Džon Bolton: Mislim da je dalje delovanje Haškog tribunala greška

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Kako Vašington gleda na na izručenje Radovana Karadžića Haškom sudu i šta će to značiti za dalje odnose Srbije i SAD? Kolega Branko Mikašinović upitao je to bivšeg američkog ambasadora u UN, Džona Boltona.


Bolton: Mislim da je dalje delovanje Haškog tribunala greška i mislim da je njegovo funkcionisanje trebalo okončati. Sudjenje Karadžiću trebalo je održati ili u Srbiji ili u Bosni i Hercegovini. Milsim da narodi moraju da se suoče sa delima koja su počinjena u njihovo ime. Takodje mislim da nema nikakvog razloga verovati da to ne bi bilo pravično i objektivno sudjenje i da bi svi dokazi bili prezentirani. Smatram da bi to bilo ispravno. Odlaskom Karadžića u Hag, dve stvari su se dogodile. Prvo, mnogim političarima u bivšoj Jugoslaviji je laknulo jer više nisu opterećeni prošlosšću i - suprotno narodu u tom regionu, mnogim politiačarim to odgovora, jer ih rasterećuje odgovornosti. Mislim da je to dugoročno gledano greška. Drugo, bojim se da će se ovim pomoći čvrstorukaškim i antidemokratskim snagama u Sribji i da će im se dati mogućnost da kažu: evo, medjunarodna zajednica nas je ponovo uzela na zub. Time se šire mogućnosti za buduće konflikte, koje pokušavamo da izbegnemo. Ne znam da li će Karadžić uspeti da stvori od Haškog suda šaradu kao što je to Milošević činio, što će on svakako pokušati, iako to neće biti produktivno.


Nakon 13-togodišnjeg skrivanja, Karadžić je ipak u Hagu. Bolton smatra da će, bez obzira na odluku suda koji bivšeg vođu bosanskih Srba tereti za genocid, biti mnogo kontroverznih reakcija.


Bolton: Čak i u slučaju da Haški sud postupi krajnje fer i pravično u sudskom procesu Karadžiću, kao što se i očekuje, mnogi ljudi to neće prihvatiti, a da se Karadžiću sudilo u Srbiji ili Bosni ili možda u obe zemlje, pred tamošnjem specijalnim tribunalom, ti narodi bi preuzeli političku i pravnu odgovornost za dela koja je optužen Karadžić, dela vredna velike osude, ukoliko se ustanovi da ih je on počinio.


Bivši američki ambasador u Ujedinjenim nacijama očekuje da međunarodna zajednica nastavi da intenzivno pritiska Beograd, sve do izručenja Ratka Mladića i Gorana Hadžića Haškom sudu.


Bolton: Pritisak na Srbiju će se nastaviti i nema nikakve veze sa sadašnjom vladom i to će imati negativan uticaj na prodemokratske snage u toj zemlji, koje imaju veliku podršku srpskog naroda. Čvrstorukaši i protivnici demokratije će moći da kažu, eto napravilo smo niz ustupaka, uključujući isporuku Karadžića, i nema nikakvih promena, niti su nagradjena nastojanja sa Evorpskom unijom. Mislim da je to vrlo opasna igra Evropske unije. Takodje ne vidim nikave promene u politici Vašingtona prema Srbiji do smene administracije, pošto smo sada prema Balkanu i velikom delu sveta na automatskom pilotu. Buduća politika prema tom regionu zavisiće od ishoda novembarskih izbora.
 
Bolton: Pritisak na Srbiju će se nastaviti i nema nikakve veze sa sadašnjom vladom i to će imati negativan uticaj na prodemokratske snage u toj zemlji, koje imaju veliku podršku srpskog naroda. Čvrstorukaši i protivnici demokratije će moći da kažu, eto napravilo smo niz ustupaka, uključujući isporuku Karadžića, i nema nikakvih promena, niti su nagradjena nastojanja sa Evorpskom unijom. Mislim da je to vrlo opasna igra Evropske unije. Takodje ne vidim nikave promene u politici Vašingtona prema Srbiji do smene administracije, pošto smo sada prema Balkanu i velikom delu sveta na automatskom pilotu. Buduća politika prema tom regionu zavisiće od ishoda novembarskih izbora.

Pa covek lepo vidi hiljadama kilometara daleko od nas, a nekima je to ispred nosa, ali ne vidi.
Naravno da je ovo opasna igra EU, i da ce se obiti Tadicu o glavu, cak ga pomalo i zalim, ali sam je hteo vlast po svaku cenu. Zato se kaze da ne ide nista na silu...ali neka se uveri i zadnji Srbin da je tako.
 
Ко год да победи у САД,неће се променити политика према Србији.Али,боље је да не победи муслмански кандидат Обама који би наставио тамо где је стао Клинтон.Јер на њему јаше Медлин Олбрајт,Бжежински и остала сатанистичка компанија.

