Kako se snima planeta zemlja??

spirittt

Zainteresovan član
Poruka
243
Oduvek me je zanimalo kako se snimaju one epizode BBC-a o planeti zemlji i zivotinjskom svetu?
Kako se postavljaju kamere i kako se prate sve one zivotinje sa najvecih morskih dubina pa do severnog pola? Ne moze mi neko reci da je uvek i na svakom mestu snimao covek...

Da li neko zna kako se u stvari snimaju te epizode?
 
Ima raznih stvari... Na primer ide cesto ona reklama na Animal Planetu sa likom koji stavlja kameru u lutku kornjace koja moze da se krece i tako ne izaziva sumnju kod drugih zivotinja. Naravno ima i ludaka koji stvarno snimaju sve i svasta i izazivaju sudbinu kao pokojni Steve Irving. I na kraju neke stvari su i namestene, na primer meerkat manor - to su u stvari pripitomljeni meerkati i ljudi mogu da se setaju izmedju njih i da ih snimaju - sto naravno ne bi mogli sa divljim zivotinjama. Ili uvek se setim te epizode kad Steve pronadje nekog napustenog kengurcica pored puta - a to su snimili tako sto su nasli pogodnu lokaciju, otvorili kombi - a u kombiju pola tuceta kengurcica - onda su izabrali najsimpaticnijeg i postavili ga pored puta i snimili celu scenu....
 
pogotovo sto raza ubode choveka jednom u milion godina(ne bukvalno) a krokodili i aligatori.....bash ironichno zar ne.....
ja sam bila u shoku,nisam mogla da poverujem da pored svega sto ga je jurilo,ujedalo,ubadalo i slichno,on skoncha zbog raze :???:

heh, izgleda da se jedino ja nisam sokirala...jerbo; ja to vidim drukcije...
nista njega nije jurilo vec je on..razne zivuljke...jurio
neke to trpe, a neke...ne
:neutral:
 

Back
Top