Šta nedostaje Somboru?

Sta bi se meni malo vise dopalo, to je dabi ove vase diskoteke bili malo duse otvorene nego samo do 2 sata noci, tad si se tek ugrijo i vec se sve zatvara, kod mene u njemackoj to je malo drugacije ovdje je barem do 6 sati ujutru sve otvoreno, i cak i to je vec ponekad malo !;)
 
juce sam cula da zaobilaznica koja skoro pa da je gotova u stvari nikada nece biti zavrsena...

...volela bih da znam kako bi to tacno gradjani sombora mogli da ulazu u sam gard Sombor... da li neko ima ideju kako se to tacno radi...??
 
-Napraviš zgradu koja neće biti namenjena za prodaju stanova, nego je namenis za, recimo, fakultet;
-Sagradis stadion i ulozis u fudbalski klub, ili napravis moderan sportski ili rehabilitacioni centar...
'Ajde Somborci, izjasnite se sta vam u gradu fali!
 
ok... mislim da je neko direktno na gradjane ciljao...

ne vidim kako obican gradjanin u somboru moze da utiec na to kako ce i kada ce i sta ce da bude gradjeno... shvacas??

mogu ja da odem u opstinu, da im se nacestitam mile nove godine jer zaobilaznica jos nije zavrsena, da dignem medijsku hajku, to ce i ovako da traje 3 dana i onda ce da se zaboravi...

...o tome ne odlucuje pojedinac iako pojedinac odlucuje o tome ko ce da dodje na vlast u gradu... a kada i dodje bilo ko i on se jako malo pita o tome sta ce da se radi... sve to ide iz "generalshtaba" ili ti iz prestonice...
 
Ah, to zaboravi! :-)
Samo ako imas para da napravis neku zaduzbinu, ali da nikome ne kazes dok ne bude gotovo.. jer ce odmah traziti da ide preko 'njih' koji ce pola da ti pokradu, pripisu sebi tvoj projekat, i na kraju ga ne zavrse...
Dakle: direktne investicije, lopovima ne das priliku ni da te upoznaju, i da ne ocekujes nikakvu satisfakciju od tog ulaganja, osim da te pamte kao velikog donatora, a to vredi vise od svega.
 
nedostaje fakultet, investitori... sta god da nedostaje od konkretnosti nije nesto sto obican gradjanin moze da resi... meni i dalje niko nije odgovorio na pitanje... sta moze obican gradjanin da uradi?

ja imam ideju- da izadjemo i protestujemo, shtrajkujemo gladju ili samo da sedimo ispred opstine i da ucinimo da se ljudima pojavi znak pitanja iznad glave... pasivni protesti... to je ono sto bi somborcima odgovaralo... ukoliko je lepo vreme...

tuga tuzno i tugaljivo...

ima li neko jos neku ideju o tome sta obican gradjanin moze da uradi!
 
Običan građanin ne može ništa. Apatin je vaskrsao od trenutka kad su građani postali 'neobični'.
Potrebno je ljudima stvoriti radna mesta, slazem se i za škole i fakultete, objekte za zabavu i rekreaciju...
Investitori ulažu u platežno jako tržište, a Somborci bi se malo trgli samo da imaju malo bolji standard, onda rastu 'apetiti'.
 
Malo vise optimizma kod mladjih generacija
To sto je nekome smor - sam je kriv za to a ne ovaj grad
Grad je samo grad i moze biti samo lep ili ruzan a meni je lep
A zivot interesantnim cinis sam kao i ludi sa kojima si u kontaktu
Ako ti je smor menjaj sebe ili drustvo.
 
'Jelen pivo' kao fenomen nije za zanemariti kad je u pitanju razvoj Apatina!
Kad bi isti procenat Somboraca dobio novac od akcija ili imao plate kao u Pivari... Sombor bi procvetao od optimizma. Naravno da bi svi imali korist od toga!
 
Dobro,ja ne kazem da se treba zanemariti.Ja nemam informaciju odakle sve te pare koje su ulozili u obnovu grada,ali ne verujem da su potekle od akcija.Ako ste dolazili pre dok centar nije bio ovakav kakav je mogli ste primetiti da je ta obnova "isla" polako.Svake godine renovirao se jedan deo glavne ulice...Polako,ali sigurno.
 

Back
Top