Radovan Karadžić u hagu sam sebi kuva doručak ručak i večeru!

Šta bi vi spremali Radovanu Karadžiću za doručak ručak i večeru?

  • Za doručak mladi sir za ručak sojino mleko i ovesne pahuljice a za večeru ribu!

  • Za doručak šnicle za ručak pršutu a za večeru pljeskavicu!

  • Za doručak ćevape i luk za ručak salamu a za večeru sremsku kobasicu!

  • Za doručak sarma i luk za ručak slanina a za večeru kuvana jaja!

  • Za doručak torta od jagode i za ručak pita od višnje a za večeru jafa biskvit!

  • Za doručak puding za ručak suv hleb a za večeru eurokrem!

  • Za doručak šunka za ručak dve bele milke a za večeru petit ber!

  • Za doručak govedji gulaš za ručak supu a za večeru pasulj!

  • Za doručak krompir pire za ručak špagete a za večeru jagnjetina!

  • Za doručak riblji gulaš pire za ručak pizzu a za večeru mančmelov!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

1234

Domaćin
Banovan
Poruka
4.833
http://www.alo.co.yu/vesti/5647/Radovan_u_Hagu_sam_sebi_kuva

Radovan u Hagu sam sebi kuva
Subota - 02.08.2008
Haški optuženik Radovan Karadžić će sam sebi spremati hranu u pritvorskoj jedinici u Sheveningenu, saznaje „Alo!“.



Karadžić se na ovakav korak odlučio da bi ostao na režimu zdrave ishrane kojem je bio privržen poslednjih nekoliko godina, a na meniju ratnog predsednika Republike Srpske najčešće će biti čorbe od povrća i žitarica, sojino mleko, ovsene pahuljice, mladi sir i sve vrste rečne i morske ribe.

Najnoviji pritvorenik Sheveningena ni dok je bio u Specijalnom sudu nije uzimao zatvorsku hranu, već samo ono što su mu donosili rođaci i prijatelji, a s obzirom na to da Hag smatra elementarnom nepogodom, verovatno se boji sudbine nekoliko Srba koji iz misterioznih razloga nisu dočekali kraj suđenja.
U Sekretarijatu Haškog suda potvrđeno nam je da pritvorenici mogu sami sebi da pripremaju hranu u trpezarijama, kojih ima na svakom od pet spratova zatvora u Sheveningenu, a hranu mogu kupiti u specijalizovanoj kantini, gde su cene približne onim u supermarketima.
- Ukoliko u kantini nema namirnice koju pritvorenici traže, u dogovoru sa upravnikom je mogu naručiti. To nije nikakav problem - rečemo nam je u Sekretarijatu.

Kad god to bude hteo, Karadžić može da se vrati standardnoj zatvorskoj hrani, koju čine jedan topao i dva hladna obroka, obično iz holandske nacionalne kuhinje.
Radovan Karadžić ima pravo i na posete, a kako kaže portparol Tribunala Nerma Jelačić, on „može u svako doba da zatraži od Sekretarijata Tribunala da mu odobri posetu“.
Ona nije mogla da kaže da li je i čiju posetu eventualno Karadžić već zatražio, pošto, kako je navela, „Tribunal ne može da daje takve informacije javnosti“.
Upitana da li postoji neka određena osoba koja odlučuje o tome ko može, a ko ne može da posećuje Karadžića u pritvoru, Nerma Jelačić je odgovorila da „tu nema velikih odluka“ i da sve što optuženi mora da uradi je da „obavestiti Sekretarijat ko bi došao - rodbina, prijatelji, advokati, kao i datum kada bi došli“.
Ona je istakla da „svaki pritvorenik ima neprikosnoveno pravo da primi svoju porodicu i advokata“.
Što se tiče prava na telefonske razgovore, Karadžić ne može da zove medije i svedoke, ali porodicu, advokate i prijatelje može da čuje kada i koliko često želi. Pritvorenici mogu da razgovaraju iz telefonskih govornica unutar pritvorske jedinice, a cena jednog minuta razgovora sa Srbijom će ga koštati oko jedan evro i dvadeset centi.

Prijatelji, oprostite mi

Radovan Karadžić pozvao je one koji su ga poznavali kao Dragana Dabića da mu oproste i poručio im da „veruju sebi, a ne propagandi“.
Nekadašnji predsednik Republike Srpske je pre odlaska u Hag poručio da oprašta svima koji su ga blatili i objavljivali dezinformacije o njemu, objasnivši da shvata zbog čega su to činili.
- Što se tiče analiza onih koji me ne poznaju, mogu reći da su me njihove projekcije samo zabavljale, ali im opraštam - istakao je on u izjavi koju su pred izručenje Hagu članovi njegove najbliže porodice dostavili medijima.
 
Mito ja te juce pitoh-da li si ozenjen?

Нисам видео питање, где је... а и не разумем одакле стална потреба да се завирује у било чију приватност. Да сам хтео да се са вама дружим у реал лајфу - не бих био на пдф...:roll::roll:

Више пута сам навео да имам децу - па закључи сам.
 
Karadžić se na ovakav korak odlučio da bi ostao na režimu zdrave ishrane kojem je bio privržen poslednjih nekoliko godina, a na meniju ratnog predsednika Republike Srpske najčešće će biti čorbe od povrća i žitarica, sojino mleko, ovsene pahuljice, mladi sir i sve vrste rečne i morske ribe.


pa zar ovo nije pohvalno?
važno je voditi računa o sebi, bez obzira na okolnosti...
 
Нисам видео питање, где је... а и не разумем одакле стална потреба да се завирује у било чију приватност. Да сам хтео да се са вама дружим у реал лајфу - не бих био на пдф...:roll::roll:

Више пута сам навео да имам децу - па закључи сам.

sa vama sektonjama se nikad ne zna :D
 
Radovan Karadzic sam sebi sprema da ga ne bi otrovali, a uostalom, navikao je na odredjeni rezim ishrane u skladu sa svojim fizioloskim i religijskim potrebama, a to Holandjani ne bi mogli da mu priuste...


Da ga ne bi otrovali...???...znaci da verovatno sve sto mu treba za spremanje gaji na plantazi koja se nalazi u celiji, a voda koju pije dolazi specijalnom postom iz BiH...???
 

Back
Top