Психолошки профил

Dijenek

Elita
Poruka
22.033
крес шема...
Не знам да ли је ова тема била.
У сваком случају молим модове да је оставе јер би могла да буде актуелна...


На чему се заснивају крес шеме и да ли оне обавезно подразумевају одсуство сваке блискости осим сексуалне?
Да ли је у крес шеми дозвољена конверзација о стварима које се не тичу секса?
О породици, рецимо?
ДА ли је физичка лепота и допадљивост једини разлог за упуштање у исту?
 
Можда да кажеш разлоге које сматраш релевантим за такав став...

Naravno. Nisam ceo zivot ulagala u sebe da bi me neko tretirao na takav nachin. Imam dushu koja ima vrednost. Onaj ko ne zeli da upozna moju dushu ne zasluzuje moje telo.
Do takvog extrema idem da nisam pristala na takvu varijantu ni posle svoje 5 -ogodishnje veze, kad mi je bivshi "ponudio" sex posle veze...
A i sa druhe strane chak i kad bih spustila kriterijume, ne znam shta bih imala od toga. Takav sex nema nikakav kvalitet. Bar u mom sluchaju. Kvalitetan sex se postize vremenom i emocijama, poznavanjem neke osobe...
Eto, to je moj stav...
 
tema bila pet puta..al nema veze
u ovim otudjenim vremenima, kad ljudi sve teze nalaze partnera kojem zele da se posvete, kres sema je nacin da imas sex..a opet ne menjas cesto..to je tzv surogat veze..
e sad, ima onih kojima bas lezi...meni ne..ako je sex dobar, ja se zaljubim..ako nije, ili je osrednji, nema te apstinencije koja bi me naterala da isti ponovim..
od tih sam fiks ideja odustala..:)
 
Naravno. Nisam ceo zivot ulagala u sebe da bi me neko tretirao na takav nachin. Imam dushu koja ima vrednost. Onaj ko ne zeli da upozna moju dushu ne zasluzuje moje telo.
Do takvog extrema idem da nisam pristala na takvu varijantu ni posle svoje 5 -ogodishnje veze, kad mi je bivshi "ponudio" sex posle veze...
A i sa druhe strane chak i kad bih spustila kriterijume, ne znam shta bih imala od toga. Takav sex nema nikakav kvalitet. Bar u mom sluchaju. Kvalitetan sex se postize vremenom i emocijama, poznavanjem neke osobe...
Eto, to je moj stav...

У потпуности се слажем с тобом...
Моја питање носи дилему да ли је увек и обавезно љубав емоција која утиче на тај квалитет. Односно, тачније, да ли љубав мора да буде пројављена кроз форму везе (у било ком облику).
Да ли је довољна емоција жеља.
 
Naravno. Nisam ceo zivot ulagala u sebe da bi me neko tretirao na takav nachin. Imam dushu koja ima vrednost. Onaj ko ne zeli da upozna moju dushu ne zasluzuje moje telo.
Do takvog extrema idem da nisam pristala na takvu varijantu ni posle svoje 5 -ogodishnje veze, kad mi je bivshi "ponudio" sex posle veze...
A i sa druhe strane chak i kad bih spustila kriterijume, ne znam shta bih imala od toga. Takav sex nema nikakav kvalitet. Bar u mom sluchaju. Kvalitetan sex se postize vremenom i emocijama, poznavanjem neke osobe...
Eto, to je moj stav...
nemoj da se ljutis, al ja se istinski sokiram kad procitam ovako nesto..
kapiram da ne zelis takve veze, tvoj izbor i to je ok..
ali ova terija o TELU KOJE SE ZASLUZUJE:mrgreen::D:lol:
zar jos uvek zene sex dozivljavaju kao nesto sto daju po zasluzi?:neutral:
 
крес шема...
Не знам да ли је ова тема била.
У сваком случају молим модове да је оставе јер би могла да буде актуелна...


На чему се заснивају крес шеме и да ли оне обавезно подразумевају одсуство сваке блискости осим сексуалне?
Да ли је у крес шеми дозвољена конверзација о стварима које се не тичу секса?
О породици, рецимо?
ДА ли је физичка лепота и допадљивост једини разлог за упуштање у исту?

