Kad ćemo praktično imati državu?!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

WEISHAUPT

Iskusan
Banovan
Poruka
6.825
Ne mogu da nađem link u "Kuriru", ali u izdanju od petka 2. avgusta ove godine na strani broj 2 objavljena je vest kako je ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjić doneo odluku da se tablice za automobile izdaju kao i do sada. što će reći da je ukinuta prethodna odluka da se od 5. jula krene sa izdavanjem novih srpskih tablica. O čemu se zapravo radi? Pa o tome da SPS ne dozvoljava Srbiji da dobije svoje državne tablice, nego nas do daljnjeg "siluje" jugoslovenskim. Primera radi, od 6. juna ove godine Crna Gora izdaje nove crnogorske tablice, koje će do Nove godine potpuno zameniti, da ne kažem ukinuti jugoslovenske. Ovo nije nimalo naivno. Setimo se kad je 2004. ili 2005. godine bilo održano glasanje u Skupštini Srbije da se usvoji novi državni grb, svi su glasali ZA, jedino je SPS glasao PROTIV. Da su se oni pitali grb Srbije bi izgledao ovako:


SR_Serbia_coa.png



Na sreću nisu se pitali, pa sada (na njihovu veliku žalost) grb Srbije izgleda ovako:


342px-



Namera SPS-a je više nego jasna. Treba reći da sve države proistekle iz bivše Jugoslavije imaju svoje tablice na automobilima (čak i Kosovo), jedino Srbija nema. Priča o vraćanju Kosova pod suverenitet Srbije je još smešnija ako se ima na umu da bi to značilo vraćanje jugoslovenskih tablica na Kosovo. To Kosovcima ne pada na pamet.

I umesto da imamo ovakve lepe (srpske) tablice na automobilima -


attachment.php



- drug Mrkonjić nas primorava da do daljnjeg (a to može značiti i ko zna koliko godina) koristimo odvratne tablice sa još odvratnijom jugoslovenskom zastavom.

Kad god izađete na ulicu i vidite na šta nam liče tablice na automobilima - zapitajte se kad ćemo praktično imati državu (sa našim državnim obeležjima a ne nazovi-državu kakva nam je sad)?
 
- drug Mrkonjić nas primorava da do daljnjeg (a to može značiti i ko zna koliko godina) koristimo odvratne tablice sa još odvratnijom jugoslovenskom zastavom.

Kad god izađete na ulicu i vidite na šta nam liče tablice na automobilima - zapitajte se kad ćemo praktično imati državu (sa našim državnim obeležjima a ne nazovi-državu kakva nam je sad)?

Treba da cekamo jos 9 godina da bi ih ukinuli, kao sto smo cekali da ukinu 29. novembar.
Mrkonjic - jednom komunista - uvek komunista.
Petokraka mu prija...
 
Setimo se kad je 2004. ili 2005. godine bilo održano glasanje u Skupštini Srbije da se usvoji novi državni grb, svi su glasali ZA, jedino je SPS glasao PROTIV. Da su se oni pitali grb Srbije bi izgledao ovako:

ovo je jedan od primera za onu poslovicu , kakav narod takva mu i vlast

na referendumu za srpsku zastavu , velika vecina se izjasnila da zeli i dalje petokraku na trobojki, a za himnu je isto tako , velika vecina izabrala MARS NA DRINU :think:
 
Treba da cekamo jos 9 godina da bi ih ukinuli, kao sto smo cekali da ukinu 29. novembar.
Mrkonjic - jednom komunista - uvek komunista.
Petokraka mu prija...

ovo je jedan od primera za onu poslovicu , kakav narod takva mu i vlast

na referendumu za srpsku zastavu , velika vecina se izjasnila da zeli i dalje petokraku na trobojki, a za himnu je isto tako , velika vecina izabrala MARS NA DRINU :think:

Pa neka mi onda neko kaže da nismo najzaostalija država u regionu.
 
Pa zatvori druga Mrkonjića (Srbina iz Srbije) koji se bori za očuvanje raspalih jugoslovenskih simbola.

Zato što je voli više od tebe, jer je glasajući u Danilovgradu na referendumu za nezavisnu Crnu Goru glasao i za nezavisnu Srbiju. Ja živim u Srbiji i volim državu u kojoj živim. A šta si ti uradio za to da Srbija bude nezavisna država?
 
Zato što je voli više od tebe, jer je glasajući u Danilovgradu na referendumu za nezavisnu Crnu Goru glasao i za nezavisnu Srbiju. Ja živim u Srbiji i volim državu u kojoj živim. A šta si ti uradio za to da Srbija bude nezavisna država?

:):)
A sta je po tebi bilo koji Srbin uradio da Srbija bude nezavisna....jebga, nije cela Srbija iz Danilovgrada :D:D:D, pa glasala za otcepljenje Crne gore :D:D
 
