Malovići sudili Draži i izručuju Karadžića!

Torrente-Bgd

Domaćin
Banovan
Poruka
3.335
MALOVIĆI SUDILI DRAŽI I IZRUČUJU KARADŽIĆA!
Istražni sudija na suđenju Dragoljubu Draži Mihailoviću bio Josif Malović, deda supruga aktuelne ministarke pravde Snežane Malović, koja će potpisati izručenje Radovana Karadžića Haškom tribunalu

Šta povezuje suđenje vođi četničkog pokreta Dragoljubu Draži Mihailoviću i izručenje Hagu bivšeg predsednika RS Radovana Karadžića? Familija Malović!

Naime, istražni sudija na suđenju Čiča Draži, čovek koji mu je faktički presudio bio je Josif Malović. Istorijska koincidencija, ironija sudbine šta li, tek život je to tako uredio da unuk Josifa Malovića bude suprug ministarke pravde Snežane Malović, koja će po funkciji koju obavlja staviti potpis na izručenje Radovana Karadžića Hagu!

Posleratnog zamenika javnog tužioca Josifa Malovića na mesto glavnog istražnog sudije u slučaju protiv Draže Mihailovića marta 1946. postavio je Politbiro CK KPJ, odmah pošto je šef Ozne Aleksandar Ranković saopštio da se Mihailović nalazi „u rukama narodne vlasti i da će mu biti suđeno kao narodnom neprijatelju i ratnom zločincu”.

Tada je saopšteno da je Malović izabran „zbog odsustva glavnog tužioca FNRJ Josipa Hrnčevića”. Mihailović je osuđen na smrt, zverski mučen i streljan, a njegov grob ni do dana današnjeg nije otkriven.

Devetnaest godine kasnije, odnosno 1975, Josif Malović je izvršio samoubistvo. Kako je pisano, Malović je pucao sebi u glavu iz ratnog, trofejnog pištolja. Istoričari svedoče da je Malović penzionerske dane na beogradskoj Čuburi provodio prilično jednolično, da nije izlazio, niti se šetao. Najveći deo vremena provodio je okružen knjigama.

Često optuživan da je upravo on Draži Mihailoviću „skinuo glavu”, Malović je u jednom intervjuu odgovorio:

- Nema idealnog suda. Što se tiče Dražine smrtne kazne, ne znam, neka ostane otvoreno... Neko će razjasniti sve to. Ipak, nije ga Malović gurnuo u raku, niti je bio njegov dželat. Uvek se ističe činjenica da je Malović bio istražni sudija Draže Mihailovića! A šta je sa onim ustaškim zlikovcima koje sam takođe isleđivao? Što njih niko ne spominje?! Što niko ne spominje druge krvnike, ubice, manijake i siledžije kojima sam sudio? Mada, boli me što se ta hipoteka nikako ne može skinuti sa mog imena - pričao je svojevremeno Josif Malović.

Od aktuelne ministarke Snežane Malović, i pored brojnih pokušaja, nismo dobili komentar na ovaj zanimljiv splet životnih okolnosti.

B. BOJIĆ
http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=42809&sectionId=37
 
Jos jedan od dokaza da vladaju komunjarska deca

То зло комунистичко се преноси "с колена на колено"... иначе, комуњаре су са посебним задовољством ухапсиле Караџића ЈЕР ЈЕ ОН ЧЕТНИЧКИ СИН - његов отац је такође био осуђен на смрт стрељањем (али нисам сигуран да је казна и извршена)...
 

Back
Top