Naravno. Nismo zveri iz sume pa da se samo dohvatimo i razidjemo.
U zavisnosti od osobe, moguca je konverzacija prakticno o svemu.
Fizicka lepota je diskutabilna stvar, dopadljivost i privlacnost su subjektivne kategorije i bez njih svakako nema ni kres sheme.
Naravno da fizicke privlacnosti mora biti, sto ne znaci da ne moze biti i svake druge
 
Sa druge strane kad bi se troshila na takav nachin na nekog drugog, kako bi realno mogla da ochekujem da cu moci da pruzim nekome ko naidje i zasluzuje vishe, potpuno komletno sebe...
Ali ybq, ja sam bash ekstrem, kad neshto zacrtam idem do kraja...makar i glavom kroz zid...bitno je da verujem u ispravnost svojih ciljeva...
 
nemoj da se ljutis, al ja se istinski sokiram kad procitam ovako nesto..
kapiram da ne zelis takve veze, tvoj izbor i to je ok..
ali ova terija o TELU KOJE SE ZASLUZUJE:mrgreen::D:lol:
zar jos uvek zene sex dozivljavaju kao nesto sto daju po zasluzi?:neutral:

...:)...
Da, postoji. Za mene sex nije neshto shto je povezano sa fizichkim karakteristikama, i previshe ga volim i cenim da bi umanjivala njegovu vrednost na prolazne varijante.
A i sa druge strane, znam da tako neshto sa svojim izgledom mogu da nadjem gde god pozelim. Prosto moze mi se ali ne zelim bilo shta. Cenim sebe, i trazim da ljudi cene mene.
I malo mi je cela izjava "zasluga" izvrnuta....Ali nema veze...mislim da sam jasno rekla svoj stav...
 
dvoje ljudi koji se fizicki privlace ali se odnose jedno prema drugom ljudski i prijateljski..u cemu se razlikuje od veze, pa u obavezama i nacinu gledanja na tu drugu osobu..
bliskost postoji ali nije ljubav..koja bi trebala da postoji kod veze
da to su dva ljudska bica sto znaci da razgovaraju, a ne zivotinje
privlacnost..da to mu dodje razlog

inace moze biti divan odnos ako je izmedju dvoje zrelih ljudi...bez opterecenja i smaranja a opet i bez ponasanja kao da ste pokupili jedno drugo na ulici
 
крес шема...
Не знам да ли је ова тема била.
У сваком случају молим модове да је оставе јер би могла да буде актуелна...


На чему се заснивају крес шеме и да ли оне обавезно подразумевају одсуство сваке блискости осим сексуалне?
Да ли је у крес шеми дозвољена конверзација о стварима које се не тичу секса?
О породици, рецимо?
ДА ли је физичка лепота и допадљивост једини разлог за упуштање у исту?

Ne funkcionišemo samo na osnovu lučenja feromona. Mora da postoji još "nešto", a to "nešto" zavisi od mnogo faktora.
Naravno da je dozvoljena i konverzacija; "dozvoljeno", tj. poželjno je ono što tog trenutka odgovara oboma.
Fizička lepota (vrlo individualno i diskutabilno pitanje :)) ne igra bitnu ulogu ali dopadljivost, i jaka međusobna privlačnost (čitaj: hemija) moraju da postoje, inače ne bi bilo nikakve bliskosti.
 
dvoje ljudi koji se fizicki privlace ali se odnose jedno prema drugom ljudski i prijateljski..u cemu se razlikuje od veze, pa u obavezama i nacinu gledanja na tu drugu osobu..
bliskost postoji ali nije ljubav..koja bi trebala da postoji kod veze
da to su dva ljudska bica sto znaci da razgovaraju, a ne zivotinje
privlacnost..da to mu dodje razlog

inace moze biti divan odnos ako je izmedju dvoje zrelih ljudi...bez opterecenja i smaranja a opet i bez ponasanja kao da ste pokupili jedno drugo na ulici

Priznajem da ja zista ne mogu sasvim da razumem koji su razlozi za takav odnos jer nemam iskustva, ali ono shto mi nije jasno je sledece...Zashto onda takvi ljudi nisu u vezi ako se sve tako poklapa?
Prva stvar koja mi je pala na pamet je da bi mogli da imaju slobodu da nadju nekog drugog...Ali chemu onda sve to? Zar nije bolje imati jednu osobu koja priblizno ispunjava nashe kriterijume, nego 10 od kojih ni jedna ne vredi?
Kvalitetnog sexa sam zaista u zivotu imala puno, i nije mi jasno zashto bi bilo ko spao sa konja na magarca zadovoljavajuci se prosechnim, polovnim odnosima?
 
