Crkva glavni i odgovorni urednik TV programa

Apsolutna glupost je postaviti svestenika na celo bilo koje drzavne institucije ili agencije. U normalnim zemljama se crkva ne mesa u politiku i ne iznosi svoja misljenja o tome kakav ce TV program da bude,da li treba da se glasa za ustav,da li je Kosovo sveta srpska teritorija,da li treba uhapsiti ratne zlocince... sto se kod nas redovno desava. Bilo sta da se desi u ovoj bednoj zemlji prvo sto vidimo u novinama i na televiziji je pop koji daje svoje misljenje o tome. Ali dobro mozda ce sada poceti da se postavljaju popovi i u drugim drzavnim agencijama, pa cemo tako imati Amfilohija na celu Agencije za privatizaciju, a zamenik ce mu biti vladika Pahomije.
Sto se tice Porfirija taj isti covek je odlucivao da RTL ne dobije frekvenciju, a da frekvenciju dobije televizija Kosava ciji je vlasnik bila cerka Slobodana Milosevica,televizija koja je godinama branila sve sto je Sloba uradio,a pored toga Kosava ima ubedljivo najgori program. Svaka cast Porfiriju na izboru Kosave!!!
 
Smenjeni Cekić i Vasić

Beograd -- Dosadašnji predsednik Saveta RRA Nenad Cekić razrešen je sa te funkcije, a novi predsednik je episkop jegarski Porfirije (Perić).

********************************

neverovatna vest:hahaha:

srbija je na pravom putu , da postane pravoslavna dzamahirija:hahaha:......mislim , u redu je za onog ludog Cekica, sto su ga sutnuli, ali da crkveno lice bude predsednik drzavne agencije???............i to u domenu medija???:???:

Pa to valjda samo jos u Iranu ima.....:dash:

Slazem se sa ovim. Smatram da svesteno lice ne bi trebalo da bude na celu bilo kog drzavnog organa.
 
Smenjeni Cekić i Vasić

Beograd -- Dosadašnji predsednik Saveta RRA Nenad Cekić razrešen je sa te funkcije, a novi predsednik je episkop jegarski Porfirije (Perić).

********************************

neverovatna vest:hahaha:

srbija je na pravom putu , da postane pravoslavna dzamahirija:hahaha:......mislim , u redu je za onog ludog Cekica, sto su ga sutnuli, ali da crkveno lice bude predsednik drzavne agencije???............i to u domenu medija???:???:

Pa to valjda samo jos u Iranu ima.....:dash:

Nema ni u Iranu! I tamo se reformisu.:idea:
 
Pa svakom je smetao onaj idiot Cekic.......ali, kakve logike ima da se pop stavlja na celo drzavne komisije???......sto ne hodza???:???:

Ako moze da obavlja posao bolje od drugih ne vidim zasto bi smetalo da to bude i hodza ili cak tranvestit u krajnjoj linijil.

To sto je on svestenik ne znaci nista, mada ovakve stvari nisu ceste, ali ovo SIGURNO nije nikakav presedan.
 
Ako moze da obavlja posao bolje od drugih ne vidim zasto bi smetalo da to bude i hodza ili cak tranvestit u krajnjoj linijil.

To sto je on svestenik ne znaci nista, mada ovakve stvari nisu ceste, ali ovo SIGURNO nije nikakav presedan.

Upravo se radi o tome sto to JESTE presedan.........naime, u ovoj drzavi, kao i u svim modernim demokratijama, postoji "popu popovo, bobu bobovo".....odnosno, u sekularnoj drzavi je crkva odvojena od drzave.......samim tim i od drzavnih organa........

elem, zbog toga je krajnje neuobicajeno, a ne znam ni da li je dozvoljeno, da crkveno lice bude na celu drzavne agencije............zamislimo obratnu situaciju......da neki mnogo obrazovan, skolovan, pametan pravnik ili ekonomista, bude postavljen na celo nekog crkvenog tela........na primer, da bude neki lik na vaseljenskom saboru srpske pravoslavne crkve.............?????

Ne znam koliko to ima logike , i koliko je uopste potrebno ??.......nemam nista protiv doticnog pope, njega niti znam , niti poznajem, ali nije praksa, i ne radi se tako u drzavama koje ne pretenduju da budu dzamahirije , bilo pravoslavne , bilo budisticke;)
 
Upravo se radi o tome sto to JESTE presedan.........naime, u ovoj drzavi, kao i u svim modernim demokratijama, postoji "popu popovo, bobu bobovo".....odnosno, u sekularnoj drzavi je crkva odvojena od drzave.......samim tim i od drzavnih organa........

elem, zbog toga je krajnje neuobicajeno, a ne znam ni da li je dozvoljeno, da crkveno lice bude na celu drzavne agencije............zamislimo obratnu situaciju......da neki mnogo obrazovan, skolovan, pametan pravnik ili ekonomista, bude postavljen na celo nekog crkvenog tela........na primer, da bude neki lik na vaseljenskom saboru srpske pravoslavne crkve.............?????

Ne znam koliko to ima logike , i koliko je uopste potrebno ??.......nemam nista protiv doticnog pope, njega niti znam , niti poznajem, ali nije praksa, i ne radi se tako u drzavama koje ne pretenduju da budu dzamahirije , bilo pravoslavne , bilo budisticke;)

Vaseljenski Sabor, to je nemoguce, ali mislim da nije neobicno da obicni gradjani rade za crkvu.

Mozda nije lose ako je pop u stanju da dobro radi... on je vec bio clan tog tela.. tako da treba uvideti zasto je bio u odboru te agencije.

Cinjenica da je on na celu te agencije ne znaci da se crkva mesa u politiku.

On bi mogao da obavlja posao kao i svako drugi, mada jeste NEOBICNO.

Cak, pop bi se nasao na ZESTOKOM udaru ako bi "pravio gluposti" kao Cekic.
 
Vaseljenski Sabor, to je nemoguce, ali mislim da nije neobicno da obicni gradjani rade za crkvu.

Mozda nije lose ako je pop u stanju da dobro radi... on je vec bio clan tog tela.. tako da treba uvideti zasto je bio u odboru te agencije.

Cinjenica da je on na celu te agencije ne znaci da se crkva mesa u politiku.

On bi mogao da obavlja posao kao i svako drugi, mada jeste NEOBICNO.

Cak, pop bi se nasao na ZESTOKOM udaru ako bi "pravio gluposti" kao Cekic.

naprotiv
on tamo ne nastupa imenom i prezimenom
kao fizichko lice koje je tu iz nekog razloga (trebalo bi - struchnosti)

vec kao protojerej Taj i Taj, predstavnik crkve, shto je jasno naznacheno prilikom formiranja saveta,
da pored ostalih, kakvi su da su, postoji i predstavnik crkve.

a to je skroz pogreshno!
 

Back
Top