Мекејн је блажа варијанта.Они не гаје симпатије према муслиманком тероризму и стварању глобалне исламске владе.

Зато мислим да би сви Срби из САД са правом гласа требали да подрже десничара Мекејна.
 
Pa covek lepo vidi hiljadama kilometara daleko od nas, a nekima je to ispred nosa, ali ne vidi.
Naravno da je ovo opasna igra EU, i da ce se obiti Tadicu o glavu, cak ga pomalo i zalim, ali sam je hteo vlast po svaku cenu. Zato se kaze da ne ide nista na silu...ali neka se uveri i zadnji Srbin da je tako.

Џон Болтон је иначе био амбасадор САД у Уједињеним нацијама све док га Буш није заменио Хализаидом.
Иначе човек који је невероватно на Српској страни.
Највише позиционирани про-српски политичар у САД.

Шушка се да би био МекКејнов државни секретар.
 
Џон Болтон је иначе био амбасадор САД у Уједињеним нацијама све док га Буш није заменио Хализаидом.
Иначе човек који је невероватно на Српској страни.
Највише позиционирани про-српски политичар у САД.

Шушка се да би био МекКејнов државни секретар.

Стварно???:D
Ех...Штета што ће глупи амерички народ гласати за муслимана Обаму.

ПС
Јел` имаш неке линкове до таквих најава?
 
Џон Болтон је иначе био амбасадор САД у Уједињеним нацијама све док га Буш није заменио Хализаидом.
Иначе човек који је невероватно на Српској страни.Највише позиционирани про-српски политичар у САД.
Шушка се да би био МекКејнов државни секретар.



Чувени српски оптимизам. Лепо је то што је Болтон просрпски оријентисан, једино није лепо што је био амбасадор САД у УН, а још је мање лепо то што се у америчкој политици према Србији неће ништа променити, све и да победи МекКејн и да Болтон постане државни секретар. Жао ми је што морам да те разочарам, али, тако је.

Сећам се неописиве радости Срба широм света због Бушове победе на изборима, па.....

Да, још само нешто: да ли је и МекКејн просрпски оријентисан, у ствари да ли уопште зна где је Србија?
 
Џон Болтон је иначе био амбасадор САД у Уједињеним нацијама све док га Буш није заменио Хализаидом.
Иначе човек који је невероватно на Српској страни.
Највише позиционирани про-српски политичар у САД.

Шушка се да би био МекКејнов државни секретар.

To bi bilo lepo, ali da li ce pobediti MekKejn, i nece li biti isto kao i sa Busom, u pocetku smo se radovali...?
 
Ко год да победи у САД,неће се променити политика према Србији.Али,боље је да не победи муслмански кандидат Обама који би наставио тамо где је стао Клинтон.Јер на њему јаше Медлин Олбрајт,Бжежински и остала сатанистичка компанија.

Мекејн је блажа варијанта.Они не гаје симпатије према муслиманком тероризму и стварању глобалне исламске владе.

Зато мислим да би сви Срби из САД са правом гласа требали да подрже десничара Мекејна.

Tako se isto govorilo uoči prethodnih izbora i navijalo za republikanca Buša koji isto tako "nije naklonjen Muslimanima", a bio bi "blaži prema Srbima" pa on lepo izganja Šiptarima državu. A dobro znamo da su 80% Šiptara - Muslimani...

Mislim, prazna priča...
 
Tako se isto govorilo uoči prethodnih izbora i navijalo za republikanca Buša koji isto tako "nije naklonjen Muslimanima", a bio bi "blaži prema Srbima" pa on lepo izganja Šiptarima državu. A dobro znamo da su 80% Šiptara - Muslimani...

Mislim, prazna priča...

Ако победи Мекејн и у администрацију убаци Болтона,онда није празна прича и што се тиче Ирана и што се тиче Србије.

Међутим,ако победи већ изабрани Обама(којег владајућа светска олигарјија угошћава попут државника у оквиру кампање),онда ће се чекати тренутак да Иран довољно развије нуклеарни програм и,верујем,помагати тако што ће релаксирати трговинске односе и ојачати иранску финансијсу моћ.
Чекаће моменат да Иран довољно развије свој нуклеарни капацитет и онда подстаћи израел на деловгање по постројењима,а тада ће бити касно.И ту улазимо у катастрофу и нуклеарни сукоб.

Евомало о муслиману Обами...

