KREATIVNO I NEOBICNO FARBANJE JAJA

  • Začetnik teme KUVARICA JACA
  • Datum pokretanja
Pa ne znam kako da ti pomognem jer nisam bas vesta u tome.Pa uzmi iseci neke oblike na papiru(srca,zvezde,zeke,...) i zavi ih u carapu.Onda ih potopi u farbu jake boje kao sto je crvena,plava i slicno.Kada se jaje ofarba skini carapu i papir pa ce ti ostati te sare koje si isekla.Pa pokusaj.Ja nikad nisam to uspela pa nadam se da ce ti uspeti.
Pozdrav od Mine
 
KUVARICA JACA:
HELP ME!ZELIM DA UKRASIM JAJA NA NEOBICAN NACIN.IMA LI NEKO SASAVU IDEJU. :?: :idea:
Ako nije kasno kuvarice Jaco evo ti neka:
U manju posudu sa bojom doliješ malo ulja. Jaje brzo spuštaš i okrećeš i dobijaš lepi šareniš.
Ima puno štosova sa lepkom. Jaje namažeš lepkom i uvaljaš u sitne šarene perlice ili jednostavno u prezle. Dobiješ interesantan reljef koji posle možeš i četkicom da bojiš. Ofarbano jaje možeš da namažeš lepkom kao tekst ili šare i uvaljaš u one srebrne drangulije koje se stavljaju na lice. Deluje super.
Jel dovoljno?
 
Anonymous:
Espanol:
KUVARICA JACA:
HELP ME!ZELIM DA UKRASIM JAJA NA NEOBICAN NACIN.IMA LI NEKO SASAVU IDEJU. :?: :idea:
Ako nije kasno kuvarice Jaco evo ti neka:
U manju posudu sa bojom doliješ malo ulja. Jaje brzo spuštaš i okrećeš i dobijaš lepi šareniš.
Ima puno štosova sa lepkom. Jaje namažeš lepkom i uvaljaš u sitne šarene perlice ili jednostavno u prezle. Dobiješ interesantan reljef koji posle možeš i četkicom da bojiš. Ofarbano jaje možeš da namažeš lepkom kao tekst ili šare i uvaljaš u one srebrne drangulije koje se stavljaju na lice. Deluje super.
Jel dovoljno?

e espanol gleda jagodu na rtsu! pozdrav :wink:
Ma to su praistorijski štosovi koje je primenjivala još moja baba. Ona se zezala još sa nekim šarenim koncima i krpicama, pečatnim voskom, suvim biljkama...nisam sve ni popamtio, ali smo kao klinci padali od oduševljenja. Pozdrav i tebi.
 
rastopis vosak,ili koristis zapaljenu svecu.U vosak umaces ostri vrh (pero ili penkalo) i njime na kuvano i osuseno neofarbano jaje nanosi razne sare - spiralne linije, simbole uskrsa i sta ti vec padne na pamet.Lada se stegne, jaja farbas u hladnoj farbi, i maseta na kojima je vosak ostaju neobojena i daju lep crtez, dok se ostatak ljuske ofarba.
 
UZMES KREP PAPIR U RAZNIM BOJAMA,POZELJNO JE DA BUDU TAMNIJE JER BOLJE OSTAJU.ISJECES GA NA TANKE I DUGACKE TRAKE I UMOTAVAS JAJA.ZATIM IH NAMOCIS PAZLJIVO U VODU I PRITSNES PAPIR DA SE LIJEPO ZALIJEPI NA JAJE I OSTAVIS DA SE OSUSI.NAJBOLJE JE DA KORISTIS VISE NIJANSI ODJEDNOM NPR.PLAVA,CRVENA,ZUTA JER SE TAKO DOBIJU FENOMENALNE NIJANSE.
 
Tempere naravno,vostane bojice, plus sve sto je Espanol rekao, pa malo kolaz papira ili eto nekog pa napravis ribicu, coveculjke sa kosom od vunice, neke sa naocarama, pa kravate, pa onda jaje-pile, ma nesto svasta. Jos ako to radis sa decurlijom... Jaja koja poklanjas stavis na onu vestacku travicu, ili korpice od pruca ili od case od pavlake napravis sama. Igraj se!
 
Posto je ova tema opet aktuelna evo jednog brzog saveta za brzo farbanje jaja.
Uzeti obicnu kesu(koju dobijete u svakoj radnji kad pazarite) ili za zamrzivac, u nju sipati kap-dve prehrambene tecne boje (moze i vise boja istovremeno), ubaciti u kesu kuvano jaje i tapkati kesom po njemu dok se ne ofarba kako vi zelite. Dobicete pravo remek delo, a za 10min. moze se ofarbati 30 jaja.
Provereno, probajte.
 
Prosle godine sam farbala jaja fluorescentnom farbom za kosu, imala sam 3 boje, ostalo mi od ranije...jaja su bila super, svi su bili odusevljeni, mislili da su vestacka....ima li toga kod nas da se kupi...znam da sprej ima ali ova farba je bila u obliku kreme

...evo i recept ako ne znate sta cete sa tolikim jajima posle

Djavolja jaja:

6 jaja prepoloviti, izvaditi zumanca, ispasirati, dodati 2 kasike majoneza, po 1 kasicicu senfa i soka od limuna, posoliti i pobiberiti, moze paprika pa time napuniti belanca
 
Meni to sa voskom apsolutno nikada nije uspelo, niti lično znam nikoga kome je uspelo... :(

A koju vrstu lepka stavite na jaja?
Kupim ja prošle godine neku šatro "3d" boju za jaja (da ne kažem koliko je koštala! :x), potrudimo se da je iskoristimo i eno, čuvarkuća stoji... ali se boja do dana današnjeg nije osušila! :roll::neutral:
Pošto mi je bilo mnogo da pazarim više od dve boje, nemam pojma kako - setim se drvofiksa! Odličan lepak (ako nešto lepite po jajima), gust, beo i - jeftin!
Dakle... malo drvofiksa i malo boje za kolače i "3D" farbe kol'ko hoćeš!
Ta jaja su mi super ispala...
 


Evo moja omiljena 3 načina.
1. Znate ono kad ofarbate jaje a boja se zgulila? E pa žicom za sudove ili rebrastim nožem izgrebite još više i na kratko vratite jaje u ti istu ili neku svetliju boju. Dobićete jaja kao ovo svetlo plavo na slici.
2. Ako vas mrzi da se mnogo bakćete, najbolje je kupiti što šareniji ukrasni selotejp pa oblepiti oko ofarbanog jajeta. Može se i iseći na tanke tračice pa zalepiti ukoso.
3. Najlepša jaja na svetu se šaraju zlatnim i srebrnim markerom. Ovi markeri su skupi, ali meni su trajali oko 5-6 godina. Treba pri kupovini paziti da boje sudu zaista sjajne a ne sivkasta i braon. Tako išarana jaja se ni slučajno ne mažu masnoćom, jer se markeri otiru.
 

Back
Top