Microsoft Windows Vista - Opsta Diskusija

Koristim Vistu vec godinu dana i nemam nikakvih problema sa njom.Vec sam pisao u jednoj drugoj temi vezanoj za operativne sisteme...jos mi nije sistem pao ni jednom a nisam imao nikakvih problema sa tim kako radi.U sustini sama Vista trazi malo jacu masinu tako da je za malo starije racumare sama po sebi malo previse.
Na pocetku mi je trebalo malo vremena dok sam se navikavao na nove stvari ali sad sam zadovoljan.
Istina je da je ne koristi vecina ljudi ustvari koristi je samo mala manjina ali to je stvar navike...prije Viste sam koristio XP i kada sam kupio novi racunar hjeo sam da probam nesto novo...pokusao sam sa Vistom i evo zadrzao se vec godinu dana.
Necu sada da komentarisem sta je bolje a sta je losije,niti se ova dva operativna sistema mogu porediti...svaki ima svoje prednosti i mane,a ima dosta toga i u navici.

Pozzz....
 
Koristim Vistu vec godinu dana i nemam nikakvih problema sa njom.Vec sam pisao u jednoj drugoj temi vezanoj za operativne sisteme...jos mi nije sistem pao ni jednom a nisam imao nikakvih problema sa tim kako radi.U sustini sama Vista trazi malo jacu masinu tako da je za malo starije racumare sama po sebi malo previse.
Na pocetku mi je trebalo malo vremena dok sam se navikavao na nove stvari ali sad sam zadovoljan.
Istina je da je ne koristi vecina ljudi ustvari koristi je samo mala manjina ali to je stvar navike...prije Viste sam koristio XP i kada sam kupio novi racunar hjeo sam da probam nesto novo...pokusao sam sa Vistom i evo zadrzao se vec godinu dana.
Necu sada da komentarisem sta je bolje a sta je losije,niti se ova dva operativna sistema mogu porediti...svaki ima svoje prednosti i mane,a ima dosta toga i u navici.

Pozzz....

Cela moja firma je pocetkom godine presla na Vistu, ja licno kod kuce koristim je oko godinu dana, i na desktopu i na lap-u... do sada nisam imao apsolutno nikakvih problema... naravno sav hardver je 100% Vista kompatibilan... :whistling:
 
Glavni problem, sa kojim se sreću manje iskusni korisnici, jeste gomila servisa koji rade u pozadini, a sve sa ciljem da bi rad na računaru učinili što lakšim. Nažalost, to često ispadne upravo suprotno. I nije problem kad neko kaže "pa dobro to su porođajne muke, setimo se kako je radio XP kad je izašao", problem je što se ovo čedo pravilo tri puta duže nego bilo koje pre njega, najavljivan kao savršen, revolucionaran, a nije doneo ništa novo osim politike da sve mora da platiš, i to duplo, da bi dobio ono što već imaš.
 
Glavni problem, sa kojim se sreću manje iskusni korisnici, jeste gomila servisa koji rade u pozadini, a sve sa ciljem da bi rad na računaru učinili što lakšim. Nažalost, to često ispadne upravo suprotno. I nije problem kad neko kaže "pa dobro to su porođajne muke, setimo se kako je radio XP kad je izašao", problem je što se ovo čedo pravilo tri puta duže nego bilo koje pre njega, najavljivan kao savršen, revolucionaran, a nije doneo ništa novo osim politike da sve mora da platiš, i to duplo, da bi dobio ono što već imaš.

Apsolutno se slazem,a evo male pomoci za Vistu.Naime sto se tice povelike gomile servisa, koji rade u pozadini, u zadnjem broju Sveta Kompijutera, imate nastrani 110 listu servisa koje mozete iskljuciti ili ne, i sve je veoma detaljno objasnjeno.Moze da pomogne.Poz.
 
Glavni problem, sa kojim se sreću manje iskusni korisnici, jeste gomila servisa koji rade u pozadini, a sve sa ciljem da bi rad na računaru učinili što lakšim. Nažalost, to često ispadne upravo suprotno. I nije problem kad neko kaže "pa dobro to su porođajne muke, setimo se kako je radio XP kad je izašao", problem je što se ovo čedo pravilo tri puta duže nego bilo koje pre njega, najavljivan kao savršen, revolucionaran, a nije doneo ništa novo osim politike da sve mora da platiš, i to duplo, da bi dobio ono što već imaš.


