Misterija: Piramide U Bosni

Da li je ovo Piramida?

  • Da

  • Mozda

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

damirmutap

Zainteresovan član
Poruka
119
O ovim "Piramidama" koje se nalaze u Bosni Gradu Visoko,
Neki Arheolozi tvrde da je to sve nastalo prirodno..
Sad mi vi recite sta mislite o tome.
PIRAMIDA SUNCA:

Ovo predstavlja vrh piramide "Sunca"(Najveca)--po procenama velicine smatra se da bi posle otkopavanja ove piramide ona predstavljala najvecu piramidu na svetu

PIRAMIDA MESECA:

Kamen sa piramide "Meseca"--Druga piramida (srednje velicine)

Jedan od kamena za koji se smatra da je izlivan na mestu takodje se nalazi na piramidi meseca

5 sondi sa piramide meseca

PIRAMIDA ZMAJA:

Ovo je treca piramida(najmanja) tj. piramida "zmaja ili ljubavi" nisam siguran za naziv


Ova slika predstavlja alat, po izgledu se moze pretpostaviti za sta je sluzilo

Ovo je nadjeno u podnozju piramide meseca. Ne znam sta predstavlja ali priroda to nije napravila

za ovo nism siguran gde je tacno slikano...

Uskoro jos slika.. Imam ih mnogo pa moram da odaberem neke od njih posto nemogu sve postaviti..
 
Poslednja izmena:
Ja sam celu knjigu procitala o piramidi u Bosni, i u svakom slucaju, vadili su uzorke zemlje do 12-15m, nisam sigurna i nasli su na neke delove koji ne bi trebalo da budu tu prirodnim putem (kao da je neka ploca u pitanju) na ne znam koliko metra, ali jos uvek nisu sigurni da je to stvarno piramida ali na snovu nekih podataka kazu da je velika verovatnoca. Ko ce ga znati?
 
Нисте чули за фазон, дуни да је то пирамида, намами идиЈоте да им узмеш кеш, напиши књигу да узмеш још кеша... Ви још верујете у Деда Мраза?
 
nastale su pre mnoogo godina ljudskom rukom smatra se u vreme Maje i Inka mislim da sam to pomenuo

a nekada je tu bila i voda tako da je sve to doprinelo rastu vegetacije i shuma posto je proslo bas doosta godina (hah ispade boshanci najstariji narod po tome x))......

Dosta znam o tim "piramidama" posto svake godine idem tamo na 10 dana pa cujem od raznih strucnjaka sta misle o svemu tome... u septembru je konferencija u vezi tih piramida i konacno ce izjaviti za javnost sta je to stvarno ispod.... sad koliko ce precizni odgovori biti to neznam, samo ce teorije izneti sta bi to stvarno moglo biti....
koliko sam ja shvatio iz price glavnog arheologa koji je sve to zapoceo


Zao mi je sto nisam stigao da postujem jos slika posto imam oko 600 slika ... a nikako da nadjem tih 5 minuta da ih postavim
 
Poslednja izmena:
250px-El_Castillo,_Chich%C3%A9n_Itz%C3%A1.jpg

ChichenItza.jpg

ovo su neke piramide Inka i Maja, kao što se vidi, nema niti jedne biljke koja je uspela da izraste na piramidi.(možda ima neki korov i tako nešto ali nema ništa slično ovome u Bosni)

iz priloženih tvojih slika čini mi se da vidim četinare neke, a četinarima je potreban humus. Kako je moguće da se pojavi tolika količina humusa na nečemu što je, predpostavljam, napravljeno od kamena?
 
VODA!

Ako misliš na panonsko more, mislim da je teritorija oko Visokog bila koju stotinu metara iznad nivoa mora. Ovo ću morati provjeriti.

Oblik tih brda jeste piramidalan ali cijela diskusija nije oko prirodnih piramidalnih formi nego oko vještački načinjenih tako da jeste važno pitanje da li su to prirodne tvorevine ili ih je sagradio neko ko je tu živio prije x hiljada godina. Sigurno je samo da ih nije izgradio Mujin ili Hasin praistorijski predak jer su se njihovi preci tamo doselili prilikom seobe starih slavena u petom i šestom vijeku (jedna strana) i najezdom turaka u četrnaestom i petnaestom vijeku (druga strana). Ako su te piramide vještačka tvorevina, nastale su mnogo prije toga.

Već sam pominjao da postoje i druge piramidalne forme. Recimo, brdo zvano Orlovik kod Žepča (BiH) ima čistu piramidalnu formu. Na ovoj slici nije tako uočljiva ali nemam bolje slike. Treba stati u podnožje brda da bi se to shvatilo. A brdo je čista prirodna tvorevina - homogena granitna struktura koja je hirom prirode iznikla iz okolnog (uglavnom sedimentnog) tla.

magistralaaa5.jpg
 
Poslednja izmena:
Desetine naučnika sa četiri kontinenta te brojni volonteri, istraživači i posjetioci našli su novu atraktivnu destinaciju za rad i posjete. Veći broj arheoloških sondi na piramidama Sunca i Mjeseca, kamenom hramu u Gornjoj Vratnici te misteriozna podzemna mreža tunela pokazuju unikatnost ovog građevinskog kompleksa iz daleke prošlosti.

Fondacija više nema potrebe nikoga ubjeđivati u ono što je očigledno stotinama hiljada posjetilaca. Nepoznata civilizacija je definitivno boravila na ovim prostorima u prahistoriji i morat će se mijenjati evropska i svjetska historija, stoji između ostalog u saopćenju pristiglom iz Fondacije.

To pise na jednom od sajtova vezanih za ovu temu
 
Satelitski snimak



Ovo su tunelski prilazi ka Piramidi sunca gde su pronadjeni hjeroglifi na zidovima, sto dokazuje da je tu nekad zivelo stanovnistvo

Gde su pronadjeni potpuno isti blokovi koji su nadjeni na piramidi

jedna od mnogih slika

Evo jos par slika iz tunela


 
A evo jos par slika ... Ako priroda moze ovako da redja blokove kamena onda sam ja Anstajn !

Da Zaboravio sam da kazem da Ovakva vrsta kamena nije mogla prirodnim putem tu nastati smatra se da su dovlaceni iz dalekih zemalja (nisam siguran ali mislim da su pominjali Afriku... mada neznam kako)





Da pogledamo malo dublje u piramidu Meseca (ovde je moj amidza zapoceo da kopa bunar x-) i tako je sve pochelo )



Eto dosta za sad-- Kasnije cu dodati jos slika da vidim sta mislite o ovim postavljenim
Na kraju mozda nije Piramida ali sigurno nije ni prirodno nastalo
 
Poslednja izmena:
Pa ja podrzavam teoriju da su to vestacke pitamide, ili neki hramovi... A ako vec, nisu prema slikama koje sam imala priliku da vidim, ocito se nesto zanimljivo desavalo oko tih piramida ili brda, kako vam je draze, jer zaista ima zanimljivih predmeta koji su pronadjeni na lokaciji, a oni nisu iz turskog doba... Volela bih da znam koliko su stare, jer bi to mnogo reklo... Ali pretpostavljam da cemo morati da sacekamo septmbarsku konferenciju...
 

Back
Top