Kapacitet mozga

Olegunj Obasanj

Početnik
Banovan
Poruka
28
Mi koristimo izuzetno mali delic mozga (manje od 10%)i ovakvim progresom i nacinom zivota, sve većim prepustanjem tehnologiji, to će biti još manje. Mnogi veruju da smo danas „pametniji”, da znamo mnogo vise ali ustvari smo gluplji. Mi ovim progresom sve vise zatvaramo i udaljavamo se od naših istinskih potencijala, sve vise se zarobljavamo u materijalnom realmu i sve vise se odvajamo od spiritualnog. Samo da navedem da mozak, kao fizicki organ poseduje svest i podsvest. Svest istovremeno može da obavlja 40 funkcija (koji je opet samo delic njegovih mogućnosti koje su nam poznate), dok podsvest istovremeno može 40 miliona funkcija, dakle 1 000 000 puta vise !!!! Sad samo zamislite da možemo da svesno otkljucati vrata naših podsvesti i njime da se koristimo i raspolazemo kao sa svescu šta bi mogli sve da vidimo, znamo i da postignemo. Ovako smo toliko mali, da smo potpuno i nebitni, mi smo samo svesno meso na nogama koji se nalaze u isprogramiranom transu i u zabludi živimo zivote. U ovakvom danasnjem sistemu i civilizaciji je nemoguće sjediniti se sa podsvescu pa i da znamo sva uputstva kako da to cinimo jer živimo u sistemu koje nas je od toga u potpunosti odstranilo i uputilo u suprotnom smeru gde se sve vise i vise udaljavamo danasnjim progresom.
 
Hm zanimljiva tema...samo kako si sazno da koristimo manje od 10% kad se ne zna kolko je 100%?
A i nismo nebitni...jesmo mi mali al mi smo jedina bica koja mogu da postignu 100% i zato smo centar svega....
 
Pa , otprilike koristimo manje od 5% mozga.
To je pretpostavka na osnovu onoga sto danas znamo o mozgu i nacinu funkcionisanja, te delovima mozga za koje nemamo pojma sta kontrolisu i na sta uticu.
Najzanimljivije pitanje u tome jeste, kakav je to covek koji nekom "greskom" ili prirodnom mutacijom, koristi samo 1% vise mozga od ostalih....
Verujem da tu lezi "kljuc" koji moze da objasni delovanje spiritista, proroka.......
 
Hm zanimljiva tema...samo kako si sazno da koristimo manje od 10% kad se ne zna kolko je 100%?
A i nismo nebitni...jesmo mi mali al mi smo jedina bica koja mogu da postignu 100% i zato smo centar svega....

zna se da koristimo manje od 10% zato sto su nam aktivni (to se vidi na nekim masinama) samo jako mali delovi mozga....al zamislite da covek radi na 100%...:cool:
 
eh mozak je najzagonetnija stvar u nasem univerzumu... Istina je da koristimo vrlo mali procenat naseg mozga ali sta bi bilo da koristimo veci procenat.... Razmisli te sta nam sad rade vojne industrije .. a sta bi radile na 100%... Jednom recuju katastrofa
 
Ne znam da li je neko gledao seriju 4400 bila je prosle godine na B92,slicno na tu temu.
Sam kraj govori o tome kako bi razne na prvi pogled "paranormalne" moci bile sasvim realne kada bismo koristili odredjene delove mozga koje inace ne koristimo :D
Licno verujem da je covekov pravi potencijal naravno mnogo veci nego sto prosecan covek koristi,ali pitanje je da li bi covekov nervni sistem mogao da podrzi toliku funkcionalnost mozga.Da moze,mislim da bi evolucija krenula tom putanjom veceg iskoriscenja,a ne zakrzljavanja.Mozda covek kao bice jednostavno nije spreman za taj stepen evoluiranja.
 
Covek koristi 100% mozga pri naporu. Pazite npr ovaj primer: Vi kad lezite ne korisite sve mishice (Tj korisite manji deo ukupne mase). A npr kad plivate koristite veliku vecinu mishica.
 
Buduci da su svi doktori neurologije ovde, ako vas zanima mi samo pri resavanju najprostijih jednacina iz skole na nivou 2 razreda osnovne koristimo preko 60 % mozga. A ako postavljacu temu radi svega 10 to je very very big problem za njega.
 
prosecan covek ima samo 5%sive mase na mozgu(tako nesto)....najvise sive mase je imao Ajnstajn 25% sa 100% sive mase covek bi mogao da uradi mnogo toga! :ok:
sad ne mogu da se setim tacno cele price pa vi proverite, mozda i nisam u pravu...:cool:
 
Posto je ceo tekst zasnovan na pogresnoj tvrdnji - dalje ne treba raspravljati.
Drugim recima, covek koristi 100% mozga.

Ovo naprosto nije tacno..........postoje tehnike , sasvim priznate i jasne, koje poboljsavaju mnoga cula, ili mogucnosti mozga......
Posebne tehnike koje poboljsavaju pamcenje.
Te tehnike svakako uvecavaju mogucnosti naseg mozga, te pomocu njih bolje iskoristavamo iste....
A to ne bi bilo moguce kada bi tvoja premisa bila ispravna.
 
Ovo naprosto nije tacno..........postoje tehnike , sasvim priznate i jasne, koje poboljsavaju mnoga cula, ili mogucnosti mozga......
Posebne tehnike koje poboljsavaju pamcenje.
Te tehnike svakako uvecavaju mogucnosti naseg mozga, te pomocu njih bolje iskoristavamo iste....
A to ne bi bilo moguce kada bi tvoja premisa bila ispravna.

hmmm...
npr. ako je ostecen odredjeni dio mozga covjek moze pomjerati prste, ali ne moze pisati...
nagradno pitanje - zasto je to tako? :)

ps akonto "tehnika" - mijesas babe i zabe...
 
Ovo naprosto nije tacno..........postoje tehnike , sasvim priznate i jasne, koje poboljsavaju mnoga cula, ili mogucnosti mozga......
Posebne tehnike koje poboljsavaju pamcenje.
Te tehnike svakako uvecavaju mogucnosti naseg mozga, te pomocu njih bolje iskoristavamo iste....
A to ne bi bilo moguce kada bi tvoja premisa bila ispravna.

Naravno, mozak je kao i obican misic, sto ga vise treniras, to on bolje radi.
I to nikako ne znaci da koristimo samo 5 ili 10%.

Da li bi pristao da ti odstrane 80% mozga i da ti ostane citavh 20%?
 

Back
Top