Wireless u Čačku

Veseli_Ubica

Poznat
Poruka
7.186
Ima li u ča provajdera wireless interneta ? Znaju li se cene, makar okvirno ... da li je i koliko skuplje od adsl-a ili kablovskog ?

Planiram da predjem u čačak za vreme studija, a kako mnogi stanovi dolaze bez telefonske linije, moram da razmišljam o alternativnim načinima povezivanja na net...

hvala unapred
Nik
 
Imalo je nesto ranije i veze ja bila ocaj, a kostalo je bogastvo
Uzimaj xDSL bez razmisljanja iz vise razloga, stabilnija veza i protok, jetinije je dosta i uglavnom su ti sve flat paketi sto za wireless ne mozes da nadjes i da hoces, ako ne to imas kablovski pa ti biraj
Zavisi za sta zelis
 
Poslednja izmena:
Ja bih najradije DSL, ili adsl, ali ako nemam telefonsku liniju moram da pokušam sa kablovskim. Ali u kraljevu duga neće da mreži obične kuće, ne isplati im se da prevlače kabl, nego samo stambene zgrade, tako da i to verovatno otpada osim ako u čačku ne mare malo više o svojim potencijalnim mušterijama :P
 
U Cacku wireless nudi Bluenet. Samo ti mogu reci da deru kozu. Setup naplacuju 2500 dinara, a za mesecnu pretplatu moras izdvojiti 5000 dinara za protok od 512 kb/s. Evo ti njihov sajt pa vidi kakve pakete nude. www.blueisp.co.yu . Mislim da se wireless kod nas u Srbiji nikome ne isplati. Verovatno ces u tom stanu u kome budes ziveo imati prikljucak na kablovsku, pa mozes komotno da se prikacis na kablovski net. Ukoliko budes imao i telefonski prikljucak onda uzmi 'Telekom ADSL' . Samo ce ti trebati saglasnost vlasnika telefona i imaces solidnu internet vezu. Kod njih je mesecna pretplata na protoku od 512kb/s oko 1430 dinara sa uracunatim pdv-om. Pozz i dobro nam dosao.
 
hm, samo nešto ... imam ovde u kv-u kablovsku distribuiranu od Duge (sad je valjda media nešto) iz čačka... Kad sam uveo kablovski net, oni su mi doveli još jedan, mrežni utp kabl i priključili me u mrežu i odatle na internet. Jel tako i u čačku ili je tamo prisutan pravi cable internet ?

edit :
hvala na dobrodošlici, bolje vas našao :)
 
Stvarno ne znam na koji nacin Duga ili ti Telemark prikljucuje svoje korisnike na kablovski net . Znam samo da je jedan moj dobar ortak koji je koristio njihov net i ovaj forum bio vrlo nezadovoljan . Merio je protok na njihovom netu i umesto 512 kb/s koliko je on placao dobio je nekih 380 kb/s.
 
Nijedan protok nije garantovan nego maksimalan (osim zakupljenih vodova i takvih paketa). U Čačku, BlueNET je preskup wireless, SBB odličan kablovski, Duga prosečan, a ADSL standardan.
SBB nudi paket koji nije flat već kupiš odredjen broj MB (npr. 700 MB) koje moraš potrošiti za najviše 2 meseca i košta 600 din.
U Telekomu možeš uzeti 3G NET paket (2 Mb flat), 1 GB prenetih podataka za 999 din + PDV.
 
Ako nisi u blizini sireg centra grada mislim da neces moci da racunas na WiFi.
A cene su definitivno ne primerene.

Dobra stvar je sto mozes da odes u HB i citav dan presedis sa laptopom na netu. :) Imaju WiFi za goste.
 
još i kad bi davali laptope za goste :D

nego, našao sam gajbicu i imaću telefon koji se vodi na pravno lice, ali je srećom uvodjenje adsl-a i kod pravnih lica isto kao i kod fizičkih
Ostaju samo još da se vide tehničke mogućnosti...

a te pakete s plaćanjem prenetih podataka ne podnosim, potrošio bih 5 puta više nego da platim normalan flat :D
 
još i kad bi davali laptope za goste :D

nego, našao sam gajbicu i imaću telefon koji se vodi na pravno lice, ali je srećom uvodjenje adsl-a i kod pravnih lica isto kao i kod fizičkih
Ostaju samo još da se vide tehničke mogućnosti...

a te pakete s plaćanjem prenetih podataka ne podnosim, potrošio bih 5 puta više nego da platim normalan flat :D

Aline i pretplata !!! :otkacio:
 
ljudi bre ja koristim dugin wireless i sljaka kao lud,nikako vas nerazumem o cemu pricate izasto komplikujete price tipa duga -sbb-adsl----......!Brate pozovi dugu na 349 100 trazi marka i pitaj sta te zanima!A ove price-imao moj drug i rekla mi baba iz komsiluka okaci macku o rep
 
ljudi bre ja koristim dugin wireless i sljaka kao lud,nikako vas nerazumem o cemu pricate izasto komplikujete price tipa duga -sbb-adsl----......!Brate pozovi dugu na 349 100 trazi marka i pitaj sta te zanima!A ove price-imao moj drug i rekla mi baba iz komsiluka okaci macku o rep


dugin wireless ? ja sam zvao marka iz duge kad sam imao problema sa kablovskim, nisam znao da imaju i svoj wireless :)

ali kad si već stari korisnik, kako se kreću cene flat paketa, koliko je skuplje (ako uopšte jeste) od adsl-a ?
 

Back
Top