1950.g.

Добродошла, Оливера.:)
Овде се прича о свим проблемима везаним за дом и породицу, као што видиш. Можеш да се укључиш у било коју тему која те интересује.
Ако желиш да нађеш искључиво неког из своје генерације, можеш да пробаш на подфоруму Познанства.
 
Samo ti piši, Olivera, ima nas tu raznih, šta fali što nisu svi ista generacija? A i ne znamo baš za svakoga koja je generacija, čak i kad napiše koje je godište. Ne možemo proveriti. Ako voliš da kuvaš, na PDF kulinarstvo jedva čekaju nekog takvog (mislim ko voli da kuva):)
 
A zasto mislis da olivera voli da kuva!?
To nigde ne pise!
Dosta mi je moje kuhinje - licno, kuvam samo za svoga muskarca, samo tada volim da kuvam - da mu ugodim sto mi se itekako vrati (a volim da kuvam i jednom malom decaku-unuku, povremeno kada ga vidim, a redovno treba da mu kuva mama, sto i cini).

Olivera, ja sam pedeset i neko godiste - od 50-te mi se desavaju najlepse stvari, tj najvise uzivam u zivotu, da cuknem o drvo!

Mada cenim svaki period svoga zivota i volim sto sam osetila (i jos uvek osecam, Bogu hvala) sve ono sto je najbitnije za zenu!
Veliki pozdrav :D
bela
 
Ma, ni ja ne volim da kuvam baš stalno, ali sam bila na tom PDF-u, pa kukaju, a znam da ona to zna, čak i ako ne voli. Možda baš i hoće da komunicira o nečem što nema veze sa domaćinstvom (toga se "nauživala" dovoljno), nisam htela da je "smestim" u neku kategoriju, već da pomognem "kulinarstvu".
Ne sumnjam da ona zna šta hoće, i da će to i naći.
'Ajde sad, da ne izigravam "drvenog advokata", kad mi niko to nije ni tražio. Pozdrav i tebi i njoj.:bye:
 
Olivera,
neki od nas koji nisu tvoja generacija, rado bi da cuju tvoja razmisljanja na odredjene teme.

Dakle, nema veze ko je koje godiste, bitna je razmena iskustava, a usput se i malo zabavljamo. Pa, ni sam zivot ne treba suvise ozbiljo shvatiti. Osim kada nam se tako ne "namesti". Ali, i to prodje, pa idemo dalje....

Iako sam i ja ovde nova, kazem, dobrodosla :D
 
Nismo je baš nešto oduševili...
Dok se ne javi ponovo, da se malo zabavimo: po kineskom horoskopu, to je bila godina tigra (za one koji su rođeni posle januara, jer njima godina počinje k'o naš uskrs, kako kad).
To je srećan znak, ali veoma jake volje i u davna vremena, u zemljama koje praktikuju tu astrologiju, kada se rodi žensko dete (u siromašnim porodicama), ubijali su ih jer neće moći da ih udaju. Smatralo se da žena treba da bude podložna mužu i poslušna, što tigrice nikako nisu, a da je znak tigra je dobar samo za muškarce, zato što daje ljude čvrste volje, i dobre vojskovođe. U bogatim porodicama nje bio problem da hrane jedna usta više, pa su ih ponekad i uspevali da udaju, recimo kad se neko iz nižeg staleža obogati, pa želi da se popne na društvenoj lestvici, pristajao je na svakave rizike, pa i na taj dase oženi ženom koja je rođena u znaku tigra, iako je znao da će sa njom imati teškoće.
Ovi naši jadnici nisu imali pojma šta će ih snaći kad su dobijali ćerke u godinama tigra, pa su se prešli i ostavili ih u životu.
Kineski horoskop ima 12 znakova, ali oni se ne menjaju mesečno, već godišnje, pa je, tako, svaka dvanaesta godina u znaku tigra. (1962, 1974, 1986, 1998, 2006,) :)
 
Strasno, javila sam se 28.7.08.g. a danas je 01.10.08.g Ne mogu da verujem da je proslo toliko vremena.
taote- ja ne volim da kuvam i ne znam da kuvam.Nisam udata i uvek mi je mama kuvala, ona to jos uvek cini. Nisam rodjena 1950.g. vec, posto se bavis horoskopom, 16.12.1953.godine.
onaona-hvala ti sto si reagovala ispravno.
eve.best- nemam ja problem ni sa mladjima ni sa starijima ali imam problem u nacinu komunikacije.
npr.odem na cat u sobu +44 i tamo mi kazu babuskero idi u krevet ili me salju gde ne treba. I zbog toga sam potrazila svoju generaciju.
Nesto- nisam razumela sta je pisac hteo da kaze
dirti diana- zbog tvog nacina komunikacije, koji ja ne razumem, sam napisala ono sto sam napisala.
Puno pozdrava i oprostite sto sam se izgubila
 
