Automobili iz inostranstva-DA ILI NE

Da li je isplativo, to ne znam.to sama vidi........
Inace su dazbine na auto:
20% carina na katalosku vrednost auta
18% PDv na dobijenu cenu auta sa carinom.
uz to carinjenje , usluga spedicije 50-100 evra
registracija naravno...
to bi otprilike bilo to.....
Automobil koji se uvozi mora posedovati bar euro3 motor.
 
Od koje cene 20% carina i porez 18%?Ako ja platim auto 3000 eura...da li ce carina da mi veruje da je placen 3 000?I ima li negde cenovnik koji koriste carinici?

Koriste katalog mobile.de i uzimaju prosecnu cenu.Na to ide carina pa na zbir PDV.Ima neka fora kad moraju da priznaju racun iz inostranstva al da me ubijes ne mogu da se setim.A da li se isplati-isplati se ako imas pouzdanu osobu da ti dotera a da nije preprodavac.Troskovi transporta iz Nemacke su oko 300e.Licno sam uvozio auto iz Svajcarske i na moj racun od 3000e carinik je reagovao otprilike ovako :banovati: odredio je osnovu 4200e.
 
jos uvek se isplati uvesti polovnjak .samo pazi da je vozilo sa euro3 i po mogucnosti od 2002.jer pre tog godista salju na neku komisiju na neki institut bez obzira sto mozda u papirima pise euro3.a to je vec maltretiranje.samo ne znam kakav auto sad mozes naci za 3000 sa euro3.
 
cao elekta
naravno da ti se isplati da kupis auto na strane tablice i ti licno da ga carinis
jel u srbiji su 60 posto prprodavci zato nemoj da razmisljas puno a ovi likovi sto ti do sada pisali necu nikoga da vrecam ocigledno da nisu nikad carinili auto vec samo culi price a do 3000€ mozes naci solidan auto i nemora bityi 2002 god pa i mladji jel euro 3 postoji jos od 1999 god
toliko od mene pozdrav
 
jos uvek se isplati uvesti polovnjak .samo pazi da je vozilo sa euro3 i po mogucnosti od 2002.jer pre tog godista salju na neku komisiju na neki institut bez obzira sto mozda u papirima pise euro3.a to je vec maltretiranje.samo ne znam kakav auto sad mozes naci za 3000 sa euro3.


slazem se...inace iako je obaveza uvoza euro 3 normativ..u nasim internim propisima i njveci krs koji trosi vise ulja nego goriva ima ciste izduvne gasove...


4all

ako neko ima kes da kupi NOV strani automobil..slazem se..uvoz polovnjaka nikako ne preporucujem..elem auti oko 2000-2002 su vec na kraju predvidjenog roka exploatacije..i cista je sreca kako ce vlasnika i koliko taj automobil sluziti..jos ako se vlasnik zaebe pa ugradi plin...:think:
 
cao elekta
naravno da ti se isplati da kupis auto na strane tablice i ti licno da ga carinis
jel u srbiji su 60 posto prprodavci zato nemoj da razmisljas puno a ovi likovi sto ti do sada pisali necu nikoga da vrecam ocigledno da nisu nikad carinili auto vec samo culi price a do 3000€ mozes naci solidan auto i nemora bityi 2002 god pa i mladji jel euro 3 postoji jos od 1999 god
toliko od mene pozdrav


euro 3 normativ je stupio na snagu 1.1 2000 inace postoje automobili koji zadovoljavaju norme..jos od 1995..tj svi automobili koji su uradjeni sa dijagnostikom po EOBD standardu su u osnovi euro 3 automobili..jer na tehnickim pregledima vani se vrsi iscitavanje tzv readiness statusa..odnosno internih testova sistema za kontrolu izduvnih gasova...ince automobil koji ima upaljenu MIL lampicu na tabli ne moze da prodje tehnicki po euro 3 standaru...koji inace dozvoljava 2 od desetak tih readiness testova neizvrsenim..euro 4 je stroziji pa dozvoljava sao jedan..inace u ue automobil koji zaustavi patrola policije iz nekog razloga i ustanovi ukljucenu MIL lampicu..istog momenta iskljucuje iz saobracaja i salje na vanredni tehnicki pregled i servis
 
Koriste katalog mobile.de i uzimaju prosecnu cenu.


:) :) Kakav bre katalog mobile.de.
Ne postoji takav katalog. To je sajt sa oglasima ( uglavnom dileri ).......ali pazi....cim je nesto "vrlo" povoljno......garantovano je prevara. Provereno!!!!

Mozes da mi verujes a i ne moras...katalog mobile.de postoji i po njemu se carini bar u Nishu.Bio mi je u rukama i na njemu lepo pise MOBILE.DE.Naravno da znam za sajt a i sam sam bio zacudjen kad mi je spediter pokazao gorepomenuti katalog.:rtfm:
 

Back
Top