Nije tacno... doneo je dosta novosti, narocito kao racunar koji je deo DC-a... i to jako lepih novina.
 
skinuo sam vista sp1 kao '.exe' datoteku. da li je dovoljno samo da je pokrenem? mogu li sta da zeznem? koje su prednosti sp1 u odnosu na osnovnu, ultimate 32-bit verziju?

Prva predost koju sam ja uocio je brze kopiranje podataka... brze pokretanje sistema...
Ne mozes nista zeznuti... pogasi sve otvorene programe i pusti instalaciju SP-a.
Sigurnosti radi, mozesnapraviti tacku za oporavak, za slucaj da ti se bilo sta desi tokom instalacije, ja na 30-ak racunara nisam imao nikakvih problema.
 
E, ovako... Kupujem novi komp, potrebna mi je jaka mašina, a kad sve to sklopim, naravno, postavlja se koji OS. U opciji su mi WinXP SP 3, Windows Vista Home Premium, možda sa SP 1, ali bez obzira šta god da je savršeno, problem je što na XP-u radi i ne-tako-licencni programi :) (koje ću svakako koristiti), a na Visti, kako mi kažu, ne baš... Vista me svakako privlači, ali ne znam šta da uzmem, jer šta će mi to, ako mi ništa neće raditi...
 
E, ovako... Kupujem novi komp, potrebna mi je jaka mašina, a kad sve to sklopim, naravno, postavlja se koji OS. U opciji su mi WinXP SP 3, Windows Vista Home Premium, možda sa SP 1, ali bez obzira šta god da je savršeno, problem je što na XP-u radi i ne-tako-licencni programi :) (koje ću svakako koristiti), a na Visti, kako mi kažu, ne baš... Vista me svakako privlači, ali ne znam šta da uzmem, jer šta će mi to, ako mi ništa neće raditi...


Druze... takvih dilema definitivno nema, stavis OS pod kojim ti rade sve aplikacije koje su ti potrebne i kraj. Nema previse zamaranja.. ;)
 
Vista je original,masina,je jaka a programi me interesuju piratski.

Pazi...kada sam kupio racunar na njemu sam vec imao Vistu i uz nju sam dobio skoro sve programe koji su potrebni za normalu upotrebu...nisam jedino dobio "Office".
Sada ne znam kako to izgleda kod tebe na CD-u,vjerovatno imas vec sve programe kao sto sam ja to dobio...ne mogu da ti nista tvrdim zato sto ne znam.Ali ako dobijes na CD-u programe kao sto sam ja to vec dobio na racunaru onda ce to biti dobro...opet kazem za normalnu upotrebu,a za ostalo ces se morati malo snaci...doduse imas jako puno Freeware programa za Vistu ;), a za druge ces morati malo da se snalazis.
 
Danas kad sam ukljucivao komp pojavio mi se plavi ekran.Restartovao sam komp i onda je sve bilo OK.Kad se ukljucio komp izaslo je ovo:
Windows has recovered from an unexpected shutdown
Windows can check online for a solution to the problem

Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.0.6001.2.1.0.256.1
Locale ID: 1033

Additional information about the problem:
BCCode: 1000008e
BCP1: C0000005
BCP2: 807C7715
BCP3: 88757100
BCP4: 00000000
OS Version: 6_0_6001
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\Mini072908-01.dmp
C:\Users\M@rkO\AppData\Local\Temp\WER-47765-0.sysdata.xml
C:\Users\M@rkO\AppData\Local\Temp\WER19DC.tmp.version.txt

Read our privacy statement:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=50163&clcid=0x0409

Zasto se pojavio tako iznenada?
Inace imam Vistu.
 
Опа ни Виста није поштеђена легендарног плавог екрана смрти... Узрок може бити шта пожелиш... Лепо прочиташ шта ти испише кад излети плави екран и напишеш овде то може бити од елике помоћи... Иначе има много узрока, од драјвера, преко хардвера, до каблова...
 
Pogledaj sta si poslednje install-irao.Meni se isto to desilo kada sam install-irao Treiber za kameru.Kada sam ga uninstall-irao bilo je sve ok.Vjerovatno si install-irao nesto sto ne odgovara OS-u...ali ti je prije toga trebao izbaciti prozorcic sa upozorenjem da Treiber nije siguran...tako je bio slucaj kod mene.
Mozda si instalirao nesto sto je namjenjno za XP a ne za Vistu.
 
Poslednja izmena:

Slične teme


Back
Top