KO SE SEĆA ABARTA...

ja se ne secam ali zato vidim da su dobro uradili stila koji izgleda fenomenalno.inace za taj auto ima mala anegdota za top speedom kad ga je testirao kulundzic je rekao da ga nema na nasem trzistu,a ja kroz nedelju dana vidim isti takav u srpskih vladara ili neznam kako se sad zove.
 
Ako je taj stilo abarth sto si video bio zute boje onda je to auto od Ivane Miskovic,cerke vlasnika delta korporacije...Inace i sam sam ga vozio u vise navrata dok je bio nov posto je ivanin muz moj drug...Auto je divan, vrlo futuristicki napravljen ali ima jednu manu(po meni).Mnogo slabo ide...ima motor koji se ugradjuje u lanciu mislim da je u pitanju neki petak sa 170 konja otprilike(neko verovatno zna tacne podatke) koji je sve samo ne motor za taj auto...Trosio je 18 litara benzina a isao je kao BABA... mislim da su trebali u njega da ubace onaj turbo motor od dve litre sa 220 konja, to bi bio pun pogodak...Pozdrav od Mursielagia
 
Mursielagio:
Ako je taj stilo abarth sto si video bio zute boje onda je to auto od Ivane Miskovic,cerke vlasnika delta korporacije...Inace i sam sam ga vozio u vise navrata dok je bio nov posto je ivanin muz moj drug...Auto je divan, vrlo futuristicki napravljen ali ima jednu manu(po meni).Mnogo slabo ide...ima motor koji se ugradjuje u lanciu mislim da je u pitanju neki petak sa 170 konja otprilike(neko verovatno zna tacne podatke) koji je sve samo ne motor za taj auto...Trosio je 18 litara benzina a isao je kao BABA... mislim da su trebali u njega da ubace onaj turbo motor od dve litre sa 220 konja, to bi bio pun pogodak...Pozdrav od Mursielagia
I ja mislim da je Ivanin "žuća". Peglao sam ga uz Avalu na nekom testu odmah posle sajma (valjda 2002). U reli šampionatu Italije ti motori imaju oko 280 KS i idu kao zveri. Ali, promašili smo temu. Mislio sam na Abarte koji su i kod nas vozili u šampionatu i bili strašno popularni. Naravno i na mnoge druge "prave" Abarte pre nego što je firmu kupio FIAT.
 
Mozda nekom od vas nece biti nista jasno zasto bas njega zelim.....A zelim ga.

Naime vec dugo godina vrsim potragu za jednim automobilom.Automobilom koji nece biti prolazni hir ili potreba kao ovi dosadasnji.Trazim sebi zabavu za slobodno vreme.
Naime ranijih godina je postojao abarth koji je prepravljao fice ili fiat 650 u izuzetnu brzu i ludu masinu.Vremenom su se izbrisali ti automobili sa puteva ali u meni i dalje tinja nada da cu naci jednog dovoljno ocuvanog da se prionem na posao.
Novac ije problem i sebi mogu priustiti i jednog potpuno repariranog i ocuvanog.Ali cilj je nesto sto je prepousteno zaboravu ponovo izvuci na svetlost dana.
Ako zna neko zna gde postoji neki dovoljno dobar za restauraciju neka javi.Ili mozda cak Citroen Sm.
 
Respect! Svaka cast za izbor!

Nazalost, postoje problemi. Konkretno, mislim na to sto ni jedan ni drugi automobil ne mogu da se nadju u Srbiji! Za Abarth se cesto cuje da "negde postoji neki" ali ni jedna informacija nije dovoljno validna, dok za SM znam da postoje dva kom u okolini Sombora ( od 4-5 koliko ih je bilo u SFRJ ) ali su zesci krshevi koje zaista ne preporucujem. Doduse, nesto je bolja situacija sa Abarthom jer moze da se napravi odlican klon i svi delovi su dostupni za nabavku i to moze biti odgovor na tvoje pitanje. Sa druge strane, ako novac nije problem, pokusaj da kupis neki 650, 850, Corsa ili cak 1000 TCR u inostranstvu pa ga registruj na papire od klasicnog Fice! Ko god je imao Abartha u Srbiji se ili trkao ili ga je mlatio po ulici i svi su zato bili kratkog veka, ista situacija kao i sa Mini Cooperima, Gordini Renaultima, Simca 100 Rally 2 ili NSU TT...


Abarth-1.jpg
 
Tesko da se secam abarta, ali iako je offpost-Sta ce desava sa proizvodnjom restilizovanog fice iz fiata?
Gledao sam slike odavno i vec je sad bilo za ocekivati da udje u serijsku prizvodnju.
Zna li neko vise o tome i ako ima neka neko stavi slike...
 
evening:
Tesko da se secam abarta, ali iako je offpost-Sta ce desava sa proizvodnjom restilizovanog fice iz fiata?
Gledao sam slike odavno i vec je sad bilo za ocekivati da udje u serijsku prizvodnju.
Zna li neko vise o tome i ako ima neka neko stavi slike...

