KREATIVNO I NEOBICNO FARBANJE JAJA

  • Začetnik teme KUVARICA JACA
  • Datum pokretanja
Jaja se ofarbaju, boja po zelji.Namazem ih sa uljem tako vruce, tek da sijaju.E sad spremim rojal masu: 1 belance se malo izradi sa viljuskom, dodaje se kasika po kasika mleveni secer(C je najbolji) i mesa se drvenom varjacom, znaci kasika secera pa izmesas dobro, pa opet kasika secera...Tako 250gr sitnog secera.Na kraju mozes dodati 1 kasicicu iscedjenog limuna(nije obavezno,ali daje masi penast izgled). Jaja poredjam na onaj veliki karton gde se i pakuju jaja, ali napravim razmak i stavim ih da "leze" ne unutra u leziste za jaja.Masu ofarbas u boje koje zelis i spricem crtas po jajima sta god hoces.Ja sve to radim na vruca jaja, nista ne smeta cak se brzo i stegne taj secer.Secer je jestiv, moze se pojesti i nista ne smeta.Ova jaja sam juce napravila za nekih 40-tak minuta, inace svake godine pre uskrsa kad u prodavnici vidim farbe kupim ih i sprobam na par komada jaja, volim da to za praznik bude sve lepo i kako treba.Pozdrav i zelim da uspe.:bye:
 
Pošto suprug i ja radimo pripremu za štampu, i ove godine smo radili raznu ambalažu za boje. Mogu vam reći da na svakoj boji sada piše sastav i da su sve neotrovne, tj. prehrambene. Mislim da je prošlo vreme kada su u prodaju mogle ući štetne boje. Nisam hemičar, ali ako se neko razume - mogu postaviti spisak sastojaka koji ulaze u sve boje.
 
jos malo jaja
 

Prilozi

  • 007x.jpg
    007x.jpg
    21,9 KB · Pregleda: 49
  • 9x.jpg
    9x.jpg
    49 KB · Pregleda: 37
  • 333x.jpg
    333x.jpg
    25,3 KB · Pregleda: 46
  • 037x.jpg
    037x.jpg
    61,1 KB · Pregleda: 47
evo što se ukrašavanja jaja tiče,ja volim najviše da bojim lukovinom,ali da bude nešto drugačije napravim korpu od testa za hleb i u tu korpu stavljam jaja sa isečenim krep papirom na dnu,i baš je dekorativno,a i miriše sve na sveže pečen hleb,onako domaćinski...ove godine smo u Kairu,pa ne farbam i ne kuvam ništa za Uskrs,ali kada se vratimo postaviću vam sličice od prošle godine sa ovom korpom...
 
Evo kako su moja ispala ove godine :mrgreen:
Sve se nešto urotilo: markeri crkavaju, boje musave, neki novi "sjaj" samo curi, ja sve gore vidim - da uveneš:cry:
Dogodine moram smisliti nešto sasvim drugačije, a sve mi se čini da će to biti dekotaž (salveta tehnika).
 

Prilozi

  • jaja 2009.jpg
    jaja 2009.jpg
    54,3 KB · Pregleda: 95
Pa kad nisi videla kakva sam pravila ranije...:D
Ove godine sam kupila boje 3 različita proizvođača, u prahu, epruvetama i tabletama - ni jedna nije čak ni pristojna. Pazila sam da ne kupim jeftine, ali čini mi se da nam svake godine uvaljuju sve gori bofl... Ili se boja ne prihvati za jaje, ili se guli, ili je neka strašna braon nijansa. Grozota, mnogo sam se razočarala.:azdaja::vudu:
Do pre 2-3 godine sam uzimala obične kesice boje od nekog proizvođača iz Rače i jaja su bila divna. :super:
Baš me zanima šta će reći ostale domaćice:telefon:
 
Bilo bi dobro da ovde iznesemo ishustva sa bojama. Mada mislim da problem nije samo u bojama nego da se jaja necim premazuju pa boja nece dobro da hvata. Meni su zato najsigurnuje prirodne - lukovina i varzilo. Neznam kakve su ove nove, koje su se ove godine pojavile. Ima cetiri vrste: sa metalik sjajem, zlatom, mermerna i mislim srebrna.
Inace one kineske sljokice koje prodaju za jaja mislim da nisu jestive jer su sa lepkom i nigde ne pise da su neotrovne
 

Back
Top