Можда је добро читати разне постове са Форума, на тај начин прво мало упознати људе који су често овде, па тек онда прокоментарисати.
Просто, било би глупо да Нешто треба да се представља сваком новом форумашу посебно, или Таоте, или било ко од људи који су ту дуго. Или Хелен, која је дочекала тему дајући праве инструкције, што на њу личи.
Ја лично сам месецима читала постове, па се учланила, па тек месец дана касније смогла снаге да напишем први пост, мислећи да се никад нећу снаћи са форумашким аждајама.
А онда видиш да људи одговарају на постове, а како, то се може претпоставити ако си читао њихове постове раније.
И нико не буде дочекан фанфарама, па ни у колективу где се људи виде нови немају посебан третман, него се прилагођавају средини у којој су.
Овде је лепо што ниси обавезан, па ко воли...
Не видим ништа лоше ни у једном коментару на овој теми.
 
Poslednja izmena:
Strasno, javila sam se 28.7.08.g. a danas je 01.10.08.g Ne mogu da verujem da je proslo toliko vremena.
taote- ja ne volim da kuvam i ne znam da kuvam.Nisam udata i uvek mi je mama kuvala, ona to jos uvek cini. Nisam rodjena 1950.g. vec, posto se bavis horoskopom, 16.12.1953.godine.
onaona-hvala ti sto si reagovala ispravno.
eve.best- nemam ja problem ni sa mladjima ni sa starijima ali imam problem u nacinu komunikacije.
npr.odem na cat u sobu +44 i tamo mi kazu babuskero idi u krevet ili me salju gde ne treba. I zbog toga sam potrazila svoju generaciju.
Nesto- nisam razumela sta je pisac hteo da kaze
dirti diana- zbog tvog nacina komunikacije, koji ja ne razumem, sam napisala ono sto sam napisala.
Puno pozdrava i oprostite sto sam se izgubila


E, nećeš verovarti, baš sam danas pomislila da ti pošaljem poruku na pp, da vidim jesi li živa!:)
Dobro ti nama došla! Za ostalo se ne sekiraj, za ono kuvanje je bila frka na kulinarstvu, pa sam pomislila da bi mogli da te iskoristimo...:mrgreen:

Vidiš, zbog ovog boldovanog: i mlađima kažu mali, kad porasteš... ili sve su žene ... ili svi muškarci su... i tako svašta, što može čoveka da povredi, a forum je baš zbog toga i zgodan, što ne moraš da se predstaviš u svim detaljima ako nećeš, i tako možeš izbeći generalizaciju, i postići da ljudi čitaju šta imaš da kažeš, a ne kako izgledaš, ili koja si generacija, ili zanimanje, ili da li si lepa, ili debela, ili... ljudi su skloni generalizaciji, i ne slušaju šta se govori, već gledaju ko govori.

Pozdrav tebi od nas, i javi se pomalo! :bye:
 
Poslednja izmena:
Strasno, javila sam se 28.7.08.g. a danas je 01.10.08.g Ne mogu da verujem da je proslo toliko vremena.
taote- ja ne volim da kuvam i ne znam da kuvam.Nisam udata i uvek mi je mama kuvala, ona to jos uvek cini. Nisam rodjena 1950.g. vec, posto se bavis horoskopom, 16.12.1953.godine.
onaona-hvala ti sto si reagovala ispravno.
eve.best- nemam ja problem ni sa mladjima ni sa starijima ali imam problem u nacinu komunikacije.
npr.odem na cat u sobu +44 i tamo mi kazu babuskero idi u krevet ili me salju gde ne treba. I zbog toga sam potrazila svoju generaciju.
Nesto- nisam razumela sta je pisac hteo da kaze
dirti diana- zbog tvog nacina komunikacije, koji ja ne razumem, sam napisala ono sto sam napisala.
Puno pozdrava i oprostite sto sam se izgubila

ne razumem, sta ne razumes...:dontunderstand: :dontunderstand: :dontunderstand:
 
Добродошла, Оливера.:)
Овде се прича о свим проблемима везаним за дом и породицу, као што видиш. Можеш да се укључиш у било коју тему која те интересује.
Ако желиш да нађеш искључиво неког из своје генерације, можеш да пробаш на подфоруму Познанства.

Boze Teto , al si ovo rekla ko neki bot xDDDDDDD ...
al dobro ... mali tutorial za nove clanove :) ..
 
evo me, danas je prvi novembar i pitam se je li moguce da je opet prosao ceo mesec od mog javljanja.:rumenko:
Pa dobro.;)
dirty dianane: razumem, sta ne razumes...
evo sta!
nesto:Ja reko' i ovde će neki fajt kad ono ne, pa da se prekrstim u čudu, mislila sam da me ništa više ne može iznenaditi.
taote:sta predstavlja tvoj avatar?
 

Back
Top