Francuzi se krste i čude kako uspevamo da živimo u ovakvoj državi?

Markowac

Iskusan
Banovan
Poruka
6.213
Bio mi skoro tu prijatelj iz Francuske i covek se krstio i levom i desnom kad je video cene kod nas i kad ih je preracunao u eure. Kaze da je skoro sve jeftinije u Francuskoj nego kod nas pogotovo garderoba. Kad sam mu reko da je prosecna plata u Srbiji 200-250e covek se nije mogao nacuditi i prvo sto me je pitao je bilo pa od cega vi zivite sa ovakvim cenama?

Najsmesnije i najneverovatnije mu je bilo kad sam mu rekao da su kamate za kratkorocne kredite u bankama od 20-30% . Kod njega u francuskoj su kamate 5-7% .

Objasnio sam mu da je ova lopovska vlast usmerila Srbiju jos 2000te u pravcu EU al da je od stvari iz EU do sad uspela da nam uvede samo EU cene....
 
Bio mi skoro tu prijatelj iz Francuske i covek se krstio i levom i desnom kad je video cene kod nas i kad ih je preracunao u eure. Kaze da je skoro sve jeftinije u Francuskoj nego kod nas pogotovo garderoba. Kad sam mu reko da je prosecna plata u Srbiji 200-250e covek se nije mogao nacuditi i prvo sto me je pitao je bilo pa od cega vi zivite sa ovakvim cenama?

Objasnio sam mu da je ova lopovska vlast usmerila Srbiju jos 2000te u pravcu EU al da je od stvari iz EU do sad uspela da nam uvede samo EU cene....


Ha...neka ti prijatelj kaze koliko kosta casa piva u Parizu, npr. na Monmartru...jedina zemlja u kojoj sam ostao gladan (ne tako bitno) i zedan (sto je vec nedopustivo).
 
Ha...neka ti prijatelj kaze koliko kosta casa piva u Parizu, npr. na Monmartru...jedina zemlja u kojoj sam ostao gladan (ne tako bitno) i zedan (sto je vec nedopustivo).

on zivi u nantu tako da nemam pojma kolko je casa piva na monmantru verovatno je skupa al to je turisticko mesto koje posecuju turisti iz celog sveta . Mislim to je ko da poredis cene u kafeu hotela Grand i cene u nekoj lokalnoj seoskoj birtiji. covek je poredio normalne stvari za zivot i cene kod nas i kaze da je sve skoro skuplje kod nas nego kod njih.

Tebe to ne zabrinjava?
 
Ha...neka ti prijatelj kaze koliko kosta casa piva u Parizu, npr. na Monmartru...jedina zemlja u kojoj sam ostao gladan (ne tako bitno) i zedan (sto je vec nedopustivo).

Pusti ti casu piva ili obrok u restoranu.
To je svud manje vise skupo.
Posebno na tako ekskluzivnom mestu kao sto je Monmartr
Nadam se da si ulazio u prodavnice gde kupuje obican svet i video cene.
Tu je situacija znatno drugacija.
 
on zivi u nantu tako da nemam pojma kolko je casa piva na monmantru verovatno je skupa al to je turisticko mesto koje posecuju turisti iz celog sveta . Mislim to je ko da poredis cene u kafeu hotela Grand i cene u nekoj lokalnoj seoskoj birtiji. covek je poredio normalne stvari za zivot i cene kod nas i kaze da je sve skoro skuplje kod nas nego kod njih.

Tebe to ne zabrinjava?

Ne zabrinjava me to koliko me zabrinjava nivo plata.
 
Ha...neka ti prijatelj kaze koliko kosta casa piva u Parizu, npr. na Monmartru...jedina zemlja u kojoj sam ostao gladan (ne tako bitno) i zedan (sto je vec nedopustivo).

Eto, sad ste vi uspeli pod Tadicem, jeftinije pivo u smrdljivom BG u poredjenju na Pariz :P :rotf:

Znam da su u Nici cene blie priblizne tim u BG, a zamisli Azurna Obala :dash:, jos danas kad vidim koliko kosta kvadratni metar stambenog prostora pomislim ko je jos glup da zivi u tom gradu i toj zemlji :roll:
 
Pusti ti casu piva ili obrok u restoranu.
To je svud manje vise skupo.
Posebno na tako ekskluzivnom mestu kao sto je Monmartr
Nadam se da si ulazio u prodavnice gde kupuje obican svet i video cene.
Tu je situacija znatno drugacija.


Ne bih se slozio, bio sam i na drugim exkluzivnim mestima u drugim zemljama, nigde nisam video onakve cene i onako odvratne i prljave toalete.

Ulazio sam samo u prodavnice u jednom (ogromnom) shopping mallu i cene uopste nisu bile naivne. Za drugo nisam imao vremena jer sam isao poslom.
 
recimo ove kao satro firmirane marke sto su majce i pantalone kod nas 30-50e kao replay, springfield, diesel i tako to on kaze da kod njih to isto kosta od 10-20E u proseku....

To jeste moguce (mada samo nagadjam) jer je prosek skorojevica (tj. onih koji su spermni da daju mnogo novca na takve gluposti) u Srbiji daleko veci nego u Francuskoj. Ali nemoj da se zanosis da nema skupih stvari tamo, naprotiv...'ladno nadjes torbu koja kosta 5,000€.
 