Ovo je Fiat-ov koncept nazvan Tripiuno, predstavljen na sajmu u Zenevi 2004. godine. Slicnost sa popularnim modelom "500" je ocigledna. Ocekuje se 2007. godine. Paralelno se radi i na projektu vozila pod nazivom "Microcar" koje ce biti slicnog izgleda, ali predstavljeno kao vozilo buducnosti za razliku od ovog retro ostvarenja. "Microcar" se ocekuje krajem decenije...

fiat-trepiuno-f3q.jpg
 
Mnogo mi se svidja! Mada ce biti neogibcno videti "ficu" sa novijim motorima tipa 1,3JTD ili tako nesto. Nece biti to-to bez klasicnog zvuka fice :D
U svakom slucaju, lepo bi bilo kada bi mi (zastava) uzeli i sklapali tof novog ficu (po starim pristupacnim cenama)
 

Na fotografiji je FIAT ABARTH 695 nastao na osnovi FIAT-a 500 Nuova. Evolucija modela išla je ovako:
1958- 500 Berlina Record
1963- 595 Berlina
1964- 595 SS
1965- 695 SS
1966- 695 SS/34
1966- 695 ESSE ESSE ASSETTO CORSA
Sve do osamdesetih se takmičio u raznim kategorijama uključujući i grupe 4 i 7 (prototipovi i motori sa turbo kompresorima). Motori ovog malca razvijali su i preko 100 KS, a razvijao je brzine od preko 200 km/h.


FIAT ABARTH 850 (evolucija)
1956- 750S
1959- 750 Berlina
1961- 850 TC
1961- 850 TC Nurburgring
1965- 850 TC Corsa
1968- 850 TC/TCR Corsa Gr.5
U poslednjoj varijanti sa radijalnom glavom i mehaničkim ubrizgavanjem Kugelfišer razvijao je iz 850 ccm 100 KS i sa najdužim prenosom razvijao brzinu od 215 km/h.

FIAT ABARTH 1000 (evolucija)
1965- 1000TC Corsa
1966- 1000TC Corsa
1968- 1000TC Gr.5
1969- 1000TCR
U poslednjoj varijanti sa radijalnom glavom i 2 dvostruka karburatora Weber 40 DCOE motor je razvijao 112 KS, a sa mehaničkim ubrizgavanjem Kugelfišer (varijanta Balduzzi) preko 120 KS. Maksimalna brzina sa najdužim prenosom iznosila je oko 230 km/h.
 

Na osnovi Fiata 600 (Fiće) Abart je razvio mnogobrojne verzije. Ovaj na fotografiji je "1000 SP", model razvijen za tadašnju Grupu 4. Imao je motor zapremine 982 ccm i 155 KS pri 8000 o/min. Maksimalna brzina 215 km/h. Bio je višestruki šampion Evrope na brdu i krugu u svojoj klasi.
 

Abart je na osnovi malih Fiata razvijao i vozila sa kojima je oborio 113 brzinskih rekorda. Na fotografiji je FIAT ABARTH 500 Monoalbero iz 1956. godine. Karoseriju je pravio Bertone. Jedan od rekorda je i neprekidna vožnja od 12 časova pri čemu je prešao 1175, 788 km prosečnom brzinom od 147, 982 km/h. Zadivljujuće za motorčić od 500 ccm.
 

Ovo je jedan od rekordera čiju je karoseriju radio Pininfarina 1960. godine. Motor je "Fićin", radna zapremina je povećana na 982 ccm, snaga 105 KS pri 8000 0/min. Postigao je više brzinskih rekorda u klasi. Jedan od interesantnih je da je 10 000 km prešao za 52 časa 16 min i 21 sec prosečnom brzinom od 191, 376 km/h!
 

U karoseriju modela 850 i 850 Coupe, Abart je ugrađivao motore od 1300, 1600 i 2000 ccm. "OT 2000" na fotografiji je iz 1946 ccm razvijao 204 KS na 7200 o/min i maksimalnu brzinu od 255 km/h. Model je iz 1964 godine.
 
Par pitanja za Espanola
Prvi put vidim novog ficu i odusevljen sam pa bih da pitam nesto:
Da li mu je motor napred ili pozadi?
Zna li se koja ce mu biti cena (orijentaciono)?
Da li ce uci u serijsku proizvodnju?

Sto se tice Zastave 750, ja je nikad nisam imao, ali po pricama starijih vlasnika, dolazi se do zakljucka da je to neprevazidjen model. Prvo cena je bila vise nego povoljna, troskovi odrzavanja smesni, mala potrosnja, reltivno brz auto s obzirom na kubikazu i najbitnije odlican komfor u odnosu na velicinu (cesto se mogu cuti price cela porodica je isla na more, sverceri su isli u Trst...). Ja cesto kazem mada mi se svi smeju da bih pre kupio ficu, kad bi se jos uvek pravio, nego ono s.... Smart, koje kosta kao normalan auto.
Plasim se da Fiat ne uradi, isto sto je VW uradio sa bubom, da odvale neku nerealnu cenu, pa zato sam te pitao da li znas nesto u vezi cene.
Sta mislis o ideji da Zastava pravi novi model fice?
Ajde neka to bude sve za sad, sledeci set pitanja posle odgovora.
Pozdrav.
 

Back
Top