Hard disk ne radi, ili nešto treće?

NemanjaC

Početnik
Poruka
7
Evo ovako, problem je sledeci. Devojka mi je sinoc ugasila komp normalno sve i radio je isto tako ceo dan kao i uvek i kad je danas pokusala da ga upali, nece da startuje windows. Pocne da ga pali izbaci sliku asusovu neku sa oznakom maticne ploce i pise asus na sredini kao logo njihov ( a to nije pre radio ) i kad treba da cekira prepozna 2-3 stvari i kao poslednju stavku napise samo "primary master drive fails" pa vas molim za pomoc da mi kazete u cemu je problem i kako da joj to sredim kao mogu ja? Ja sam pokusao da osvezim bios i skinuo sam sa asusovog sajta najnoviju varijantu biosa za njenu plocu, to odradio ali i dalje se isto desava...
 
Pozdrav ljudi nisam uspeo da osposobim devojci komp. Jednostavno nece da prihvati hard kao primary, al hoce na primer dvd rezac i isto tako hoce kao slave da prihvati hard, medjutim ne moze uopste hard da se otvori... Probao sam i na svom kompu nece da ga otvori, ali isto tako sam i stavio svoj hard kod nje i nece ni njega da otvori ??? Ne znam u cemu je stvar uopste? Imate li neku ideju? Ja sam na kraju ponovo sve povezao i sad kao prepoznaje medjutim, krene da dize windows i pita me da li zelim normalno, safe i te gluposti, i onda sta god da kliknem krene da otvara i presece posle par sekundi upali na sekund neki plavi ekran sa puno brojki icega vec i resetuje ga i tako u krug...
 
Evo ovako, problem je sledeci. Devojka mi je sinoc ugasila komp normalno sve i radio je isto tako ceo dan kao i uvek i kad je danas pokusala da ga upali, nece da startuje windows. Pocne da ga pali izbaci sliku asusovu neku sa oznakom maticne ploce i pise asus na sredini kao logo njihov ( a to nije pre radio ) i kad treba da cekira prepozna 2-3 stvari i kao poslednju stavku napise samo "primary master drive fails" pa vas molim za pomoc da mi kazete u cemu je problem i kako da joj to sredim kao mogu ja? Ja sam pokusao da osvezim bios i skinuo sam sa asusovog sajta najnoviju varijantu biosa za njenu plocu, to odradio ali i dalje se isto desava...

tako ti i treba kad dajesh devojci da chachka oko kompa
 

Back
Top