Holbruk vs. Karadžić

iskreno, ko laze?

  • amerikanac

  • srbijanac


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
posto ipak verujem da ni milosevic a ni karadzic nisu bili naivni, da pristanu na nesto bez "garancije" u vidu potpisa-ugovora, ja ipak mislim da su neistinite tvrdnje karadzica u vezi sporazuma sa holbrukom.
vi sta mislite????

Milošević "dao saglasnost"

Svetozar Vujačić: Slobodan Milošević je Karadžiću rekao da ne mora da potpisuje nikakav dokument, jer je Amerika velesila

Prema rečima Svetozara Vujačića, jednog od advokata iz Karadžićevog pravnog tima, sudija Alfons Ori prekinuo je optuženog u trenutku kada je on hteo da od predstavnika Haškog tribunala zatraži da mu se vrati laptop i diskete koje su mu oduzete prilikom hapšenja.

- S obzirom na to da Karadžić nema iskustva sa pojavljivanjem pred sudom, dozvolio je da ga sudija prekine kada je hteo da mu se obrati u vezi sa oduzetim računarom i disketama - rekao je za "Politiku" Vujačić.

Prema njegovim rečima, u neformalnom razgovoru sa istražnim sudijom Veća za ratne zločine Milanom Dilparićem, kojem je prisustvovao i zamenik tužioca za ratne zločine Dragoljub Stanković, Karadžić je pomenuo dogovor sa Ričardom Holbrukom.

- Karadžić je pregovarao sa Amerikom koju je u tom trenutku predstavljao Holbruk, a sa dogovorom su bili upoznati i Momčilo Krajišnik, tadašnji predsednik Skupštine Republike Srpske i Aleksa Buha, ministar za inostrane poslove Republike Srpske. I Slobodan Milošević je bio upoznat sa svakim segmentom razgovora i dao je saglasnost da Karadžić postupi onako kako je dogovoreno. Čak je rekao i da ne mora da potpisuje nikakav dokument s obzirom na to da je, kako je rekao, Amerika velesila - rekao je Karadžić.
http://vesti.krstarica.com/?rubrika...e93b48e61e37c8a68&dan=31&mesec=07&godina=2008

Holbruk negira Karadžićeve tvrdnje
Tanjug - Pre sat i 59 minuta

NJUJORK - Bivši americki izaslanik Ričard Holbruk danas je kategorički demantovao da je Radovanu Karadžiću garantovao da neće biti izveden pred sud, kako je to ranije u toku dana pred Haškim tribunalom izneo bivši predsednik Republike Srpske.

"To je potpuna laž koju je Karadžić godinama širio preko svojih sledbenika", rekao je na američki diplomata na tv mreži CNN, prenele su svetske novinske agencije.

"Mi nikada nismo postigli sporazum sa njim. Trebalo je da ga uhapsimo pre deset godina", dodao je ambasador Holbruk, prema italijanskoj agenciji Ansa.

Karadžić, koji se danas prvi put pojavio pred Haškim tribunalom, rekao je da su njegovi "ovlašćeni predstavnici" 1996. od izaslanika za Balkan Holbruka dobili ponudu u ime Sjedinjenih Američkih Država prema kojoj je obaveza tadašnjeg predsednika RS bila da se povuče iz svakog vida javnog života i da ne ometa ni na koji način sprovođenje Dejtonskog mirovnog sporazuma kojim je okončan rat u BiH.

I portparol američkog Stejt departmenta Šon Mekormak danas je rekao u Vašingtonu da je Holbruk u prošlosti demantovao tvrdnje o dogovoru tokom 1990-tih sa nekadašnjim političkim liderom Srba u BiH Karadžićem .

http://vesti.krstarica.com/?rubrika...23ff3747ada304025&dan=31&mesec=07&godina=2008
 
Treba samo gledati cinjenice.

Da li se Karadzic iznenada povukao?
Da li je potpuno nestao iz javnog zivota?
Da li je na bilo koji nacin probao da ponovo dospe u javnost?
Da li je ometao dejtonski sporazum?
Zasto je tako postupio?
Zasto ga gotovo 13 godina nisu mogli pronaci?
Itd...
 
