Ne umeju da pohvale, a umeju da kritikuju...

eaxebx...

Obećava
Banovan
Poruka
63
Takve osobe ne samo da mi nisu sexy, nego su mi odvratne...
u svakom smislu!

Bez obzira kakva je situacija "vani", u "meni" postoji takvo gadjenje za to... tako da nisam konformista. Situacija je takva da je vecina zena koje poznajem osoba bas tog tipa... odnosno, takve su za vreme upoznavanja. Kad je neko takav pri upoznavanju, onda ja i nemam zelju da saznam kakav je "posle, kad se malo bolje upoznas", bilo da se radi o drugarici, drugu, potencijalnoj devojci, ili neznam kome vec.

Da ne umeju ni da kritikuju (posto ne umeju da pohvale) onda bi sve bilo OK. Ali ne trpim ovakve "nedoslednosti"... .

I sad, desava mi se da obicno kazem: 'vidim, ti ne hvalis nista kod mene, a samo me kritikujes, ... kritike kazes, hvale ne, zasto onda ti devojko sedis sa mnom, kad na meni ne vidis nista za pohvalu, a vidis 100 stvari za kritiku?'. I taj pokusaj da napravim od zamrsene situacije kristalno jasnu i da znamo obadvoje na cemu smo obicno biva protumaceno kao 'ti si narcisoidan, ti bi da te hvale'. Cim cujem takvo tumacenje bezim glavom bez obzira, istina, ne zato sto je i to jos jedna kritika.

I tako, svaki dan mi se desava isto... upoznam se sa devojkom, pocne prica, ova ne ume da hvali, kritikuje, u jednom momentu ono kazem, i uvek bude isti odgovor.

Nekad se desi i obratno, da ja sa drustvom budem, i upoznamo vise nas vise devojaka, od kojih ja neku koja mi kaze tako oteram u p. m., a ova dok odlazi kaze mojim drugovima koji nisu ni rec razmenili sa njom (posto sam ja komunikativan, a oni obicno nisu) "super ste, cao momci", meni ne kaze nista jer sam je oterao u p. m. ili kaze i meni nesto...

i tako, dozivotno necu od zenskog bica dobiti kompliment za nista.

Pre toga, rodila me majka. Od kad sam se rodijo nisam dobijo ni jedan kompliment od nje, a nekad mi sa nekom setom prepricavaju kako je cim su me doneli rekla "sto places ko *****"... kasnije ni za jedan uspeh koji sam ostvario a koji 'je izgledalo kao da ce da cene' (misli se na skolu) isto tako nisam dobijao komplimente.

Onda sam se posvetio fudbalu, i tu sam nasao neku utehu. Na zalost, voleo sam da igram u odbrani, i nerviralo me sto uvek 'sva hvala' padne na 2 igraca koji uvek stoje do protivnickog gola i cekaju da im neko namesti loptu na nogu a oni samo da opale...
pa sam prestao i da se bavim fudbalom.

U medjuvremenu sam poceo onda da se bavim necim drugim, cudnim, za sta su ljudi osecali divljenje... i tad sam odjednom poceo da dobijam pohvale od ljudi raznih uzrasta polova i nacionalnosti koje sam upoznavao. Onda sam mislio da je pravi prijatelj samo neko ko ume i da te kritikuje, a ne samo da te hvali... i onda opet nisam zeleo s nikim da se zblizim :).

Onda sam postao zbog toga otrkica veoma prgav prema svima, i, naravno, opet sam dobijao samo kritike. I onda je ostalo na tome.... pa se vratilo kratko vreme u normalu, dok nisam poceo da kasno lezem.

To za kasno lezanje je jako bitno, jer sam tad od svih dobrih poznanika i poznanica bio pitan "jesi se naspavao", cim me vide, oko podna, a po krvavim ocima bi se naravno reklo da nisam... i onda je i to pocelo da me nervira, pa sam zabranio svima da me pitaju ista oko spavanja sa kojima sam se druzio.

I tako, onda sam doso na ideju da nijedna cura nije sama po sebi dovoljna za mene, posto sve nalaze neke mane a ne hvale, pa sam odlucio da im kazem to da mi nisu dovoljne, na sto su one mislile da je to moja zelja da raskinem, ne, kazem, to je moja zelja da ebem neku dobru zensku, a posto ti to nisi, moram da nadjem jos 2 pored tebe...
i tako je bilo jedno kratko vreme, imao sam neke vezice sa vise zena odjednom...
medjutim, tad sam vidio da ni to ne valja, jer to je 3 puta vise kritika. Samo su me za seks hvalile, za sve ostalo samo kritika, ili nista, nema pohvale ako uradim nesto ekstraordinarno...

S obzirom kakvih stvari ima u ratu na pojasu gaze i palstine i sta rade fundamentalci, ovo je skroz dobro... super je:ok:
 
Nisam mislio na hvaljenje, vec na to da neko ko ume da kaze sta mu se ne svidja treba da nauci i da kaze sta mu se svidja, a ne da cuti kad je lep dan, a place kad je kisa... ako se ne veselis zbog lepog dana i to da svako vidi, ne trebas onda ljude smarati kad grmi itd..

Ajde recimo i ovako, mnoge mid-level-zene umeju da kazu rec "razocarana sam", al ne umeju da kazu onu suprotnu (ne znam vise ni kako glasi... odavno je nisam cuo, a i ne gledam filmove pa nisam mogo da cujem ni na filmu) rec, valjda "ocarana sam, ,sarmirana sam".

Inace, tekst nije pisan sa namerom da bude istinita prica o mom zivotu, nego je "kao tema". Mada ima tu i istine, verovatno... a kako je ono globalni problem kod nas (ono o cemu je tema) to bih je otvorio sve cak i da se meni nista od toga nije nikada desilo.

A moj stav je: volim da znam sta se nekome kod mene svidja, sta ne... to je valjda odlika normalnih ljudi da vole da znaju sta se osobi SA KOJOM SU (ne)(svidja) kod njih, kao sto vole da znaju i SVE o osobi, necijoj licnosti, sa kojom su drug/drugarica/veza..., cak i one stvari koje nemaju vremena da pitaju ili koje nikad nece doci na red... (normalni ljudi). To sto to zelim to da znam ne znaci da sam zavistan od pohvala, a mislim da ne treba biti zavistan od pohvala... .
 
Sto se druzis sa nadzak babama, da te covek pita? Je l' te keva kritikovala stalno, pa ponavljas scenario?

Kako neko glumi psihoanaliticara... .
Devojko ne znam ni o cemu pricas ni ko si, sve i da jeste ja tu nisam nista kriv, mislim da me je kritikovala stalno, da, ali to sto me je ona kritikovala stalno ne znaci da ja ponavljam scenarijo niti da sam bolestan nesto...
i inace sam imao tesko detinjstvo, tj. nikome nebi pozeleo takvo osim nekome koga bas mrzim, ali ni to ne znaci da sam bolestan... niti da imam neke remisije ili kako se zvase vec ti valjda znas strucan izraz.

I nemam para, al to ne znaci da sam seljak i da nemam stila ...
Imas jos neku teoriju?
 

Back
Top