KREATIVNO I NEOBICNO FARBANJE JAJA - Strana 2
Strana 2 od 12 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 298

Tema: KREATIVNO I NEOBICNO FARBANJE JAJA

Buduća legenda mackica ns (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    115

Podrazumevano Re: MOLIM POMOC ZA NEOBICNO FARBANJE JAJA!(bez biljcica i carapa

Juče sam došla na super ideju misleći na ta jaja
    Videla sam kod Kineza neke šalove, marame, štali su već; tako mrežasto ispleteni; ima u svim bojama; koštaju 120 dinara Od jednog šala, 'ladno može da se uvije sigurno 10-ak jaja

Zaslužan član
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    190

posto sam ja vec farbala jednu turu za katolicki:
    u cinijice stavis malo pirinca i u to kapnuti nekoliko kapii farbe,onda staviti kuvano jaje,suvo i jos uvek toplo staviti poklopac(naravno imala sam plasticne cinije samo za to) i onda lupati tj tresti tako da jaja dobiju onako isprskan efekat
    moze da se jedno jaje stavi u vise boja,jednu za drugom

drugo sto sam radila zahteva poseban kit(u nemackoj sam nasla sjajne stvari za farbanje) a to je da ofarbano jaje se dok je boja jos mokra uvije u neku foliju pa kad se folija skine ostanu srebrni delovi,kao metalik

zezala sam se sa sljokicastim lakom
    kao i sljokicama,nasaras lepkom pa u seforine sljokice,to je bilo bas lepo(savet: pre nego sto se oljusti ovo jaje bolje da ide malo pod vodu da se speru sljokice koje nisu najbolje uhvatile)
    onda je stradala moja sexy cipkana majicica,skinula sam neke trakice sa nje i vezivala masnice oko jaja
    to je to

Zainteresovan član sara7777 (avatar)
    Učlanjen
    16.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    29

Citat Original postavio K aja Pogledaj poruku

Evo moja omiljena 3 načina.
    1. Znate ono kad ofarbate jaje a boja se zgulila? E pa žicom za sudove ili rebrastim nožem izgrebite još više i na kratko vratite jaje u ti istu ili neku svetliju boju. Dobićete jaja kao ovo svetlo plavo na slici.
    2. Ako vas mrzi da se mnogo bakćete, najbolje je kupiti što šareniji ukrasni selotejp pa oblepiti oko ofarbanog jajeta. Može se i iseći na tanke tračice pa zalepiti ukoso.
    3. Najlepša jaja na svetu se šaraju zlatnim i srebrnim markerom. Ovi markeri su skupi, ali meni su trajali oko 5-6 godina. Treba pri kupovini paziti da boje sudu zaista sjajne a ne sivkasta i braon. Tako išarana jaja se ni slučajno ne mažu masnoćom, jer se markeri otiru.
    Kajo, ovo sa markerom ti je ekstra ideja!!!! Moram naći takav neki marker! S obzirom da volim crvena jaja, pretpostavljam da bi zlatni bio super!

Ima li neka posebna vrsta markera koji bi trebalo da uzmem?

Ističe se K aja (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    70

Moji prvi markeri su bili nemački i bili su zaista sjajni. Ustvari, to nisu klasični markeri, debeli imaju srce kao marker a tanki cevčicu, kao rapidografi.
    Sada sam kupila druge i nisu im ni blizu, uopšte nemaju onaj sjaj zlata i srebra. Isprobaj u knjižari da ne bi kupila neko sr.... kao ovi moji novi. Ustvari, što su skuplji, to su i lepši, ali se isplati jer traju par godina.
    Inače, najlepša kombinacija je srebrni uzorak uokviren zlatnom bojom, a sve to na nekom tamnom jajetu.

Početnik
    Učlanjen
    22.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Za sharanje jaja ja koristim boje za staklo,koje se mogu naci u svakoj knjizari.Najbolje ih je uzeti u zlatnoj i srebrnoj boji.Nanose se na jaje direktno iz tube u kojoj se nalaze.Pustite masti na volju..i uzivajte.

Ističe se K aja (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    70

Baš zanimljivo, probaću i ja. A da li se te boje otiru?

Legenda **TASKA** (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    130

Sad imam malo vise vremena,tako da cu probati ove simpa savjete...posle uskrsa postavicu i sliku...nadam se da necu zaboraviti slikati moje "remek djelo"...

Početnik
    Učlanjen
    22.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio K aja Pogledaj poruku
    Baš zanimljivo, probaću i ja. A da li se te boje otiru?
    Jaje koje ofarbas u bilo kojoj prehrambenoj boji,po njemu vec obojenom sharas bojama za staklo te boje se ne otiru a jaja izgledaju fenomenalno.