Hoolbruck je dementirao i jos dodao da je vidio nekakav sporazum na losem engleskom kojeg je navodno potpisao...doista neznam sto da mislim...s jedne strane , tako nesto izmisliti bilo bi "vrhunski" (a znamo da Karadzic nije glup) a s druge strane, zasto bi holbruk nesto "obecavao" Radovanu..? naginjem k tome da je tu bilo politickih big deal-a
 
Naravno da ce Holbruk demantovati. Sta bi drugo mogao da kaze.
Na losem engleskom.....poznato je da je Radovan veoma lose govorio engleski hahahahaa
Kako to da ovakav "sporazum" spominje nekoliko ljudi, ukljucujuci i tog Buhu.
Nisu oni bas toliko mastoviti da to izmisle.
I kako to da jedna takva sila kao sto su SAD tolike godine ne moze da otkrije Karadzica?
Da li neko stvarno veruje da ga ne bi mogli naci da su to stvarno hteli
 
Ako Holbruk laze tj. ako Radovan prica istinu, onda Radovan priznaje da je kukavica i da nema govora da je on srpski heroj. Zamislite vi coveka koji pravi dil sa Holbrukom da ako se povuce iz javnog zivota i politike nece odgovarati pred haskim tribunalom i time spasi sebi du*e, a za ljude kojima je on izdavao naradbe i za generale vojske RS ga bas briga i oni neka idu u Hag. Jel to heroj? Pa pazite, njega nije bilo briga za svoje ljude, za srbe, a koliko ga onda nije bilo briga za muslimane i hrvate. Karadzic je jedna velika kukavica, koji bi heroj gledao seba da spasi, a za ljude koji su ga okruzivali i kojima je komandovao ga bas briga.
 
a dali je moguce, da je sve izmislio milosevic, da se rijesi karadzica?
navodno se i tudman dogovarao sa amerima koga kazniti a koga ne...
holbruk je stari prevrtljivi lisac, tako da je moguce

Kad bi sutra u Srbiji pronasli naftu, veruj mi da bi se sve zaboravilo i zataskalo, a mi bi postali stozer demokratije u regionu i primer za ugled.
Amerikanci su poznati po tome da se o svemu moze dogovoriti......dok oni misle da je vreme.
Milosevic je to vreme lose procenio, inace bi i sada bio na vlasti
 
Kad bi sutra u Srbiji pronasli naftu, veruj mi da bi se sve zaboravilo i zataskalo, a mi bi postali stozer demokratije u regionu i primer za ugled.
Amerikanci su poznati po tome da se o svemu moze dogovoriti......dok oni misle da je vreme.
Milosevic je to vreme lose procenio, inace bi i sada bio na vlasti

Vjeruj, tek bi onda najebali!!! Kosovo bi počinjalo na Brankovom mostu, a Adem bi bio gradonačeljnik Beograda!!! Srbi bi naravno, sve to iz daljine gledali sa zgrade exCK-a!!!
Holbruk bi tada živio na Dedinju, u ul. Adema Jasharija i 40 hajduka, odmah kraj Čedomirasa Narkozija i preko puta Baba Kande!!!
Amerikanci su poznati po tome da baš ne gotive dogovaranje sa Srbaljima, a i kad nešto dogovore, svoje poštivanje tog dogovora izostavljaju iz obaveza po istom!!!:cool:
 
Poslednja izmena:
Vjeruj, tek bi onda najebali!!! Kosovo bi počinjalo na Brankovom mostu, a Adem bi gradonačeljnik Beograda!!! Srbi bi naravno, sve to iz daljine gledali sa zgrade exCK-a!!!
Holbruk bi tada živio na Dedinju, u ul. Adema Jasharija i 40 hajduka, odmah kraj Čedomirasa Narkozija i preko puta Baba Kande!!!
Amerikanci su poznati po tome da baš ne gotive dogovaranje sa Srbaljima, a i kad nešto dogovore, svoje poštivanje tog dogovora izostavljaju iz obaveza po istom!!!:cool:

ovo cu ti zapamtiti.... podseti me da sam ti duzan makar mesto savetnika za odnose sa zapadom:whistling::whistling:
 
Vjeruj, tek bi onda najebali!!! Kosovo bi počinjalo na Brankovom mostu, a Adem bi bio gradonačeljnik Beograda!!! Srbi bi naravno, sve to iz daljine gledali sa zgrade exCK-a!!!
Holbruk bi tada živio na Dedinju, u ul. Adema Jasharija i 40 hajduka, odmah kraj Čedomirasa Narkozija i preko puta Baba Kande!!!
Amerikanci su poznati po tome da baš ne gotive dogovaranje sa Srbaljima, a i kad nešto dogovore, svoje poštivanje tog dogovora izostavljaju iz obaveza po istom!!!:cool:

:mrgreen: zao mi da kvarim pricu o Ademovom dobrom polozaju

ali...amerikanci menjaju i menjali su saveznike ekspresno i ubedjen sam da bi odjednom otkrili kako smo ustvari jako pogresno shvacena nacija :cool:
 

Back
Top