Novi avioni

Koji avion da kupimo?

  • Ruski MiG-35

  • Americhki F-16

  • Shvedski Gripen

  • Ruski Su-30


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

sloboda

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.246
Juche u Batajnici na obelezhavanju dana avijacije, komadant Ratnog Vazduhoplovstva Dragan Katanic je najavio da za koju godinu kupujemo novu eskadrilu lovackih aviona. Pomenuo je 4 tipa aviona koju cu staviti u anketu.

Medju ova 4, ruski Mig-35 je dobar iz razloga shto je to unapredjena verzija Mig-29 kog vec imamo, te ce biti manje posla oko navikavanja pilota i mehanichara na nove vazduhoplove.

Americhki F-16 je u upotrebi u vecini zemalja NATO a i shire, i koliko znam najjeftiniji je od ova 4. Ovaj avion ima najvishe borbenog ''iskustva'' izmedju ostalog i u bombardovanju Srbije.

Shvedski Gripen ima dobar odnos cene i kvaliteta, jedini je evropski shto mozhe biti bitno zbog nasheg ulaska u EU i odlikuje ga sposobnost da sleti na neki shiri put u sluchaju nuzhde.

Ruski Su-30 je medju ova 4 najbolji avion, objektivno i subjektivno. Kupci ovog aviona su za sada Kina, Indija,Malezija, Alzhir i Venecuela.
 
SU-33 mada ne bih manisao ni SU-34.
(jedan SU se bez problema može nositi sa 4 eskadrile F-16)

Samo bojim se da će ih cigani ukrasti Šutanovcu i prodati u staro gvožđe.
 
SU-33 mada ne bih manisao ni SU-34.
(jedan SU se bez problema može nositi sa 4 eskadrile F-16)

Samo bojim se da će ih cigani ukrasti Šutanovcu i prodati u staro gvožđe.

Ne znam koliko se razumesh u avione, bez namere da te vredjam, ali Su-33 ti je specijalizovan za nosache aviona a Su-34 nije lovac, vec lovac-bombarder. Nije za chuvanje vazdushnog prostora.

U svakom sluchaju, svaka chast shto podrzhavash Suhoj.
 
Ne znam koliko se razumesh u avione, bez namere da te vredjam, ali Su-33 ti je specijalizovan za nosache aviona a Su-34 nije lovac, vec lovac-bombarder. Nije za chuvanje vazdushnog prostora.

U svakom sluchaju, svaka chast shto podrzhavash Suhoj.

Ima verzija SU-33 i za aerodrome.
A nama treba SU-34 jer kao lovac-bombarder se bez nekih većih problema lako nosi sa lovcima a pošto mu je dolet čini mi se oko 13.000 km malo da zagorčava život belosvetskim protuvama.

Koliko sam informisan Rusi uvode 2 puka tih aviona u svoju avijaciju i smatraju da će im to biti sasvim dovoljno za bilo kakve "neplanirane" aktivnosti.
 
Ima verzija SU-33 i za aerodrome.
A nama treba SU-34 jer kao lovac-bombarder se bez nekih većih problema lako nosi sa lovcima a pošto mu je dolet čini mi se oko 13.000 km malo da zagorčava život belosvetskim protuvama.

Koliko sam informisan Rusi uvode 2 puka tih aviona u svoju avijaciju i smatraju da će im to biti sasvim dovoljno za bilo kakve "neplanirane" aktivnosti.

Ima verzija Su-33 za aerodrome i zove se-SU-27. Kasnije je taj Su-27 unapredjen i to ti je Su-30. Ako hocesh detaljniju raspravu, predji na pdf Avijacija i vojska, tamo sam otvorio ovu istu temu. Na ovom pdf bi radije raspravljao o politichkoj komponenti ove teme.
 
Zaboravio si kroasan.

Ovom narodu treba prvo sloboda pa tek to što nabrajaš.

Slobode ? Imas je na pretek . Mozes da ukrades nesto iz prodavnice do 10-15 hiljada dinara i neces ici u

zatvor . Samo neka prijava .

Kako ovde nema slobode , idi uvece na Adu , 4 kilometra ne mozes da parkiras auto . Nema mesta .

A mi "okupirani" . Obozavam patriJocki advertajzing .
 
