KREATIVNO I NEOBICNO FARBANJE JAJA

  • Začetnik teme KUVARICA JACA
  • Datum pokretanja
Već par godina, pored standardnog farbanja bojom za jaja primenjujem tehniku koju sam pokupila negde na internetu. Izuzetno jednostavno a efekti su super, jedinstveni i uvek drugačiji. Jaja se skuvaju u vodi, izvade se iz vode da se osuši ljuska. Spremiti šerpu i u šerpu sipati s prsta vode, i cediljku na koju se poređaju jaja. Lagano po jajima naneti prehrambenu boju u prahu, tri boje su sasvim dovoljne. Cediljku staviti na šerpu, poklopiti i staviti da voda provri. Kad se stvori dovoljno pare pod poklopac, boja počne da se otapa i preliva po jajima. :hvala:[/QUOTE]

Divno si ih uradila, kakva kreativnost i strpljenje:ok:
 
picture.php
evo i nasih uskrsnjih jaja
 
E pa mi smo sada probali i kupovne boje, i svako ljubičasto jaje ima RAZLIČITU nijansu, žuta se na nekim jajima dobro vidi a neka izgledaju kao ono kupovno jaje sa žućkastom ljuskom... lukovina je klasično dobro ispala, sa nasumičnim šarama kao fosilne biljke, s tim što jedno jaje ima bledo roze ljusku umesto tamno crvenobraon ???
 
:besna::besna::besna::dash::evil:
I ja sam ove godine koristila gel boje i to onu sa zlatnom folijom i onu sa mermernim efektom. Obe su proizvodnja KGT Beograd (ima još jedan proizvođač) i psujem od petka još uvek. Taj gel nikako da se osuši, sve se lepi za prste i otire, nikakva sličica ne može na njega da se uhvati... Grozota! Jesu one boje lepe, ali jaja treba ofarbati mesec dana pre Uskrsa da se prosuše! Jao, kad mi samo dođe gospodin proizvođač (a dolazi često) - živog ću ga pojesti! :azdaja:
 
kod mene su deca bojala jaja... uglavnom su obicna, malo su brljali lakom za noktei nekim mojim metalik flomasterima, ali su ih odmah jutro i razbili pa ih nisam uspjela slikati...Mogu vam reci da su mi to bila najlpsa jaja do sad! Koliko cike, smeha i uzbudjenja...Uzivali su bojieci ih... :)







 

Back
Top