Trebalo je da ne sluša patrijarha Pavla i Vojislava Koštunicu. Muka mi je kad sam video patrijarha Pavla, koji je 90-tih godina redovno odlazio na poklonjenje vrhovnom svešteniku verske sekte SPS (Miloševiću) na Dan Republike 29. novembra (Artukovićev rođendan), kako nam apeluje da izađemo na referendum 1998. godine o nemešanju stranaca u rešenje problema Kosova. Sećam se i njegovih apela iz 90-tih godina, kao i iz maja 2006. godine. Konvencija u Sava centru u Beogradu, glavnu ulogu igra premijer Vojislav Koštunica, sa jedne njegove strane sedi patrijarh Pavle, sa druge Luka Karadžić, rođeni brat ratnog zločinca Radovana Karadžića, i pričaju ljudima u Srbiji, kojima nisu dozvolili da se na referendumu izjasne za samostalnu Srbiju, kako na referendumu u Crnoj Gori MORA DA SE OČUVA DRŽAVNA ZAJEDNICA! A sada se pozivaju na DRŽAVU SRBIJU, protiv koje su se borili svim sredstvima. Na kraju krajeva, jedna trećina Srba, koji ne pripadaju Srpskoj pravoslavnoj crkvi, naježe se kad degenerisane spikerke sa RTS1 kažu „patrijarh srpski, gospodin Pavle”. Čovek je patrijarh Srpske pravoslavne crkve, a ne patrijarh srpski. Zašto vređaju ljude, Srbe ateiste, nihiliste, agnostike itd? Za njih je patrijarh Pavle isto što i papa Racinger. Stalno neki problemi i neke tenzije. Trebalo je zahtevati referendum i u Srbiji. Treba se i sada pobuniti protiv održavanja u životu jugoslovenskih simbola. :thumbdown: :dash: :otkacio:
 
Da. Upravo tako. Referendum o tome da li građani žele da žive u SCG ili Srbiji, i to istog dana kad je u Crnoj Gori bio referendum o tome da li građani Crne Gore žele da žive u SCG ili Crnoj Gori. Crna Gora se nije odvojila od Srbije, jer nije bila srpska pokrajina, nego je napustila mizernu državnu zajednicu SCG, sušta inteligencijo.

Evo ti o YU simbolima napravljena cela tema: tablice na automobilima su jugoslovenske, sa jugoslovenskom zastavom; JAT je još uvek JAT; imamo Jugoslovensko dramsko pozorište; JAZAS; imamo Jugoslovensko rečno brodarstvo; YUTEL; Izbor za miss YU (MISS YU); i čitav niz što manjih što većih državnih i nedržavnih institucija sa prefiksom jugoslovenski.
 
Da. Upravo tako. Referendum o tome da li građani žele da žive u SCG ili Srbiji, i to istog dana kad je u Crnoj Gori bio referendum o tome da li građani Crne Gore žele da žive u SCG ili Crnoj Gori. Crna Gora se nije odvojila od Srbije, jer nije bila srpska pokrajina, nego je napustila mizernu državnu zajednicu SCG, sušta inteligencijo.

Evo ti o YU simbolima napravljena cela tema: tablice na automobilima su jugoslovenske, sa jugoslovenskom zastavom; JAT je još uvek JAT; imamo Jugoslovensko dramsko pozorište; JAZAS; imamo Jugoslovensko rečno brodarstvo; YUTEL; Izbor za miss YU (MISS YU); i čitav niz što manjih što većih državnih i nedržavnih institucija sa prefiksom jugoslovenski.

Kako su tablice YU, kada je na njima srpski grb?
JAT NE ZNACI Jugoslovenski aerotransport, jat znaci samo JAT.....ostale institucije izumiru.
 
Auuu... Pa jel moro ovaj novi grb sve sa ovim garnisnama, krpama, zavesama, konopima... Ko da je dekorisala neka estradna umetnica :hahaha: Meni je ipak ovaj stari tehnicki bolji, stilizovaniji i samim time razgovetniji. Jedino sto je komunjarski i fale mu samo barjaci :lol:

Elem, mogao je neko da to malo stilizuje...

Tablica je jeziva, mora to da bude malo civilizovanije... I ona cro sahovnica je prevelika po meni, napadna... Obratite paznju na ostale strane table kako su umerene, kako imaju značke samo.... recimo svapske ;) Ja samo bacim oko i oma znam cija je koja... Ne mora tamo neki orao da vristi na sve strane :P

Ma petokraka je keva, uz nju sam isao u skolu bre i kraj ;)
 
Poslednja izmena:
a sa kim je 'drug' Mrkonjić u koaliciji???

Kakve to veze ima sa ovim?

Kako su tablice YU, kada je na njima srpski grb?

Gde ti je na tablicama srpski grb? Ne znam koliko često i da li izlaziš iz kuće, ali kad sledeći put izađeš obrati pažnju na prvu i svaku narednu tablicu na prvim kolima i videćeš sledeće: BG, dalje jugoslovenska trobojka, dalje registarski broj. O čemu ti laprdaš?
 
Gde ti je na tablicama srpski grb? Ne znam koliko često i da li izlaziš iz kuće, ali kad sledeći put izađeš obrati pažnju na prvu i svaku narednu tablicu na prvim kolima i videćeš sledeće: BG, dalje jugoslovenska trobojka, dalje registarski broj. O čemu ti laprdaš?

Aj da te podsetim tvog sopstvenog posta :):)

attachment.php


Mada, ako nismo gledali u Mars teleskopom, mozda i ne znamo?
 
waishaupt zasto se ti osecas stalno silovanim?koliko znam tvoja zemlja je crna gora jel tako?

Zar se ti ne osećaš silovanim od strane Jugoslavije?

Aj da te podsetim tvog sopstvenog posta :):)

attachment.php


Mada, ako nismo gledali u Mars teleskopom, mozda i ne znamo?

Podseti sebe, ovo je trebalo da se uvede od 6. jula, ali SPS i drug Mrkonjić su odložili. Uzgred, ovo se nigde na ulici ne može videti.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top