Naravno, a da su radikali dobili izbore, taj Francuz zbog 'pohvala' koje bi o nama širili zapadni mediji ne bi ni privirio u Srbiju...
Da se ne priča o tome kakve bi tek privredne 'uspehe' ostvarila prva evropska srednjoškolska vlada...


u strahu su velike oci, my dear ....

plasis se mnogo ,a od ovih sto vladaju sad veruj mi da ne moze gore.
 
Ne bih se slozio, bio sam i na drugim exkluzivnim mestima u drugim zemljama, nigde nisam video onakve cene i onako odvratne i prljave toalete.

Ulazio sam samo u prodavnice u jednom (ogromnom) shopping mallu i cene uopste nisu bile naivne. Za drugo nisam imao vremena jer sam isao poslom.

E yebiga sad.
Stara forumaska igra "dokazacu ti da sam u pravu makar i po cenu zdravog razuma"
Bio sam i ja, u Fr bar mnogo puta i na razlicitim mestima i nigde nisam video ogromne cene u supermarketima i prljave toalete, bar ne u solidnim restoranima, kaficima, pa cak i pumpama. U rupe od restorana i kafea pak nisam ulazio, moguce je
Italija ti je mnogo prljavija na primer.
Al' dobro...ajmo sad u staru forumasku igru u kojoj ces mi ti dokazivati da treba da kupim naocare valjda
 
Bio mi skoro tu prijatelj iz Francuske i covek se krstio i levom i desnom kad je video cene kod nas i kad ih je preracunao u eure. Kaze da je skoro sve jeftinije u Francuskoj nego kod nas pogotovo garderoba. Kad sam mu reko da je prosecna plata u Srbiji 200-250e covek se nije mogao nacuditi i prvo sto me je pitao je bilo pa od cega vi zivite sa ovakvim cenama?

Najsmesnije i najneverovatnije mu je bilo kad sam mu rekao da su kamate za kratkorocne kredite u bankama od 20-30% . Kod njega u francuskoj su kamate 5-7% .

Objasnio sam mu da je ova lopovska vlast usmerila Srbiju jos 2000te u pravcu EU al da je od stvari iz EU do sad uspela da nam uvede samo EU cene....

kako nisi objasnio tvom prijatelju da je milosevic a kasnije im se pridruzuju i radikali 1990 usmerio Srbiju ka propasti, pljacki ,ubistvima, ratovima :dash::dash:
 
kako nisi objasnio tvom prijatelju da je milosevic a kasnije im se pridruzuju i radikali 1990 usmerio Srbiju ka propasti, pljacki ,ubistvima, ratovima :dash::dash:

pa dok smo "propadali" u srbiji je sve bilo jeftinije nego u francuskoj i po 10-20 puta, a od kako krecemo u "napredak" otisle nam cene do djavola a plate ostale na nivou albanije :hahaha:
 
E yebiga sad.
Stara forumaska igra "dokazacu ti da sam u pravu makar i po cenu zdravog razuma"
Bio sam i ja, u Fr bar mnogo puta i na razlicitim mestima i nigde nisam video ogromne cene u supermarketima i prljave toalete, bar ne u solidnim restoranima, kaficima, pa cak i pumpama.
Italija ti je mnogo prljavija na primer.
Al' dobro...ajmo sad u staru forumasku igru u kojoj ces mi ti dokazivati da treba da kupim naocare valjda


Mozda se nismo razumeli...kao prvo uopste ne pokusavam da ti dokazujem bilo sta, samo iznosim svoj utisak.

Nisam pominjao supermarkete jer ni u jedan usao nisam, te ne znam kakve su cene. Sto je najinteresantnije za 4 dana nisam uspeo da vidim ni jednu prodavnicu hrane, a kamoli da udjem (znam da zvuci neverovatno).

Sto se tice prljavih toaleta iza toga stojim...i nisam mislio na solidne restorane, kafice ili pumpe, vec na izuzetno skupe restorane u strogom centru Pariza.
 
Potpuno van ove politicke price o radikalima i demokratama, ostaje CINJENICA da su kod nas cene hrane i na primer garderobe, BEZOBRAZNO visoke.
Ali, bezobrazno...i to moze da potvrdi svaki razuman covek koji zivi u inostranstvu ili je makar kad je isao u inostranstvo posecivao prodavnice i supermakete, pa uporedjivao prosecne cene sa prosecnim platama.
Istina, rezije tamo jesu skuplje, ali hrana je prosecnom potrosacu krajnje pristupacna.
To govorim o vecini evropskih zemalja.
O US da i ne pricam....bruka je za kakav novac mozes da se najedes ili kupis tehnicke stvari u odnosu na Srbiju
 
Mozda se nismo razumeli...kao prvo uopste ne pokusavam da ti dokazujem bilo sta, samo iznosim svoj utisak.

Nisam pominjao supermarkete jer ni u jedan usao nisam, te ne znam kakve su cene. Sto je najinteresantnije za 4 dana nisam uspeo da vidim ni jednu prodavnicu hrane, a kamoli da udjem (znam da zvuci neverovatno).

Sto se tice prljavih toaleta iza toga stojim...i nisam mislio na solidne restorane, kafice ili pumpe, vec na izuzetno skupe restorane u strogom centru Pariza.

;) ok, delovalo je tako, razumeli smo se, mada ja tamo gde sam isao nisam naisao na prlajve toalete, ali ok....verujem da jesi video i ako je tako, to je nedopustivo za tako skupa mesta
 

Back
Top