KREATIVNO I NEOBICNO FARBANJE JAJA

  • Začetnik teme KUVARICA JACA
  • Datum pokretanja
Tanja kako si radila ova na pruge? Izgledaju super!


Ja obožavam da šaram jaja da liče na dugine boje, jer im se sva deca najviše raduju i prvo bude grabac za njih.
A pravim ih tako što celo jaje ofarbam u žuto, zatim pola jajeta gurnem u naranđastu, i držim ga sve vreme u ruci, nekih 10 sekundi i kad se prosuši ta naranđasta, onda samo vrh jajeta gurnem u crvenu i dalje držeči jaje u ruci. Intenzitet i jačina boje zavisi od dužine držanja jajeta u boji i veoma je bitno da se ruka ni tečnost sa bojom iz čaše ne tresu ni ne ljuljaju, jer će onda šare biti neravnomerne i krivudave.
E, a zatim drugi kraj žutog jajeta potapam u zelenu, i kad se ona prosuši, samo vrh umočim u plavu ili opet u zelenu, ali držim malo duže da se razlikuju nijanse zelene boje.
Jednostavno je, ali treba malo više vremena i stpljenja. Pokušaj sledeće godine :super:
 
Tanja,fantastična ideja.
Mamamajo, prelepo!!!
A što se tiče frabanja, moram priznati da uopšte nisam oduševljena bojama. Mama je kupila standarne boje u kesici.Prva 2 koje smo farbale (zajedno smo ove godine kod nje farbale i za moju i za njenu kuću) umesto crvena bila su roze. Onda sam probala sa gel bojama Pan Graf iz Stare Pazove.:besna::besna::besna:Sutra ću se narazgovarati slatko sa njihovim tehnologom, a ako im i direktor bude tu još bolje.Slatko ću im se načestitati svih praznika-
Uzela sam i one sa mramornim efektom i sa sedefom.Sa sedefom i nekako izgledaju, a sa mramornim efektom-pa nema famoznog mramornog efekta:besna: Od svega je najgore, kada su deca uzela jaja u ruke, boja im je ostala po rukama, a našlo se i po garderobi.I ne može da se tako lako opere.Katastrofa.
 
Sto se te crvene boje tice, ja ne znam ko se nije zalio ove godine. Svima je ispala roze, bez obzira na proizvodjaca. Ja svake godine kupujem one boje iz tegle, po jednu kasicicu od svake boje i nijanse, pa sam tako i ove godine. Kupila sam crvenu i bordo. Na kraju sam u crvenu dodala bordo, da bi mi jaja bila stvarno crvena. Ali s drugim bojama nisam imala problema.


Ovo je od ranije, ali je slicno bilo ove godine samo nismo slikali :(

 
U skladu sa temom, beš ima kreativnio farbanioh jaja. Tanja super ideja, Mamamajo kao i uvek sasvim različito od svega već viđenog, Poto jaja su lep ali fotke su nenadmašne.

Evo malo rukotvorina iz moje kuće. Kod nas se jaja farbaju na više načina i neka su isključivo za gledanje.
Čuvarkučća i jaja za jelo i ...
picture.php


šarana voskom

picture.php


slikana jaja, ne dao bog da ih neko razbije :dash:

picture.php


picture.php
 
Aaaa, Sneki, ko je slikao ova jaja? Prelepo. Meni su deca porazbijala sva preostala jaja. Nemam više ni jedno. Andrej se toliko uživeo da je lupao jaja o zid a Jelena u sto da vidi da li je stvarno toliko čvrsto )jer je pobedila na kućnom takmičenju)

Devojke, hvala na komentarima i bonicama. Ja sam zaista uživala. Jaja sam farbala običnim Pangrafovim bojama iz kesice (2.99 din u Idei) a boje su intenzivne jer su jaja bila bela (polovina). To je i odgovor na Kajino pitanje kako su jaja bela- nisu farbana, samo crtana.
 
Aaaa, Sneki, ko je slikao ova jaja? Prelepo. Meni su deca porazbijala sva preostala jaja. Nemam više ni jedno. Andrej se toliko uživeo da je lupao jaja o zid a Jelena u sto da vidi da li je stvarno toliko čvrsto )jer je pobedila na kućnom takmičenju).........
Hvala, hvala. Ja sam napisala da su ovo 'rukotvorine iz naše kuće', dok smo svi bili u jednoj kući svi smo i učestvovali (takav je i red). Sada je spala knjiga na dva slova ja i mm (on mi je baš talentovan i lepo se dopunjujemo).
 
Dakle, mermerne i gel boje su istog kvaliteta i Pangrafove i KGTove. Pretpostavljam da ih ni ni jedni ni drugi ne prave nego negde kupuju pa samo prepakuju. Svakako ću ih priupitati čim se gazda pojavi. Danas su mi poslali samo radnicu i to na brzinu, a ona mi jadnica ništa nije kriva.
Nego, vidim da ste koristile i one male zlatne nalepnice (prepoznajem neke svoje radove) pa me zanima kako ste njima zadovoljne. Ja sam već primetila neke stilske nedostatke pa ću to odmah ispraviti da budu O.K. za sledeći Uskrs. Ako mi verujete - radim dizajn za sve te gluposti još od septembra i taman sam mislila da je kraj, oni kažu ajde spremaj nove pa da se štampaju čim bude vremena. Do grla sam u slikama zeka, jaja, pilića, korpica, cvetića, krstova, bogova... već ih i noću sanjam!
 
Evo i mene, sa malim zakašnjenjem zaista, ali tek sada sam stigla da vam postavim i slike mojih uskršnjih jaja, farbanih u lukovini sa raznim cvetićima i listićima, pa onih na pari, pa obučenih itd. uživala sam dok sam sa nestrpljenjem očekivala da vidim krajnji rezultat, pa i nije tako loše?
 

Prilozi

  • IMG_0858.jpg
    IMG_0858.jpg
    44,8 KB · Pregleda: 32
  • IMG_0859.jpg
    IMG_0859.jpg
    57,7 KB · Pregleda: 25
  • IMG_0861.jpg
    IMG_0861.jpg
    58,5 KB · Pregleda: 23
  • IMG_0869.jpg
    IMG_0869.jpg
    37,3 KB · Pregleda: 27
  • IMG_0870.jpg
    IMG_0870.jpg
    53,3 KB · Pregleda: 27

Back
Top