крес шема...
Не знам да ли је ова тема била.
У сваком случају молим модове да је оставе јер би могла да буде актуелна...


На чему се заснивају крес шеме и да ли оне обавезно подразумевају одсуство сваке блискости осим сексуалне?
Да ли је у крес шеми дозвољена конверзација о стварима које се не тичу секса?
О породици, рецимо?
ДА ли је физичка лепота и допадљивост једини разлог за упуштање у исту?

Kres sema je, pretpostavljam, kada si u "shemi" sa nekim, a oboje znate da necete nastaviti vezu. E, sada, mozete da pricate o cemu god hocete, a li znate oboje da nema planiranja zajednicke buducnosti.
 
Ne funkcionišemo samo na osnovu lučenja feromona. Mora da postoji još "nešto", a to "nešto" zavisi od mnogo faktora.
Naravno da je dozvoljena i konverzacija; "dozvoljeno", tj. poželjno je ono što tog trenutka odgovara oboma.
Fizička lepota (vrlo individualno i diskutabilno pitanje :)) ne igra bitnu ulogu ali dopadljivost, i jaka međusobna privlačnost (čitaj: hemija) moraju da postoje, inače ne bi bilo nikakve bliskosti.

Наравно.
Ја се у потпуности слажем с овим ставом...
Међутим у расправи с мојим другом неки дан добио сам ту информацију која ме је затекла пошто он буквално ништа не зна о девојци с којом спава...
И објаснио ми његове принципе функционисања крес шеме, а ја сам их изложио у форми дилема...
Покренут премисом с једне друге теме...
За мене секс без општења није секс већ сурогат мастурбације...
 
Kres sema je, pretpostavljam, kada si u "shemi" sa nekim, a oboje znate da necete nastaviti vezu. E, sada, mozete da pricate o cemu god hocete, a li znate oboje da nema planiranja zajednicke buducnosti.

Није то споран моменат...
Питање је колики спепен познавања људи допуштају себи у таквој ситуацији...
 
Priznajem da ja zista ne mogu sasvim da razumem koji su razlozi za takav odnos jer nemam iskustva, ali ono shto mi nije jasno je sledece...Zashto onda takvi ljudi nisu u vezi ako se sve tako poklapa?
Prva stvar koja mi je pala na pamet je da bi mogli da imaju slobodu da nadju nekog drugog...Ali chemu onda sve to? Zar nije bolje imati jednu osobu koja priblizno ispunjava nashe kriterijume, nego 10 od kojih ni jedna ne vredi?
Kvalitetnog sexa sam zaista u zivotu imala puno, i nije mi jasno zashto bi bilo ko spao sa konja na magarca zadovoljavajuci se prosechnim, polovnim odnosima?
zato sto mi taj muskarac odgovara samo za to..da zelim vezu sa njim imala bih je...da se sve poklapa bili bi u vezi..tu deluje da se sve poklapa ali nije bas tako...ja pod slobodom podrazumevam mnogo vise od mogucnosti da nadjes nekog drugog...naucis razliku izmedju svidja mi se, zaljubljena sam i volim. ako nisam zaljubljena zasto bih bila u vezi i preuzimala neke obaveze...u zabludi si to, ako se postavis na pravi nacin je daleko od polovnog odnosa..kao prvo mnogo ste iskreniji jedno prema drugom, od 99% ljudi u vezama, jer nemate zasto da se lazete..mnogo je sve otvorenije i karte bacene na sto..
jedini razlog zasto zene trpe celu svinju zbog jedne kobasice jeste zaljubljenost :hahaha:
sala ;)
 
Не игноришем те.
Био сам на другом пдф по позиву једне другарице да размотрим једну тему и да дам мишљење...
Ово си лепо срочила и мање-више се слажем с тобом...

a ucinilo mi se da me ignorises na vise tema..pa su moja osecanja bila povredjena :)
 

Back
Top