KREATIVNO I NEOBICNO FARBANJE JAJA

  • Začetnik teme KUVARICA JACA
  • Datum pokretanja
Ja sam se vec nekoliko godina prebacila na one gel boje u tubicama i prezadovoljna sam. Jedne godine sam slucajno kupila u Merkatoru neke njemacke, cisto da probam i od tada su obavezne. To su one sedefaste boje i sve bude zacas gotovo - na rukavice se nanese malo boje i onda se vruce jaje okrece u rukama dok se ne ofarba sa svih strana.

Prosle godine su se pojavile i neke domace gel boje, probala sam i njih i odlicne su - te dolaze sa sjajnim papirom u kompletu, pa se onda na mokru boju ponegdje lijepe te sjajne trake i skidaju tako da na jajetu ostane napr. zlatni sjaj.
 
Čitam i ne mogu da ne podjelim svoje iskustvo sa vama.Samo molim bez smijanja.
Svake godine bojam inače sa lukom,ali lani ja htjela nešto novo.I mislim si pa imam boja kojekakve a zašto ne bih sa našim bojam,jestive su.I ja stavim u vodu boju i unjutra jaja sa raznim travama i u čarapi.Kad ja gledam ono nikako da se uhvati boja gore,ja dodajem boje ono ništa.Sve me bilo sram takve nositi na blagoslov pa sam stavila slikice gore.Ali kad mi odlučili jesti jaja,vidi iznenađenja,kakva boja bila u vodi tako se obojilo bjelanjak,moji su htjelu umrjeti do smejha.Evo pa vidite ali imam samo jednu boju kasno se sjetila slikati.Sad se slobodno smijte:zcepanje::zcepanje::rotf::rotf:
 
Ja sam se vec nekoliko godina prebacila na one gel boje u tubicama i prezadovoljna sam. Jedne godine sam slucajno kupila u Merkatoru neke njemacke, cisto da probam i od tada su obavezne. To su one sedefaste boje i sve bude zacas gotovo - na rukavice se nanese malo boje i onda se vruce jaje okrece u rukama dok se ne ofarba sa svih strana.

Prosle godine su se pojavile i neke domace gel boje, probala sam i njih i odlicne su - te dolaze sa sjajnim papirom u kompletu, pa se onda na mokru boju ponegdje lijepe te sjajne trake i skidaju tako da na jajetu ostane napr. zlatni sjaj.

hajde pokazi kako izgleda pakovanje tih nemačkih gel boja.Plz
 
Kakav bi bio stos farbati jaja iskljucivo sa prirodnim bojama,na primer:
- U crveno sa cveklom
- U zuto,lukovina
-Plavo,ima dosta biljaka teget boje
I slicno,ima li neko takvih iskustava.
Cista priroda,ne moze da skodi u opste.
Mi farbamo lukovinom u crveno, ne u žuto, i na nekim mestima bude baš tamno crveno
a šare dobija onako kako komadići ljuske od luka zapadnu
 
Evo me sa slikama! Ovo su te domace boje, sve je isto kao te njemacke koje sam ranije koristila. Ove sam kupila u Merkatoru, a juce sam vidjela da ih prodaju i na Kalenic pijaci.
E, tacno je da te njemacke nisu imale ove sjajne papire, nego samo ove tubice, koje moraju da se stave u casu sa vrucim vodom da bi se gel otopio, pa se onda malo gela naspe na rukavice i tako se nanosi boja.
 

Prilozi

  • DSCN1786.jpg
    DSCN1786.jpg
    50,6 KB · Pregleda: 89
  • DSCN1781.jpg
    DSCN1781.jpg
    30,9 KB · Pregleda: 75
  • DSCN1782.jpg
    DSCN1782.jpg
    29,3 KB · Pregleda: 71
Ja koristim gel boje svke godine, samo se pridrzavajte upustva sve ce biti ok! Svake godine kupujem boje od istog proizvodjaca a to je A&D Pancevo kao ove koje je prikazala SENDI35. slobodno kupite i probajte!

ja bih htela da zamolim bil koga ko zna za tehniku koju je prikazala ANGELOO da mi objasni.
pokusala bih tako oblaganje jaja ali nikako da nadjem recept za masu sa kojom se oblazu, ako se vratite na stranicu pre, videcete fotografije ANGRELOo.

hvala unapred svima i sve najbolje
 
Ta masa je fondan ili gum pasta.
Koristi se za oblaganje torti.Ima da se kupi gotova, kg je oko 500-550 din, ali možeš i sama da je napraviš-u Arhivi recepata ima nekoliko predloga.Ima je u beloj boji, ali i u crvenoj, crnoj, bež itd .Možeš da je bojiš gel bojama.Sve to ima u Beogradu da se kupi u Eriksonu, blizu Južnog bulevara. Ako ti treba detalji tu sam.

Sendi, hvala za sličice.Divna si!!!
 

Back
Top