KREATIVNO I NEOBICNO FARBANJE JAJA

  • Začetnik teme KUVARICA JACA
  • Datum pokretanja
posto sam ja vec farbala jednu turu za katolicki:
u cinijice stavis malo pirinca i u to kapnuti nekoliko kapii farbe,onda staviti kuvano jaje,suvo i jos uvek toplo staviti poklopac(naravno imala sam plasticne cinije samo za to) i onda lupati tj tresti tako da jaja dobiju onako isprskan efekat
moze da se jedno jaje stavi u vise boja,jednu za drugom


drugo sto sam radila zahteva poseban kit(u nemackoj sam nasla sjajne stvari za farbanje) a to je da ofarbano jaje se dok je boja jos mokra uvije u neku foliju pa kad se folija skine ostanu srebrni delovi,kao metalik

zezala sam se sa sljokicastim lakom
kao i sljokicama,nasaras lepkom pa u seforine sljokice,to je bilo bas lepo(savet: pre nego sto se oljusti ovo jaje bolje da ide malo pod vodu da se speru sljokice koje nisu najbolje uhvatile)
onda je stradala moja sexy cipkana majicica,skinula sam neke trakice sa nje i vezivala masnice oko jaja
to je to
 


Evo moja omiljena 3 načina.
1. Znate ono kad ofarbate jaje a boja se zgulila? E pa žicom za sudove ili rebrastim nožem izgrebite još više i na kratko vratite jaje u ti istu ili neku svetliju boju. Dobićete jaja kao ovo svetlo plavo na slici.
2. Ako vas mrzi da se mnogo bakćete, najbolje je kupiti što šareniji ukrasni selotejp pa oblepiti oko ofarbanog jajeta. Može se i iseći na tanke tračice pa zalepiti ukoso.
3. Najlepša jaja na svetu se šaraju zlatnim i srebrnim markerom. Ovi markeri su skupi, ali meni su trajali oko 5-6 godina. Treba pri kupovini paziti da boje sudu zaista sjajne a ne sivkasta i braon. Tako išarana jaja se ni slučajno ne mažu masnoćom, jer se markeri otiru.

Kajo, ovo sa markerom ti je ekstra ideja!!!! Moram naći takav neki marker! S obzirom da volim crvena jaja, pretpostavljam da bi zlatni bio super!

Ima li neka posebna vrsta markera koji bi trebalo da uzmem?
 
Moji prvi markeri su bili nemački i bili su zaista sjajni. Ustvari, to nisu klasični markeri, debeli imaju srce kao marker a tanki cevčicu, kao rapidografi.
Sada sam kupila druge i nisu im ni blizu, uopšte nemaju onaj sjaj zlata i srebra. Isprobaj u knjižari da ne bi kupila neko sr.... kao ovi moji novi. Ustvari, što su skuplji, to su i lepši, ali se isplati jer traju par godina.
Inače, najlepša kombinacija je srebrni uzorak uokviren zlatnom bojom, a sve to na nekom tamnom jajetu.
 
U staru serpu nalijes vode oko dva prsta. Vec kuvana jaja stavis u cedaljku -moraju biti hladna i mokra- na njh natrusis farbu iz kesice u svim bojama, poklopis ih, a zatim preko stavis krpu. Zatim na plotnu da voda privri, vatru smanjiis i kuvas u pari nekih 3-4 min. Neobicna su.
 
prazna ljuska jaja
 

Prilozi

  • GW149H200.jpg
    GW149H200.jpg
    11,4 KB · Pregleda: 38
  • GW193H257.jpg
    GW193H257.jpg
    19,1 KB · Pregleda: 31
Ja cu da se prikljucim temi sa jednom zdravom varijantom.
Ljuske od crnog i belog luka iseckati na sitne kockice i po zelji mogu se pomesati a mogu svaka vrsta posebno. Jaje oprati i tako vlazno uvaljati u kockice ljuski i uvetati carapom.Kuvati kao i jaja koja se kuvaju redovno u lukovini.Moze se kuvati u vodi u kojoj je vec skuvana i procedjena lukovina ili samo u vodi.Kombinujte same i videcete kako dobijate mramorne i ostale dezene.A sto je najvaznije nije stetno za pojesti.
 
Daco 011,ideja je super,i mi tako radimo.Ja doduse sharam i voskom,iako kazem nikad vise,svake
godine to radim.To je super resenje,ali jakoooo dugotrajno.Ko ima vremena,neka proba.Treba samo vosak-kupuje se u radnjama koje prodaju med,sveca,tanko drvce ili pera za tus i masta.Jaja prethodno skuvati.
 

Back
Top