Zakljucavanje CD-a

Interesuje me da li postoji mogucnost da nekako zakljucam stvari koje narezem na cd???
Tj. da stvari sa cd-a mogu samo da se citaju a ne i da se kopiraju??
Hvala unapred...

Hm, pa znam da postoji caka ako napravis ogrebotinu na disku, tako da podaci ne mogu da se prebace na kompjuter, e sad naravno da je moguce da se prebace podaci i sa tom ogrebotinom, ali ako taj neko od koga zelis da sakrijes podatke nije bas vest sa racunarima ovaj moj savet ce ti koristiti. :)
 
Kada bi to uspeli da izvedu ljudi iz nejvecih filmskih i muzickih kompanija zbog zastite autorskih prava,bili bi preresrecni.
Ne vredi da zasticujes CD,kada ti svako moze razbiti zastitu od kopiranja sa odredjenim softwerima.
Kao shto vidish postoji,ali nije efikasno.:D
Nego vezhi disk za kola tvog tjaleta kad ujutru podje na posao i kad se uveche vrati disk tje biti zashtitjen:lol:
 
Imam jednu igru na disku koja radi ali nije moguce prerezati cd ili ga bilo kako iskopirati!!!
Fora je bila da mi je puklo rezanje diska i to pri kraju pa nedostaje onaj deo informacije bez koga ne moze da se kopira bilo koji fajl sa njega!!!
Ovo ce delovati smesno ali ako imas neke podatke manje od 700MB, pusti rezanje pa kad rezanje bude bilo u fazi finalizacije ostatka praznog prostora ti prekini rezanje ... pa mozda i uspes da napravis cd kao sto imam ja (Mig-29 koji ne moze da se kopira)!!!
 
Imam jednu igru na disku koja radi ali nije moguce prerezati cd ili ga bilo kako iskopirati!!!
Fora je bila da mi je puklo rezanje diska i to pri kraju pa nedostaje onaj deo informacije bez koga ne moze da se kopira bilo koji fajl sa njega!!!
Ovo ce delovati smesno ali ako imas neke podatke manje od 700MB, pusti rezanje pa kad rezanje bude bilo u fazi finalizacije ostatka praznog prostora ti prekini rezanje ... pa mozda i uspes da napravis cd kao sto imam ja (Mig-29 koji ne moze da se kopira)!!!
Probaj da napravish image,ako hotje nema svrhe da prekida rezanje.
 
Probaj da napravish image,ako hotje nema svrhe da prekida rezanje.

Nisam razumeo, jel ja da napravim image???
Pravio sam ih 50, sa cime sam god stigao dok nisam nabavio program za citanje RAW poradaka sa izgrebanih diskova... kada ni to nije pomoglo, tj. kada sam shvatio da je izgubljen podatak tj. deo fajlova koji predstavlja crc (cyclic redudancy check), odustao sam. Sam program (iso buster) mi je javio gresku u citanju tj. lose of crc !
Nek' on ipak prekine rezanje na finalizaciji pa mozda i uspe, cista lutrija!
 

Back
Top