Pravi MS-DOS.

KadBiBio

Primećen član
Banovan
Poruka
529
Moze li se racunar na kome je isntaliran WindowsXP kao jedini sistem upaliti u MS-DOSu, i kako, ocu reci, da li je "MS-DOS Mode" isto sto i MS-DOS... ili isto sto i puko simuliranje MS-DOSa.
 
1. Kako ga instaliram.
2. Da li mi se prilikom toga moze desiti da mi svi podaci sa te particije budu erased (posto imam vec razdeljen disk pa nema potrebe da pravim novu, tad bi mo valjda svi data sa hard diska bili obrisani, kad bih pravio novu, jeli?)


3. nemam Floppy na kompjuter brate. Ako moze sa CD-a
 
1. Kako ga instaliram.
2. Da li mi se prilikom toga moze desiti da mi svi podaci sa te particije budu erased.


3. nemam Floppy na kompjuter brate. Ako moze sa CD-a

Пробај да стартујеш Safe mode in command prompt,зависи коју верзију WinXP-a имаш


Може са Cd-a ,бутабилан Win98 или ти преостаје да направиш сам бутабилан cd
 
pro. sp2.

da li smem biti siguran da mi podaci sa particije gdje bi ga startovao nece biti obrisani.

znaci ovako:
Da mi neko ko ima win98 sadrzaj diskete, ja to narezem na cd, odem u bios i stavim tu da botuje sa cda, i u koju particiju da botuje jeli?
 
pro. sp2.

da li smem biti siguran da mi podaci sa particije gdje bi ga startovao nece biti obrisani.

znaci ovako:
Da mi neko ko ima win98 sadrzaj diskete, ja to narezem na cd, odem u bios i stavim tu da botuje sa cda, i u koju particiju da botuje jeli?


Бутоваће директно са cd-a мс-дос ,нема потребе за инсталацијом...

Hабави инсталациони win98 cd koji je butabilan ,подеси у bios-u да bуtyje sa cd-a и изабери од понуђених ,само немој да кренеш са иснталацијом Win98

Или садржај Win98 boot дискете aдујеш у Nero ,креираш бутабилан диск
 
Moze li to pukim narezivanjem sadrzaja ms-dos boot diska na cd, ili mora nesto da se uradi da bi disk bio "butabilan"?
Posto mislim da nije isti FileSystem na flopy i na CD jel tako, pitam se oce li msdos raditi sa CDa. Il oces da kazes bas to, da nero moze da izmeni FS na CDu da bude kao na disketi?

Nemam windows 98 cd *** pa moram ovako, a i net mi pri kraju pa ne smem sad skidati citav Win98 ... msdos staje na flopi.
 

Back
Top