Ljubav.... ucena

Nemir

Iskusan
Poruka
6.305
jesam li te volela
il sam zvezde prosula
po jezeru mastila
u njim se utopila
jednim okom gledala
drugim rane brojala
s pola sebe ostala
dusu vragu prodala
ko ce kupit telo
svecano odelo
od crnoga platna
ogrlica zlatna
i karanfil crveni
za mali krst drveni
da mi vreme ne stane
dok prezivim kajanje
dane prebrojane
u suzu da stane


Ovi stihovi su me nagnali da postavim novu temu
sa morbidnim stihovima gde vise nade nema
ali i pitanjima /

Koliko bi daleko posli zbog ljubavi ? :
Dali bi preduzeli korak ucene nekoga koga volite
time da cete se ubiti ako ne bude sa vama ???


B]
 
Kakve su to pomisli uopste???
Mislim da bih sa mnogo razloga sebe mogla nazvati manipulatorom tudjim emocijama ( rak sam sta mogu :)) ali pomisliti na takve ucene ni u ludilu ne bih. Ne volim ni ucene trudnocom, pretnjama, cak ni suze ne volim dok neko odlazi. Nisam bila cesto ostavljena a i onda kada jesam mislim da su svaki put moje poslednje reci upucene onome ko odlazi bile " Idi ti ,dobro sam". Nekako mi jedino to posteno i ljudski. Mislim da se ponizava svako ko se sluzi i manjim ucenama od te a jos na svo ponizenje i niskost nema ni korist od toga.
 
Draga N., nista nije tako jednostavno................ Svi smo sposobni za najcrnje postupke i sposobni smo da sa istim intenzitetom koliko volimo nekoga da ga i zamrzimo.......... Samo pitanje je, da li cemo da popustimo uvek prisutnom mraku koji nosimo u sebi da nas preuzme............. Samo je potreban adekvatan okidac da se okine, neka situacija ili sl. Razumes sta hocu da kazem................;):bye:
 
Markokoliko volimo nekoga da ga i zamrzimo.

Ne .... ne mogu da mrzim osobu koju volim !!!
il
kog voljem voljem ili kog ne voljem koljem:lol: .... nema sredine a o ostalom drugi put
;)

:bye:
 
Poslednja izmena:
da pojasnim. ova pesma opisuje ljubav. ali posvecena je samo meni i meni. njemu sam pisala pesme, nekoliko je procitao, al nije to sad bitno i nije ni njemu verovatno bilo bitno. stavila sam je na forum samo kao primer necega. bilo bi, al stvarno nelogicno da se on pojavi ovde i da je procita. i nepise nigde da cu da se ubijem ostalo mi je verovatno jos vrloo dugo al sam vrlo bolesna. nemojte me nikako zaliti, jer ipak mnogi bi mi pozavideli, al sam s naporom postigla da se to necini. komplikovano je vrlo. inace pitanje je dal me se uopste seca. al ja ga volim i to mi je dijagnoza. sve sto sam pisala je bukvalmo bez opisnih simbola. neznam da li je to romantika ali necu vise praviti patetiku. to su samo pesme , verujte na vrlo realnoj osnovi. s tim sto je realno da je moj zivot nerealan(lazan)
 
Samo ti pisi sta god hoces / nisam trazila nikakvo objasnjenje zasto si pisala sta pises ;)
vec me je tako nesto navelo da postavim pitanje koje jesam/,nazalost nemam vremena za vise .... kuckanja sestra mi je poludela cekajuci me da gasim komp :lol:
:bye:
 
Ljubav je samo onda istinska ljubav kada je iz dushe koja je samospoznata,i ta je LJUBAV bezuslovna,ostalo je igranje intelektualne ili emocionalne igre i to je EGO trip...Prava ljubav je bezuslovna i ne trazi NISTA za uzvrat...Ovo je ipak planeta SLOBODNE VOLJE i besmisleno je raspravljati o istoj...
 
Nemirka :heart: ova pesma nema veze sa ucenom mislim, vec sa licnim emocijama autora..moze se svakako protumaciti..:cry: ali ljubav mora biti bezuslovna u suprotnom to nije ljubav prema drugom vec ljubav prema sebi. Ne verujem u ucene na takav nacin niti ih se plasim jer neko ko to moze da radi je sve samo ne suicudan,pricati o samoubistvu je jedan vid prijetnje da bi se postalo bezuslovni vlasnik necijih emocija a takva osoba s druge strane opet suvise sebe voli da bi si bilo cime naskodila.Besmisleno je o tome pricati..to je kod labilnih osoba jednostavno desi na zalost, u vecini slucjeva bez upozorenja.
 