Nov član
    Učlanjen
    25.04.2008.
    Reputaciona moć
    0

U staru serpu nalijes vode oko dva prsta. Vec kuvana jaja stavis u cedaljku -moraju biti hladna i mokra- na njh natrusis farbu iz kesice u svim bojama, poklopis ih, a zatim preko stavis krpu. Zatim na plotnu da voda privri, vatru smanjiis i kuvas u pari nekih 3-4 min. Neobicna su.

Moderator smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    82
    Reputaciona moć
    323

Ovako je izgledala nasa korpa...

Buduća legenda mackica ns (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    115

Ja sam sve vrem,e dok asam ih afarbala mislila kako ne smem zaboraviti da ih slikam; ali nakraju zaboravih... Svako je bilo unikat

Ističe se K aja (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    70

Pa ništa, biće uskrs i sledeće godine, šaraćemo, slikaćemo.

Početnik
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

prazna ljuska jaja

Elita daca_011 (avatar)
    Učlanjen
    21.03.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    110

Posto se opet blizi uskrs vidim da niko nije spomenuo salveta tehniku,po meni najbrzu,najjeftiniju,najuspesniju varijantu ferbanja jaja.

Elita daca_011 (avatar)
    Učlanjen
    21.03.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    110

evo i slicica

Elita daca_011 (avatar)
    Učlanjen
    21.03.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    110

isecete slicice sa raznih interesantnih salveta,skuvano jaje namazete neumucenim belancetom na mesto gde cete staviti slicicu,prilepite i gotovo.Bez vestackih boja,lepkova i bojazni da li deca smeju da jedu.

Početnik
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

jaje je porozno ili kako se to vec kaze , ima one male tackice,kroz koje mogu da udju svi lakovi lepkovi sljokice u gelu (gel),nije bas zdravo,kao ni sama boja za jaja... to moze super da izgleda,ali da se jaja isprazne,tako mogu i godinama da budu lepa uskrsnja dekoracija

Aktivan član rzorica (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Ja cu da se prikljucim temi sa jednom zdravom varijantom.
    Ljuske od crnog i belog luka iseckati na sitne kockice i po zelji mogu se pomesati a mogu svaka vrsta posebno. Jaje oprati i tako vlazno uvaljati u kockice ljuski i uvetati carapom.Kuvati kao i jaja koja se kuvaju redovno u lukovini.Moze se kuvati u vodi u kojoj je vec skuvana i procedjena lukovina ili samo u vodi.Kombinujte same i videcete kako dobijate mramorne i ostale dezene.A sto je najvaznije nije stetno za pojesti.

Zainteresovan član pirati (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    22

Daco 011,ideja je super,i mi tako radimo.Ja doduse sharam i voskom,iako kazem nikad vise,svake
    godine to radim.To je super resenje,ali jakoooo dugotrajno.Ko ima vremena,neka proba.Treba samo vosak-kupuje se u radnjama koje prodaju med,sveca,tanko drvce ili pera za tus i masta.Jaja prethodno skuvati.

Aktivan član sanja d (avatar)
    Učlanjen
    19.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

E pa Zorice i ja ih tako farbam i najlepsa su mi.Ja uzmem ljusku crnog luka i uz pomoc par kapi vode prilepim na jaje pa preko toga na nekoliko mesta obavijem lepljivom trakom i takva ih spustam u boju.Meni su fantasticna

Aktivan član sanja d (avatar)
    Učlanjen
    19.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

Početnik
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

da, i ja : ) samo ja stavljam ljuske crnog i crvenog luka
    beli nisma probala,,ali hocu ,hvala : )

Zaslužan član Jaca023 (avatar)
    Učlanjen
    16.01.2009.
    Pol
    ženski
    GDE SE ZELENA POLJA I SUNCOKRETI LJUBE SA NEBOM
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    226

Svake godine(od kad radim sa rojal masom),prijatno iznenadim svoje ukucane, prijatelje, kolege sa posla, pa i gospodje kojima ukrasavam jaja na ovaj nacin.Evo kako to izgleda
    a ovako malo izbliza, ako nekom treba savet rado cu ga dati
    uvek trazi nemoguce da bi dobila ono shto zelish

Obećava madmazel (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    22

Jaco ovo je super objasni kako se radi

Slične teme

1. farbanje jaja - paganski obicaj
    Autor besmrtna u forumu Kultne teme
    Odgovora: 91
    Poslednja poruka: 18.04.2012., 13:09
  2. Kreativno pisanje
    Autor freda u forumu Književnost
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 07.05.2005., 15:27
  3. farbanje jaja
    Autor xpajamacax u forumu Dom i porodica