Jeste li se upisali za besplatne akcije???

jeste li se upisali za besplatne akcije??

  • da, jesam

  • ne, nisam, i ne pada mi na pamet

  • ne, nisam, ali hocu

  • nemam pravo na akcije


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Izvini Ljudmila, ja nisam ni rekao da nije meni predsednik, a da li je na zalost ili na srecu to cemo tek videti...ja nisam generalno opredeljen ni za koga, i ne gledam sve crno-belo...pokusaj da razmisljas bez predubedjenja...niti su neki genertalno dobri niti su generalno losi, kod svih stranaka ima i dobrog i loseg, a ja gledam one koji su na vlasti, i trazim njihove greske kako bi mogle da se isprave, ono sto je dobro ne treba dirati, ali cinjenica je da greske treba ispraviti...

Браво...Проблем је што су овде сви политички обојени и што су необјективни.
 
Izvini Ljudmila, ja nisam ni rekao da nije meni predsednik, a da li je na zalost ili na srecu to cemo tek videti...ja nisam generalno opredeljen ni za koga, i ne gledam sve crno-belo...pokusaj da razmisljas bez predubedjenja...niti su neki genertalno dobri niti su generalno losi, kod svih stranaka ima i dobrog i loseg, a ja gledam one koji su na vlasti, i trazim njihove greske kako bi mogle da se isprave, ono sto je dobro ne treba dirati, ali cinjenica je da greske treba ispraviti...

U pravu si ali ovo nikako ne moze da bude greska. Sta ima u lose sto se dele te akcije?
Ako su se zeznuli pa je vrednost pala jer su kasnili sa prodajom jp to je glupo ali u svakom slucaju bolje bilo sta nego nista. Nezamislivo mi je da sad neko panici sto ce dobiti 300 ili 500 a ne 1000 eura a pritom mu se to daje dzabe. Uostalom ko nema zivaca da misli o tome moze lepo da preskoci prijavljivanje kao ja i resen problem ;)
Moze njima svasta da se zameri ali ovo nikako.
 
ok, ali politicar koji olako obecava nesto ne moze da bude dobar politicar...ni ja se nisam prijavio za te akcije niti me interesuju i smatram da je velika greska tako deliti nezaradjeno...to je protiv svih ekonomskih principa, a sprovodi ih ministar ekonomije...rasuti par milijardi evra koje ce otici u krajnju potrosnju bez ikakvog pametnog ulaganja...ta sredstva ujedinjena i investirana pametno mogu se uvecati a potrosena ce samo izazvati novi monetarni udar ...i to je vec ekonomska tema...
 
U pravu si ali ovo nikako ne moze da bude greska. Sta ima u lose sto se dele te akcije?
Ako su se zeznuli pa je vrednost pala jer su kasnili sa prodajom jp to je glupo ali u svakom slucaju bolje bilo sta nego nista. Nezamislivo mi je da sad neko panici sto ce dobiti 300 ili 500 a ne 1000 eura a pritom mu se to daje dzabe. Uostalom ko nema zivaca da misli o tome moze lepo da preskoci prijavljivanje kao ja i resen problem ;)
Moze njima svasta da se zameri ali ovo nikako.

Видиш колико ниси објективна..Нико није рекао да је то лоше што се деле акције..Али ствар је у томе, што је то питање покренуто у политичке, односно предизборне сврхе. Зашто нико није говорио о подели акција и других великих предузећа који су раније приватизована, него баш сада.. А не можемо рећи да то није превара и мазање очију, нама грађанима, да нам се у кампањи обећава 1000 Еура, а да то сада треба да буде неких бедних 300 Еура..Мислим да се то не може правдати никакавим грескама или наводно, ето нису знали да ће цена пасти.
Зна Динкић добро у каквом су стању наша јавна предузећа и колико она вреде.
 
ok, ali politicar koji olako obecava nesto ne moze da bude dobar politicar...ni ja se nisam prijavio za te akcije niti me interesuju i smatram da je velika greska tako deliti nezaradjeno...to je protiv svih ekonomskih principa, a sprovodi ih ministar ekonomije...rasuti par milijardi evra koje ce otici u krajnju potrosnju bez ikakvog pametnog ulaganja...ta sredstva ujedinjena i investirana pametno mogu se uvecati a potrosena ce samo izazvati novi monetarni udar ...i to je vec ekonomska tema...

Tu nisi u pravi. Prvo, nije to nezaradjeno. Generacije gradjana su tokom socijalizma i samoupravljanja deo svojih zarada izdvajali za "drustvena preduzeca". Ona nisu privatna svojina, niti drzavna. Samo kod lopovskih rezima (Sloba, SPS, JUL) to moze da se rasproda i da se ne obestete realni vlasnici. 1000 evra po akciji je mnogo i glupo je predvidjati cenu. Ali deo npr. JAT-a je moj. Posteno je i realno da ja dobijem deo akcija. Ja recimo ne gledam te akcije kao novac, bez obzira sto neko hoce da ih kupi. Ja bih moje akcije cuvao, dok im ne poraste vrednost. U prvom momentu ko hoce da proda, dobice jako malo para, zbog velike ponude. Ali kasnije mogu da vrede 100 puta vise.

To nije rasipanje. Gradjani dobiju akcije, novac ili sta vec, pa nek raspolazu sami. poenta je da ako neko kupi NIS, to su pare gradjana, da li ce oni planski da trose ili ne, to je druga stvar. Poenta je da su oni dobili jedan deo obestecenja za ono sto su njihovi roditelji stvarali i pravili godinama.

Ja moje ne dam drzavi da investira, mogu ja da nadjem svog brokera, ali drzavi ne dam jer joj ne verujem, i to je po meni, mnogo bolja opcija.
 
ja sam na kraju rekao da je to ekonomska tema...ovako, sa aspekta politickog i imovinsko pravnog odnosa ti si u pravu, ali drzava je tu da obezbedi a ne rasprodaje i trosi supstancu...ako je vec prodaje mora da investira planski...inace ce nestati...a ako tako gledas onda to nisu gradili oni koji su mladji od pedeset godina, pa dolazimo do nove nepravilnosti, u medjuvremenu neko ima deset potomaka a neko mozda jednog...i onda ce neko dobiti sigurno vise nego sto je ulozio a neko manje...
 
Видиш колико ниси објективна..Нико није рекао да је то лоше што се деле акције..Али ствар је у томе, што је то питање покренуто у политичке, односно предизборне сврхе. Зашто нико није говорио о подели акција и других великих предузећа који су раније приватизована, него баш сада.. А не можемо рећи да то није превара и мазање очију, нама грађанима, да нам се у кампањи обећава 1000 Еура, а да то сада треба да буде неких бедних 300 Еура..Мислим да се то не може правдати никакавим грескама или наводно, ето нису знали да ће цена пасти.
Зна Динкић добро у каквом су стању наша јавна предузећа и колико она вреде.

Da, tu si u pravu. Korisceno je to i u politicke svrhe ali toga smo valjda svi svesni. Nisu demokrate jedini koji tako nesto obecavaju i pominju bas kad treba, svi to rade. Mi koji smo glasali za njih nismo glasali zbog 300 ili 1000 eura i apsolutno sam uverena da nikome zbog akcija nisu preoteli glasace, ne ide to bas tako ;)
 

Back
Top