Slazem se elendl i drago mi je da si tu na temi :bye:

Alex da bas tako i ja mislim da bi bilo grozno nekoga ucenjivati na taj nacin ali u zivotu je sve moguce a zasto ne i to ?Znam da sam vas sokirala sa temom :lol: no mozda ce nekima pomoci /pa citala sam o takvim slucajevima cak /a imam i drugaricu koja je to uradila :neutral:
Ja nikada ne bih nekog ucenila na taj nacin jer mi je to ponizenje do daske a ma kako izgledalo ja svoj ponos ne bacam tek tako pod noge ,Cak i kada je doslo do jedne strasne situacije malo poodavno u kojoj sam pomislila ne zelim da zivim bez te osobe SAMA sam se izborila sa tom mislju ....
Alex :heart: ,manipulisanja ima na svakom koraku i da se primetiti ako laze koza ne laze rog :lol: e sada koliko je ko sposoban da primeti dali neko manipulise ili govori istinu zavisi od njega samog
Ipak mislim da je lepo imati i ovaku jednu temu .secam se cure koja nam je opisala jedan rastanak kada nije htela da jede i slicno a posto nas ima ovako zdrave pameti a raspolozeni smo za diskusije sve vrste mozda se nekome i pomogne /namerno sam stavila ovako provokantan naslov
:bye:
 
Ljubav je i prihvatanje da zivimo na planeti slobodne volje ali i prihvatanje onoga sto se zove karma...kada u tihovanju i meditaciji zaronimo duboku unutra u nas same otkijemo sankare-mentalno predocene slike koje su u nasem umui i koje su duboko stvorene zudnje za necem...i kroz oprastanje,meditaciju u molitvu ih se oslobadjamo...ja sam prosle godine sreo zenu koju sam bezuslovno voleo od prvog trena...i to vise nego sve predhodne zene u mom zivotu...to je Ljubav koja ima korena u zudnji iz jednog indijanskog plemena iz davne proslosti...i takva ljubav je poput uragana,ali kada je nakon par sedmica ona odlucila da zeli da sama nastavi Stazom,ja sam mogao samo da joj dam blagoslov i sa suzama u ocima prihvatim njenu Volju...svak na C tonu ima izbor...i SVAKO moze da oprosti,ma kako taj neki drugi soul mate (srodna dusa) bila...ipak mislim da se do tog stupnja svesti i dusevnog razvoja stize sporo...mozda eonima,i kroz mnogo zivota...Ina la kesh a la kin...Love is the Low...
 
tacno ! ali samo u bajkama.
uz ljubav najcesce ide ucena . ucena svih vrsta. pa kome upali :whistling:

Xaxa steta u procepu sam s vrem3nom
ali ovo me odmah asocira na rodoljubivu pesmicu :D

Mi znamo sudbu

Mi znamo sudbu i sve što nas čeka,
No strah nam neće zalediti grudi!
Volovi jaram trpe, a ne ljudi -
Bog je slobodu dao za čovjeka.

Snaga je naša planinska rijeka,
Nju neće nigda ustaviti niko!:heart:
Narod je ovi umirati svikô -
U svojoj smrti da nađe lijeka.

Mi put svoj znamo, put bogočovjeka,
I silni, kao planinska rijeka,
Svi ćemo poći preko oštra kama!

Sve tako dalje, tamo do Golgote,
I kad nam muške uzmete živote,
Grobovi naši boriće se s vama!
:bye:

 
Original postavio bluebojana
jesam li te volela
ili sam zvezde prosula
po jezeru mastila....


Jak utisak, pesma prepuna emocija, delom iskazanih, delom precutanih (zasto bi smo sve svakom stavljali na tacnu, uostalom), upecatljiva, a autorka zna sustinu i, verujem, ne zeli "seciranje" stihova i emocija. Meni je uzitak u njima sasvim dovoljan i lepo je sto je pesmu podelila sa drugima :heart:. Nije to ni malo jednostavno.

Ljubav i ucena ? Znam razne koji primenjuju tu taktiku. Da li su srecniji od onih koji to ne rade - sumnjam. Svi nosimo neki teret na plecima.

Licno, ispod casti mi je da ucenjujem ljubavlju, a taj stav mi se ucvrscuje s godinama. Ako nekog treba da ucenjujem da bi me voleo....gde je tu ljubav, sreca, zadovoljstvo.... Taj me onda ne voli dovoljno ili me nikad nije ni voleo...:(. I ne treba sa takvim gubiti vreme.
 

Back
Top