The Ramones Vs The Sex Pistols xD

Ramonsi ili Pistolsi? x)

  • The Ramones

  • The Sex Pistols


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
više volim da slušam ramonse, ali pistolsi imaju mnogo bolje tekstove.. iako nisu ništa posebno, s obzirom da su tekstovi ramonsa retardirani, svi do jednog..

ramonesi su prvi album izdali 1972(valjda) a pistolsi 1977...tako da pistolsi ne mogu da budu zachetnici punka...zachetnici punka su mc5!
prvi album ramonsa je izdat '76., mc5 nisu pank, a ko ga je prvi svirao nemam pojma.
 
^ Gorane??

Ovako negde sam cula ''Ako ste Ramonsi snimite 3 pank albuma, ako ste ostali, snimite po jedan pank album''. Ne mogu da se odlucim, jer bez Ramonsa ne bi skoro ni bilo panka, ako sam dobro procitala na wikipedii, a Pistolsi su prva pank grupa koju sam pocela da slusam :)

Uzdrzana sam. Oba benda imaju izvrsnu muziku. ^^
 
Gde mi je post? xD
Nema veze, nego negde sam cula ''Ako ste Ramonsi snimite 3 pank albuma, ako ste ostali snimite 1 pank album''. Mislim bez Ramonsa ne bi bilo panka, right. Pistolsi su prva pank grupa koju sam cula (''God Save the Queen'' je prva pesma koju sam cula, i to kad sam imala 5 godina :cool: ). Uzdrzana sam.

Ali ipak sam za The Clash :P
 
Sex Pistols su meni neuporedivo bolji od Ramonesa...
Kao provo i prvo, Sex Pistolsi su postojali maltene godinu dana i za to kratko vreme su otisli u anale...ikone punka, alfa i omega...Ne, ne mozemo ih porediti sa Ramonesima. Ok, volim i njih da slusam, samo sto mi je tu samo muzika dobra, a Pistolsi imaju sve, i muziku i reci a o harizmi da ne govorimo..(zasluzan je Sid razume se)
 
^ Gorane??

Ovako negde sam cula ''Ako ste Ramonsi snimite 3 pank albuma, ako ste ostali, snimite po jedan pank album''. Ne mogu da se odlucim, jer bez Ramonsa ne bi skoro ni bilo panka, ako sam dobro procitala na wikipedii, a Pistolsi su prva pank grupa koju sam pocela da slusam :)

Uzdrzana sam. Oba benda imaju izvrsnu muziku. ^^

Какбих провала! ><
Без Рамоунса не би било панка! Хахахаха!
Какве везе су имали Пистолси са Рамоунсима?
Рамоунси,свака има част,направили рокенрол револуцију,направили брзе,кратке и лаке песме.
Али...хех...оно што су Пистолси урадили је непоновљиво.
Децо,учите мало,учите...
Википедија сукса.
 
Ramonsi su "klinci" koji su pevali o tinejdzerskim problemima dok su Pistolis kao "klinci" direktno napali srz britanske konzervativnosti...samu KRALJICU...To je sustina svega...

Oba benda su na pank ostavila OGROMAN uticaj, ali daleko od toga da su bili prvi pank bendovi...sta je sa Dead Boys-ima? Oni su pre Ramonsa imali istu tu koncepciju i istu zvaku...kao i Lurkersi...pa i Iggi Pop sa pocetka karijere kog su svi oni obradjivali...
Pank nije NI POCEO sa Ramonsima i Pistolsima niti se sa njima zavrsio kao sto mnogi misle!
 
Ramonsi su "klinci" koji su pevali o tinejdzerskim problemima dok su Pistolis kao "klinci" direktno napali srz britanske konzervativnosti...samu KRALJICU...To je sustina svega...

Oba benda su na pank ostavila OGROMAN uticaj, ali daleko od toga da su bili prvi pank bendovi...sta je sa Dead Boys-ima? Oni su pre Ramonsa imali istu tu koncepciju i istu zvaku...kao i Lurkersi...pa i Iggi Pop sa pocetka karijere kog su svi oni obradjivali...
Pank nije NI POCEO sa Ramonsima i Pistolsima niti se sa njima zavrsio kao sto mnogi misle!
a hajde ti meni kazi sta je pank?
 
Naravno Sex Pistols. Svidja mi se sto su j*bali Britaniju i to sto su za tako kratko vreme(2-3 godine) ostavili ogroman uticaj na celokupnu pank scenu. Ramonesi su mi ok,ali ipak su previse blagi,i detinjasti.Bez uvrede,dobri su,ali ni prineti Pistolsima. Slazem se sa vama da nijedan od ova 2 benda nisu zapoceli pank-rok,ali sta nas bole k*ra,neko jeste i to je jedino bitno.
 

Back
Top