno od modela za ovu dimenziju.

Kako objasnjavate da je korejska guma 3 puta jeftinija od gume domaceg proizvodjaca?

Kako je to moguce? :)


te gume stavljaju na Daewoo odnosno sada Ševrolet i nista ne valjaju...kao da su plasticne...a kada padne kiša ili sneg bolje da ides pesice ili da montiras izlizan Tigar.... (lično iskustvo)
A to za Mercedes i VW....to je mislim samo patka...malo sam googlao i prvo sto je izašlo je ovo: http://bridgestone.co.ba/arhiva/02052007.htm
 
Poslednja izmena:
ja stvarno ne kapiram poentu teme...
ko josh iole normalan mozhe da poredi cenu nechega u Srbiji i US...
US je ogromno trzhishte i naravno da je sve drastichno jeftinije kad se prodaje u ogromnim kolichinama...

a i ameri su glupi pa mozhesh svashta da im uvalish, pa i korejsku gumu...

a poredjenje cene sa e-bay i cene u Srbiji u radnji je smejurija za sebe :)
 
te gume stavljaju na Daewoo odnosno sada Ševrolet i nista ne valjaju...kao da su plasticne...a kada padne kiša ili sneg bolje da ides pesice ili da montiras izlizan Tigar.... (lično iskustvo)
A to za Mercedes i VW....to je mislim samo patka...malo sam googlao i prvo sto je izašlo je ovo: http://bridgestone.co.ba/arhiva/02052007.htm

nije patka a da si ti u pravu te gume ne bi kupovao niko i oni se ne bi probili sa 100tog mesta na 5to mesto po prodaji guma u svetu. u ostalom za 3000 dinara u americi mozes kupiti i gume najvise klase recimo Falken komplet kosta 341 dolara iliti 3200 dinara komad
 
ja stvarno ne kapiram poentu teme...
ko josh iole normalan mozhe da poredi cenu nechega u Srbiji i US...
US je ogromno trzhishte i naravno da je sve drastichno jeftinije kad se prodaje u ogromnim kolichinama...

a i ameri su glupi pa mozhesh svashta da im uvalish, pa i korejsku gumu...

a poredjenje cene sa e-bay i cene u Srbiji u radnji je smejurija za sebe :)

znaci ti kazes da je ok da nesto u srbiji kosta 3 puta skuplje nego u americi :lol:

a podseti me kod koga je ono plata 250E prosek, dal kod srba ili kod amerikanaca :)

zar nije logicno da stvari budu skuplje tamo gde su vece plate a jeftinije tamo gde su nize? :)
 
znaci ti kazes da je ok da nesto u srbiji kosta 3 puta skuplje nego u americi :lol:

a podseti me kod koga je ono plata 250E prosek, dal kod srba ili kod amerikanaca :)

zar nije logicno da stvari budu skuplje tamo gde su vece plate a jeftinije tamo gde su nize? :)

majstore ovo je PDF automobilizam ne politika... mani se... smarash :bye:

btw. kamo onaj caddy, ja bi do sada doterao 5 kontejnera :think:
 
Sad sam video i da su gume mnogo isplativije u Americi. Ljudi moji, odoh da se ubijem odmah, više ne mogu da živim sa ovakvim teretom. S obzirom da je tamo sve bolje, a ovde ništa ne valja, ja neću bar da pričam u prazno nego ću odmah da se ubijem i rešim problem.
 
Sad sam video i da su gume mnogo isplativije u Americi. Ljudi moji, odoh da se ubijem odmah, više ne mogu da živim sa ovakvim teretom. S obzirom da je tamo sve bolje, a ovde ništa ne valja, ja neću bar da pričam u prazno nego ću odmah da se ubijem i rešim problem.

ucini to sta bezbolnije za oči tvojih roditelja

na pp ostavi mi adresu gde ti se nalaze kola (ovo vazi ako si kupio nove gume)

:okok::okok:
 
Markowac... Kao što je kineska roba jeftinija od domaće, tako je i ovde slučaj. Verujem da ima veze u masovnosti proizvodnje, ali i u maržama kod nas.
Dalje, pominjao si modele automobila koje stavljaju, u ovom slučaju, Kumho gume kao prvu ugradnju u fabrici. Trebalo bi da se zna da svaki model automobila ne stavlja samo jednu vrstu guma na svoje modele, već ih ima više, u zavisnosti od ugovora (neka vrsta reklame koju plate proizvođači guma za određen kontigent automobila.
Treće, pominješ Kumho gume za sportska takmičenja... U jednom ćošku fabrike se prave gume za putničke automobile, a u drugom za sportske. Druga filozofija, drugi pristup. I te gume su u ravni sa cenom sa Mišelinom, Bridžstonom itd.
 
Markowac... Kao što je kineska roba jeftinija od domaće, tako je i ovde slučaj. Verujem da ima veze u masovnosti proizvodnje, ali i u maržama kod nas.
Dalje, pominjao si modele automobila koje stavljaju, u ovom slučaju, Kumho gume kao prvu ugradnju u fabrici. Trebalo bi da se zna da svaki model automobila ne stavlja samo jednu vrstu guma na svoje modele, već ih ima više, u zavisnosti od ugovora (neka vrsta reklame koju plate proizvođači guma za određen kontigent automobila.
Treće, pominješ Kumho gume za sportska takmičenja... U jednom ćošku fabrike se prave gume za putničke automobile, a u drugom za sportske. Druga filozofija, drugi pristup. I te gume su u ravni sa cenom sa Mišelinom, Bridžstonom itd.

a da li su falken yokohama i toyo gume vrhunskih perfromansi?

ja koliko znam navedene gume spadaju u sam svetski vrh i opet su iste jeftinije od tigra za duplo

evo recimo komplet yokohama all season guma R16 kostaju u americi 15.000 dinara. Za te pare kod nas mozes kupiti 2 tigrove gume.

link do oglasa

za mene su to neshvatljive stvari da recimo jedna yokohama bude duplo jeftinija u americi nego tigar u srbiji.
 
Navikli smo vec da je u Srbiji sve najskuplje. To je zato jer niko nista ne proizvodi nego se svi bave politikom i mlacenjem prazne slame i onda da bi svi opstali moraju da muzu one koji imaju, a to je jedino preko trgovackih marzi i vodoinstalaterskih usluga.
 

Back
Top