Главни нападач у бекству

tales

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
276
Главни нападач на сниматеља Телевизије Б92 Бошка Бранковића, током протеста због хапшења Радована Караџића, још није ухапшен, јавила је та телевизија. Истражни судија Трећег општинског суда у Београду одредио је прексиноћ притвор Стефану Милићевићу (18) и Николи Лазићу.
У образложењу решења о одређивању притвора, судија каже да се тиме спречава ометање истраге.

Волео бих да чујем коментар правника на овакву одлуку суда.
По мом мишљењу, нема никаквог основа, да се овим лицима одреди притвор. Нити су директно повредили новинара Б92, а није ми ни јасно како онио то могу да утичу на даљи ток истраге. Ајде да су директни извршиоци, па да има сонова да им се одреди притвор, због утицаја на сведоке и сл.

Не подржавам, напад на новинаре, и сматрам да главни осумњичени заслужује најстрожу казну.
 
Главни нападач на сниматеља Телевизије Б92 Бошка Бранковића, током протеста због хапшења Радована Караџића, још није ухапшен, јавила је та телевизија. Истражни судија Трећег општинског суда у Београду одредио је прексиноћ притвор Стефану Милићевићу (18) и Николи Лазићу.
У образложењу решења о одређивању притвора, судија каже да се тиме спречава ометање истраге.

Волео бих да чујем коментар правника на овакву одлуку суда.
По мом мишљењу, нема никаквог основа, да се овим лицима одреди притвор. Нити су директно повредили новинара Б92, а није ми ни јасно како онио то могу да утичу на даљи ток истраге. Ајде да су директни извршиоци, па да има сонова да им се одреди притвор, због утицаја на сведоке и сл.

Не подржавам, напад на новинаре, и сматрам да главни осумњичени заслужује најстрожу казну.

Hm, ma to obara svaki advokat bez problema...
 
Главни нападач на сниматеља Телевизије Б92 Бошка Бранковића, током протеста због хапшења Радована Караџића, још није ухапшен, јавила је та телевизија. Истражни судија Трећег општинског суда у Београду одредио је прексиноћ притвор Стефану Милићевићу (18) и Николи Лазићу.
У образложењу решења о одређивању притвора, судија каже да се тиме спречава ометање истраге.

Волео бих да чујем коментар правника на овакву одлуку суда.
По мом мишљењу, нема никаквог основа, да се овим лицима одреди притвор. Нити су директно повредили новинара Б92, а није ми ни јасно како онио то могу да утичу на даљи ток истраге. Ајде да су директни извршиоци, па да има сонова да им се одреди притвор, због утицаја на сведоке и сл.

Не подржавам, напад на новинаре, и сматрам да главни осумњичени заслужује најстрожу казну.

uuu, koliko osnova:mrgreen:
može čak po dva
paj'z sad
142 tačka 2 stav 2 sudska klasika, da će uticati na svedoke, ukloniti dokaze
al pazi stav 3 - da će ponoviti krivično delo

čisto kao bebina guza:mrgreen:
 
uuu, koliko osnova:mrgreen:
može čak po dva
paj'z sad
142 tačka 2 stav 2 sudska klasika, da će uticati na svedoke, ukloniti dokaze
al pazi stav 3 - da će ponoviti krivično delo

čisto kao bebina guza:mrgreen:

На које они то сведоке могу да утичу, када нису учествовали у нападу на новинара. Онда по том основу треба затворити све оне момке са протеста, јер ето неко од њих може да утиче на неког другог, ко је био на скупу, да нешто не каже у вези самог догаћаја.
Које то он доказе може да уклони, када је доказ видео запис, који поседују телевизије и само тужилаштво, као и истражни судија. Шта, као отћићи ће у Б92 или РТС, па ће дићи згрдау у взадух и тако уништити архиву.
 
На које они то сведоке могу да утичу, када нису учествовали у нападу на новинара. Онда по том основу треба затворити све оне момке са протеста, јер ето неко од њих може да утиче на неког другог, ко је био на скупу, да нешто не каже у вези самог догаћаја.
Које то он доказе може да уклони, када је доказ видео запис, који поседују телевизије и само тужилаштво, као и истражни судија. Шта, као отћићи ће у Б92 или РТС, па ће дићи згрдау у взадух и тако уништити архиву.

pa 3. napadač je u bekstvu:dash:
uvek, ali uvek, kada je reč o grupi idu u prdekanu dok se svi ne sakupe...to je jedno
uticaj na svedoke, saučesnike i pomagače, pa zna sudija koji je odredio pritvor, mislim da je neodgovorno i neprofesionalno diskutovati o nečemu o čemu se znaju samo fragmenti kritičnog događaja
ja sam naveo zakonske odredbe po kojima su u prdekani, a detalje zna više postupajući sudija.
kažem, ovo je čisto kao sunce, nema diskusije o tome da nema osnova za pritvor
 
На које они то сведоке могу да утичу, када нису учествовали у нападу на новинара. Онда по том основу треба затворити све оне момке са протеста, јер ето неко од њих може да утиче на неког другог, ко је био на скупу, да нешто не каже у вези самог догаћаја.
Које то он доказе може да уклони, када је доказ видео запис, који поседују телевизије и само тужилаштво, као и истражни судија. Шта, као отћићи ће у Б92 или РТС, па ће дићи згрдау у взадух и тако уништити архиву.