Његов отац,Барак Обама Хусеин старији,је био муслиман из Кеније,његов очух је био муслиман из Индонезије.Обама је ишао у Муслиманску Басуки Школу и католичку школу у Индонезији.У обе школе под религиозност,он је регистрован као муслиман.И поред тога,он лаже америчку јавност да никада није био муслиман.Обећао је да ће у првој години свог председниковања позвати председника Ирана,оног лудака,у Белу Кућу да би поправио односе и побољшао трговинску сарадњу(што ће утицати на развој Ирана и омогућити им да отпочну свој исламски план према Израелу и свету на тај начин).
Даље,он подржава кенијског муслимана Раилу Одинга који се залаже за увођење исламског Шеријатског закона у Кенији као основног закона.Што је још занимљиво,исламиста Раила Одинга тврди да је Обамин "first cousin" или да му је најближи род.
Обаму подржавају адвокати муслиманских затвореника у Гвантанаму,јер се Обама залаже да се омогући овим терористима приступ америчком систему правосуђа,у ком би они имали далеко лакши пут до слободе и заташкавању информација.
Оно што ми је најзанимљивије је да је Обамина непрофитна организација давала новац Арапској Америчкој Акционој Мрежи,која се залаже и подржава уништење Израела по сваку цену.

Има још,али ово је доста...
 
Kako Vašington gleda na na izručenje Radovana Karadžića Haškom sudu i šta će to značiti za dalje odnose Srbije i SAD? Kolega Branko Mikašinović upitao je to bivšeg američkog ambasadora u UN, Džona Boltona.


Bolton: Pritisak na Srbiju će se nastaviti i nema nikakve veze sa sadašnjom vladom i to će imati negativan uticaj na prodemokratske snage u toj zemlji, koje imaju veliku podršku srpskog naroda. Čvrstorukaši i protivnici demokratije će moći da kažu, eto napravilo smo niz ustupaka, uključujući isporuku Karadžića, i nema nikakvih promena, niti su nagradjena nastojanja sa Evorpskom unijom. Mislim da je to vrlo opasna igra Evropske unije. Takodje ne vidim nikave promene u politici Vašingtona prema Srbiji do smene administracije, pošto smo sada prema Balkanu i velikom delu sveta na automatskom pilotu. Buduća politika prema tom regionu zavisiće od ishoda novembarskih izbora.

A KO JE POTPISAO SARADNJU?
 
Mekejn je jedan od najaktivnijih proalbanskih lobista u Vašingtonu, već godinama unazad. Koga zanima lako će izguglati o njegovim odnosima s AACL-om (Albanian American Civic League) i kongresmenom Joe DioGuardiom. Njegov supruga Sindi je pre nekoliko meseci bila u poseti Prištini, a i jedini je senator koji se zalagao za kopnenu invaziju na Srbiju...

Мислиш да ће људи око Обаме бити боље решење?Медлин Олбрајт и Бжежински?

Штета је што Рон Пол победио код републиканаца.Он је једини межу њима био образован,поштен и моралан човек.Али,такви у САД не могу да побеђују.То је земља идиота.

ПС
Да је Пол победио,који се залагао за повлачење САД-а из НАТО и УН-а,то би било спасоносно за САД и свет.
 
Poslednja izmena:
bez obzira sto je prosrpski orjentiran, mislim da bi ipak morao biti i realan i drzati stranu onog ko je u pravu, ako bude bio izabran za sekretara...
tako da....:whistling::whistling::whistling:

Тако да,ако би он би на тој функцији,Космет би био очишћен од прљавштине у року од пар година.
 
Џон Болтон је исламофоб и неоконзервативац који сматра да су САД најбоља држава, која има право да ради шта год хоће, и Болтон се из тог разлога бори против сваке врсте мултилатерализма. То укључује и Уједињене нације и све међународне судове и међународне законе, а видите да провејава и мржња према Европској унији.
На мети тог морона је дакле све што ограничава америчку самовољу

Џон Болтон се залаже за нападе на државе као што су Иран и Сирија.

Људи као Александар3 покушавају да у америчким конзерватицима виде партнера по крсташкој линији, али не схватају да су они део много већег зла, и да је свет већи од Западног Балкана.

Не можемо због неких наших ситних поена против 2 Арбанаса и 2 хашка оптуженика да сарађујемо с неким ко подржава покољ у Ираку рецимо. Тај исти Болтон сматра да је супер идеја убити стотине хиљада људи због невидљивог оружја за масовно уништење.
И сад Александар3 га овде велича само зато што је рекао "Хашки суд и није толико суперишка,"
а и то иначе говори само зато што се згражава међународних институција чије постојање сугерише да САД и ционистички ентитет не могу да раде шта год хоће.
 
Poslednja izmena:
Ko god pobedi na predsedničkim izborima u USA njihova spoljna politika se neće menjati
ovo je tacno.
republikanci se od demokrata u SAD razlikuju SAMO oko pitanja poput odnosa prema homoseksualizmu i u tome sto demokrate u principu zastupaju srednji i sitniji kapital, dok republikanci zastupaju onaj najkrupniji.
u pogledu spoljne politike - sve je isto. i sve ce ostati isto.
samo se treba drzati izvan americkog fokusa (ako je moguce...).
 

Back
Top