rizik

livija

Veoma poznat
Poruka
12.265
razmishljala sam o tome.. s obzirom da nemam dechka.. a mogucnosti, jel'te, vrve sa svih strana.. kolike su shanse da je neko koga sutra upoznam "chist".. svaki 4ti stanovnik ove zemlje ili tako neshto ima herpes.. oko polovine stanovnishtva ima aids/hiv.. onda syphilis, gonorrhea, chlamydia.. i ostala sezonska oboljenja....
razmishljala sam o tome da li bih mogla da zazhmurim na tako neshto i budem u vezi sa nekim ko je zarazhen.. i na shta bi to lichilo... mislim.. zvuchi mi jako surovo reci da ti ljudi trebaju biti izolovani.. svejedno.. oni to nisu... a mogucnosti da budem sa nekim ko jeste bolestan uopshte nisu male..
razmishljala sam o tome da saznam tako neshto posle nekoliko meseci npr...
i nisam sigurna da bih mogla da predjem preko toga.. i to me nekako uzhasno plashi.. i sve se neshto mislim da vishe nikada necu imati sex samo iz mere bezbednosti..
 
Poslednja izmena:
nda.. a jel znash ti da mozhesh da imash virus 3 meseca i da se ne pokazhe u analizi krvi i da niko ne zna... jao kako se sad vidi da sam gledala discovery!
 
Pa sta tebe boli uvo kakva je statistika u svetu, neces ti da je delis po africi gde je svaki drugi HIV pozitivan ili tako nekim banana drzavicama.

HIV registrovanih ima oko 2000, ali recimo da ih je duplo (4000) u Srbiji, na populaciju od nekih 8mil, a od toga su oko 4mil muskarci, to dodje nekih 1:1000 ili 0,001% a ne 25% ;) ... sto se tice ostalih STDs nisam gledao statistiku, ali ima nesto sto se zove kondom dok ne budes 101% sigurna :D
 
ja ne zhivim u srbiji.. ovde je skoro svako od nechega oboleo.. +also.. condom nije full zashtita.. mozhesh dobiti herpes i sa condomom..
 
ma nemam pojma.. nisam se nikad opterecivala tim.. al nekako.. sad kad sam bash malo pochela da prouchavam materiju.. bash me uzhasava..
 
i ja se mnogo zentam polnih bolesti.

ponekad pomislim da se ne bih upustila u prevaru tj. neverstvo samo zato shto se zentam boleshtina.
ponekad pomislim da ne bih mogla da oprostim prevaru iz istog razloga.

bash sam juche razmishljala o ovome.
 
i ja se mnogo zentam polnih bolesti.

ponekad pomislim da se ne bih upustila u prevaru tj. neverstvo samo zato shto se zentam boleshtina.
ponekad pomislim da ne bih mogla da oprostim prevaru iz istog razloga.

bash sam juche razmishljala o ovome.

...to je u stvari problem o kome vecina (nas) ne razmislja ili misli da se bas meni nece desiti, a pored veye koju ne mozes da zavrsis, kontrolises, to je stvar koja moze da upropasti sva ona uzivanja koja imas sa nekim ko je bio "tako dobar*dobra)" a onda ti dodje da sam sebe obesis za onu stvar...
nimalo naivna tema....
a kad vec pominjes prevaru, ljudi oobicno tad ne razmisljaju nimalo o tome (pa cak i o kontracepciji)
 
razmishljala sam o tome.. s obzirom da nemam dechka.. a mogucnosti, jel'te, vrve sa svih strana.. kolike su shanse da je neko koga sutra upoznam "chist".. svaki 4ti stanovnik ove zemlje ili tako neshto ima herpes.. oko polovine stanovnishtva ima aids/hiv.. onda syphilis, gonorrhea, chlamydia.. i ostala sezonska oboljenja....
razmishljala sam o tome da li bih mogla da zazhmurim na tako neshto i budem u vezi sa nekim ko je zarazhen.. i na shta bi to lichilo... mislim.. teoretski mi zvuchi jako surovo reci da ti ljudi trebaju biti izolovani.. svejedno.. oni to nisu... a mogucnosti da budem sa nekim ko jeste bolestan uopshte nisu male..
razmishljala sam o tome da saznam tako neshto posle nekoliko meseci npr...
i nisam sigurna da bih mogla da predjem preko toga.. i to me nekako uzhasno plashi.. i sve se neshto mislim da vishe nikada necu imati sex samo iz mere bezbednosti..

jao pa nemam ni ja curu:rumenko:
 
e pa ebi ga sad,zar cu curi prvo da trazim zdravstveni karton pre no sto je poljubim?
Mnogo razmisljate.Po toj vasoj logici ne bih smeo da izadjem napolje da mi nesto ne padne na glavu.
Ma daj
 
50%aids!? 25%herpes!? po toj logici za mesec dana procenat ce biti 99%...onda nista...soba puna asepsola, hirurske rukavice, prokuvani vibrator...pa uzivajte...
 
razmishljala sam o tome.. s obzirom da nemam dechka.. a mogucnosti, jel'te, vrve sa svih strana.. kolike su shanse da je neko koga sutra upoznam "chist".. svaki 4ti stanovnik ove zemlje ili tako neshto ima herpes.. oko polovine stanovnishtva ima aids/hiv.. onda syphilis, gonorrhea, chlamydia.. i ostala sezonska oboljenja....
razmishljala sam o tome da li bih mogla da zazhmurim na tako neshto i budem u vezi sa nekim ko je zarazhen.. i na shta bi to lichilo... mislim.. teoretski mi zvuchi jako surovo reci da ti ljudi trebaju biti izolovani.. svejedno.. oni to nisu... a mogucnosti da budem sa nekim ko jeste bolestan uopshte nisu male..
razmishljala sam o tome da saznam tako neshto posle nekoliko meseci npr...
i nisam sigurna da bih mogla da predjem preko toga.. i to me nekako uzhasno plashi.. i sve se neshto mislim da vishe nikada necu imati sex samo iz mere bezbednosti..

mozda bi trebala da preseces vene ..sta mislis o tome?:D
 
Sto razmisljas o tome na taj nacin? Kao prvo besmisleno je i pesimisticki. Nadji ti prvo da ti se neko svidja, pa onda lupaj glavu da li mu nesto fali, ovako zvuci samo kao izgovor. :P
 
jao majko mila o cemu ti razmisljash.....znas kako ....

sedi kuci i nemoj nigde da ides ! zastiti se ! nemoj slucajno da se poljubis sa nekim a kamoli nesto drugo !
 

Back
Top