HITNO, RECEPT ZA PEČENO PILE

Jelena df

Zainteresovan član
Poruka
142
Večeras se moji vraćaju sa odmora, i hoću da spremim nešto lepo....
Pošto sam loša kuvarica, izabrala sam grašak, malo gušći, napravila sam tortu od banana, i fali mi još samo malo mesa....

Molim vas, dajte recept za neko ekspresno spremanje piletine, bez ičega, na najobičniji način, ali tako da se meso lepo ispeče, i da kožica bude hrskava.....
 
Uzmes posudu za pecenje, na dno stavis seckane krompirice i sargarepice i malo ih prelijes uljem i pospes vegetom. Na povrce stavis pile, koje premazes zejtinom i posolis i stavis da se pece. U toku pecenja ja pile okrecem da bi mi se ravnomerno ispeklo, a mozes i da pokrijes folijom (srebrnom, ne providnom =)) i pred kraj da skines foliju da se lepo zapece i napravi hrskava kozica. Ovo je po mom misljenju najjednostavnije, srecno =)
 
Ja imam veliki pekac u koji stavim pile,nekada i zamrznuto,premazem ga uljem ili mascu,posolim i stavim da se pece,povremeno prelijem sa malo vode,a pri kraju pecenja dodam krompire.Pile uvek ispadne fantasticno kao i krompiri.U istoj posudi sam spremala i curetinu i uvek bude ukusna,meso mekano,Samo curetinu mazem margarinom i spolja i unutra.Ako nemas ovaj pekac moze folija iz gornjeg posta...
 
imam pekač, mama u njemu i sprema piletinu....
Da li mogu da se zaobiđu krompirići i šargarepa ili moram da ih stavljam?
Pošto spremam grašak, a moji neće jesti obe stvari, a krompir ne može dugo da stoji?

Naravno da moze.Spremi samo piletinu,bice odlicna.Pri kraju mozes malo i da otvoris poklopac da jos porumeni.Prelivaj u toku pecenja sa tim sokom koji puste masnoca i voda koju ces povremeno dodavati.Na isti nacin mozes da spremas bilo koje meso,pekac je zato odlican.Prijatno..
 
Naravno da moze.Spremi samo piletinu,bice odlicna.Pri kraju mozes malo i da otvoris poklopac da jos porumeni.Prelivaj u toku pecenja sa tim sokom koji puste masnoca i voda koju ces povremeno dodavati.Na isti nacin mozes da spremas bilo koje meso,pekac je zato odlican.Prijatno..
Samo još jedno pitanjce.....Koliko je potrebno vremena piletu da bude pečeno, ako ga stavim na 200 s?
Svima puno hvala....Da mogu, poslala bih vam po batak:bye:
 
Hah, sad cu ja da kazem kao iskusna domacica 'zavisi od rerne', ali oko 45 minuta do sat vremena, moras da nadgledas
policeman.gif
 
Večeras se moji vraćaju sa odmora, i hoću da spremim nešto lepo....
Pošto sam loša kuvarica, izabrala sam grašak, malo gušći, napravila sam tortu od banana, i fali mi još samo malo mesa....

Molim vas, dajte recept za neko ekspresno spremanje piletine, bez ičega, na najobičniji način, ali tako da se meso lepo ispeče, i da kožica bude hrskava.....


Kupiš onu "kesu za pečenje" u marketu, staviš pile u nju, pa u neku tepsiju (za slučaj da se kesa probuši) i u rernu. Može i u hladnu, na 220 ili u zagrejanu na 200 stepeni. Kesu pre pečenja malo bocneš na dva tri mesta čačkalicom. Kad ti se učini da je gotovo, zabodi viljušku u najdeblje meso, pa ako ide lako, rascepi onu kesu, isključi renu i ostavi malo da kožica postane krckavija. Kad izvadiš pile iz rerne, posoli ga sa svih strana, pazi da ne presoliš. Ako nemaš tu kesu, može i u aluminijumskoj foliji, samo onda bodeš viljuškom kroz foliju, i ne vidiš da li je rumeno, pa ranije rascepiš foliju da postane krckavo. Ili sve to isto tako ide i u vatrostalnoj posudi sa poklopcem, (u hladnu rernu).
Po malo virkaš u rernu, pa ako brzo porumeni, smanjiš temperaturu, a ako je već dosta mekano a bledo, pojačaš i otklopiš.
 
Poslednja izmena:
Evo da Vam i ja otkrijem jednu malu caku vezanu za pecenje pileta u rerni.
Malo ce vam izgledati cudno ali obavezno probajte.

Naime, cijelo pile (kokosku) oprati i zaciniti odnosno pripremiti za pecenje.
Naci jednu bocu Koka-Kole napuniti je do pola vodom.
Na tu bocu Kola-Kole nataknuti kokosku i staviti u rernu.
Garantujem da cete biti iznenadjene !
 
... bolje ga potopi u pivo... bude sladje.. inace to redovno radim i sa mesom za rostilj... bude socnije...:ok:


... a mozes i ovako... u veliku tepsiju el.sporeta stavis ulja, ubacis pripremljene kropire, izdubljene paprike i zacinjeno meso koje rasparcas prethodno... polijes vodom i ubacis u zagrejanu rernu na 200 stepeni... i opusteno... sve se zajedno pece, a ti si slobodna da pripremis nesto drugo npr. desert.. no ti si ga vec napravila ... posle 30 minuta pocnes da proveravas situaciju u rerni... ali nista ne diraj... kad je peceno... serviraj i uzivaj...

... prijatno...
 
probao sam i mogu samo da preporucim,operi pile i inace ne stavis nikakav zacin,zagrejes rernu na 200 stepeni.U pleh naspes 250 grama obicne kuhinske soli i samo stavi pile.Posle 15-tak minuta samo jednom okrenes i ostavis u rerni sve dok ti boja ne odgovara.Ima prste da pojedete,grasak i ostalo ti ostaje sutra za rucak:D
 
probao sam i mogu samo da preporucim,operi pile i inace ne stavis nikakav zacin,zagrejes rernu na 200 stepeni.U pleh naspes 250 grama obicne kuhinske soli i samo stavi pile.Posle 15-tak minuta samo jednom okrenes i ostavis u rerni sve dok ti boja ne odgovara.Ima prste da pojedete,grasak i ostalo ti ostaje sutra za rucak:D

Eh, stavila sam pilence u rernu, popila pivo, da se pile ne bi napilo, i za jedno dvadesetak minuta će biti gotovo...
Namackala sam ga, prvo mast pa so...ili je bilo obrnuto:cool: to je zbog piva:hahaha:
i povremenoga polivam sa močom, zbog hrskavosti kožice...
Veliko je, biće bataka i karabataka za sve....:klap:
 
Večeras se moji vraćaju sa odmora, i hoću da spremim nešto lepo....
Pošto sam loša kuvarica, izabrala sam grašak, malo gušći, napravila sam tortu od banana, i fali mi još samo malo mesa....

Molim vas, dajte recept za neko ekspresno spremanje piletine, bez ičega, na najobičniji način, ali tako da se meso lepo ispeče, i da kožica bude hrskava.....

Staviš pile u rernu i verovatno ga premažeš nekim uljem.
 

Back
Top