Slobode ? Imas je na pretek . Mozes da ukrades nesto iz prodavnice do 10-15 hiljada dinara i neces ici u

zatvor . Samo neka prijava .

Kako ovde nema slobode , idi uvece na Adu , 4 kilometra ne mozes da parkiras auto . Nema mesta .

A mi "okupirani" . Obozavam patriJocki advertajzing .

Slobodu imaš verovatno ti jer ti je neko dao pravo da me držiš zarobljenog.
E vidiš kako to sada ide.

Pošto me ti smatraš svojom ličnom svojinom a ja se sa time ne slažem prvo što ću da uradim to je da se propisno naoružam jer ti si već iskoristio moje pare reketašeći me da se prvo ti dobro naoružaš. Znači prvo ću da kupim pištolj, pušku i ono što mi treba za borbu protiv okupatora u ovom slučaju tebe.Onda ću malo da nabavim i jačeg oružja jer tvoji mentori i gazde neće tek tako dozvoliti da im njihovog ličnog čistača cipela neko dira.

E onda će biti ono što biti mora.
 
Verovatno je mislio na SA ruske proizvodnje, pa neki (mozda jos uvek nepostojeci)...mozda 300, 400...

Kada se vec smejes cudi me da te ova izjava nije nasmejala:

"jedan SU se bez problema može nositi sa 4 eskadrile F-16"

Nisam bio dobro razumeo. Mislio sam da je rekao jedna eskadrila SU sa 4 eskadrile F-16.
Ako je u pitanju Su-35 BM, to je i moguce.
 
Nisam bio dobro razumeo. Mislio sam da je rekao jedna eskadrila SU sa 4 eskadrile F-16.
Ako je u pitanju Su-35 BM, to je i moguce.


Ako si ovo ozbiljno napisao, onda mogu slobodno da ti kazem da ne poznajes materiju o kojoj pises.

Ne postoji avion koji moze a se nosi sa 48 drugih u isto vreme...pa makar to bio i F-22 protiv 48 MIG-21 npr. Ako govorimo o eskadrilama 1 na 4, takodje nemoguce...12 F-22 ne bi izaslo na kraj sa 48 F-16...
 
Kada se vec smejes cudi me da te ova izjava nije nasmejala:

"jedan SU se bez problema može nositi sa 4 eskadrile F-16"

kad moze Rambo, sa dva-tri talibana, da razbije nekoliko korpusa Crvene Armije, sa sve avionima, tenkovima, helikopterima i teskom artiljerijom....moze i taj SU da regulise tih 4-5 eskadrila
 
Poslednja izmena:
Ako si ovo ozbiljno napisao, onda mogu slobodno da ti kazem da ne poznajes materiju o kojoj pises.

Ne postoji avion koji moze a se nosi sa 48 drugih u isto vreme...pa makar to bio i F-22 protiv 48 MIG-21 npr. Ako govorimo o eskadrilama 1 na 4, takodje nemoguce...12 F-22 ne bi izaslo na kraj sa 48 F-16...


Ta cifra od 48 odgovara jačini avio-bataljona a to nisam pominjao. To je 12 eskadrila.
 
Mislio sam na SU-34.

Po procenam ruskih naučnika i avio-experata avion sasvim ravnopravno može da se nosi sa najmanje 4 eskadrile znači 16 aviona F-16.


:)

Pa necemo valjda da ozbiljno shvatamo ruske naucnike i avio-experte, imamo sopstveni mozak i znanje koji nas sprecavaju da "progutamo" takve gluposti.

4 eskadrile F-16 su 48 aviona.
 
Ako si ovo ozbiljno napisao, onda mogu slobodno da ti kazem da ne poznajes materiju o kojoj pises.

Ne postoji avion koji moze a se nosi sa 48 drugih u isto vreme...pa makar to bio i F-22 protiv 48 MIG-21 npr. Ako govorimo o eskadrilama 1 na 4, takodje nemoguce...12 F-22 ne bi izaslo na kraj sa 48 F-16...

http://en.wikipedia.org/wiki/Fourth_generation_jet_fighter#.22Fourth_and_half.22_generation

Pogledaj pri kraju stranice tabelu DERA studije. Mislio sam 12 Su-35 BM protiv 48 F-16.
 

Back
Top