A kako znamo da nece sutra na miting pa opet da bije novinare?:think::think:
:mrgreen::mrgreen:
 
jasno je da je ovo resenje tj izreknut pritvor drakonska kazna koja nema utemeljenja u krivicnom zakonu srbije, a pravi smisao svega toga jeste pokusaj da se zaplase svi oni koji idu na demonstracije . rezim borisa tadica je u panicnom strahu , otuda i ovakve diktatorske metode, a danas sam procitao vest da je direktor policije veljovic naredio identikovanje svih onih vlasnika e-mail adresa koji su pretili borisu tadicu :lol:

znaci stari dobri verbalni delikt se vraca u praksu i krece represija na sve sto drugacije misli u srbiji...
 
Наравно да ЗКП јасно говори који су основи за одређивање притвора.
Па на снимку се види, да само дечко у наранџаством шорцу прилази новинару и удара га, а потом га шутира када пада на земљу. Ја не видим да на новинара иде група.. Онда је судија могао да одреди притвор свим оним моцима, јер су сви били у групи.
Мислим да нема онова да се та два момка држе у притвору.
 
kako tanjug javlja , upravo na vestima :rtfm:, metroseksualac u orange sorcu, se krije u nekom manastiru, pusta bradu i kosu , po uzoru na sai babu davida, a i krenuo je na kurs za "dzenerala za otrove, zlato i provalu minskih polja"...........:hahaha::hahaha::hahaha:

Ako ga uhvate, kazu, porucio je da ce se braniti sam , po uzoru na svog idola , duhovno hendikepiranog davida:mrgreen:
 
jasno je da je ovo resenje tj izreknut pritvor drakonska kazna koja nema utemeljenja u krivicnom zakonu srbije, a pravi smisao svega toga jeste pokusaj da se zaplase svi oni koji idu na demonstracije . rezim borisa tadica je u panicnom strahu , otuda i ovakve diktatorske metode, a danas sam procitao vest da je direktor policije veljovic naredio identikovanje svih onih vlasnika e-mail adresa koji su pretili borisu tadicu :lol:

znaci stari dobri verbalni delikt se vraca u praksu i krece represija na sve sto drugacije misli u srbiji...

pritvor se ne određuje po krivičnom zakoniku, već po zakoniku o krivičnom postupku
sad kad smo apsolvirali zakonik, da vidimo dalje šta te muči:dash::dash:
 
A kako znamo da nece sutra na miting pa opet da bije novinare?:think::think:
:mrgreen::mrgreen:

Момак који удара новинара је у бекству. Да је он лишен слободе, било би основа за притвор.
Два момка, којима је одређен притвор нису напали сниматеља Б92.
Бар сам тако чуо на радију Индекс.
 
Наравно да ЗКП јасно говори који су основи за одређивање притвора.
Па на снимку се види, да само дечко у наранџаством шорцу прилази новинару и удара га, а потом га шутира када пада на земљу. Ја не видим да на новинара иде група.. Онда је судија могао да одреди притвор свим оним моцима, јер су сви били у групи.
Мислим да нема онова да се та два момка држе у притвору.

na snimku se vidi da "oražada šorc" prilazi i šutira kamarmana prema glavi-jel tako
da li ti na snimku negde vidiš da ga šutira u predelu potkolernice?
da li ti znaš da ga je u predelu potolenice šutirao "oranžada šorc"?
da li je snimatelju slomljena potkolenica?
vidiš koliko pitanja???
 
Момак који удара новинара је у бекству. Да је он лишен слободе, било би основа за притвор.
Два момка, којима је одређен притвор нису напали сниматеља Б92.
Бар сам тако чуо на радију Индекс.

Objasni ti filatelista malopre to za grupu i hapsenje....
 
na snimku se vidi da "oražada šorc" prilazi i šutira kamarmana prema glavi-jel tako
da li ti na snimku negde vidiš da ga šutira u predelu potkolernice?
da li ti znaš da ga je u predelu potolenice šutirao "oranžada šorc"?
da li je snimatelju slomljena potkolenica?
vidiš koliko pitanja???

Ја чух на радију да је новинар након оног ударца што се види на снимку пао, па да га је момак у шорцу почео шутирати. Да ова два момка, нису учествовала у нападу са њим. Онда медији добро не преносе, шта се све дешавало са новинаром.
 

Back
Top