I duša tvoja nije htela znati,

Taisa

Domaćin
Poruka
3.239
da volim te i ljubim i sanjam i o tebi maštam i ponavljam reči koje rekoh bez ikakve veze, ali tebi rekoh,..., zašto ne želiš da znaš?

Ti koji to vidiš savršeno jasno, ti koga odaje osmeh, da razumeš sve.

Šta hoću da napišu drugi, ako su i meni ponestale reči, pred tvojim nemim pogledom.
 
"Poljubi me, zacaraj me sobom,
zatvori mi oci cutanjem;
da, u trenu zaborava, tobom
zivim kao senka lutanjem.

Bice mi se, tmulo od gorcine,
zaželelo tudjeg zivljenja:
jednog trena sopstvene daljine,
jednog daha bez protivljenja.

Poljubi me, zacaraj me, svedi
sasud srca do izlivanja;
obaj dusu,uzmi je, izvedi,
da pocine od prebivanja;

da, u trenu zaborava, tobom
zivim kao senka lutanjem,
sklopim oci umorne nad sobom,
i iscilim u te cutanjem. " (Velimir Živojinović Massuka - Tuga)
 
Poslednja izmena:
Mozda sam nekada bio nepazljiv prema tebi, mozda sam tokom vremena malo i sazreo i postao ozbiljan. Bez reci sam bio onog dana kada smo se rastali, sada brbljam i nemogu a da se nepokajem, zbog tisine kojom sam ispunjavao prostoriju tog dana................ Oprosti zbog toga. Snovi su mi preostali, da mi prave drustvo u krevetu.........
Bio i ostao sam, samo i jedino tvoj......................:heart:
 
Htedoh ti danas reći još mnogo toga i reći ti ponovo kao usput, da volim te, i svoju ljubav izreći kroz boju glasa, nežnu i pažljivu i brižnu i čednu, ali duša tvoja čista nije htela znati, ćutao si o tome,kao da trpiš mučenje, ali glas tvoj, da, čudan je bio. :heart:
 
Poslednja izmena:
Cudno je kako si me ocarala, i celog me je obuzeo nemir od tvojih poljubaca, od tvog bica koje se uvijalo oko mene poput lijane koja obavija stoletna stabla, nekada sam se mogao sakriti u tvome narucju i ti bi mi govorila neznosti koje se mogu meriti jedino sa andjeoskom pesmom i znao sam da ce sve biti uredu.............:heart:
 
Mozda sam nekada bio nepazljiv prema tebi, mozda sam tokom vremena malo i sazreo i postao ozbiljan. Bez reci sam bio onog dana kada smo se rastali, sada brbljam i nemogu a da se nepokajem, zbog tisine kojom sam ispunjavao prostoriju tog dana................ Oprosti zbog toga. Snovi su mi preostali, da mi prave drustvo u krevetu.........
Bio i ostao sam, samo i jedino tvoj......................:heart:

Uh................ :heart:
 
"Poljubi me, zacaraj me sobom,
zatvori mi oci cutanjem;
da, u trenu zaborava, tobom
zivim kao senka lutanjem.

Bice mi se, tmulo od gorcine,
zaželelo tudjeg zivljenja:
jednog trena sopstvene daljine,
jednog daha bez protivljenja.

Poljubi me, zacaraj me, svedi
sasud srca do izlivanja;
obaj dusu,uzmi je, izvedi,
da pocine od prebivanja;

da, u trenu zaborava, tobom
zivim kao senka lutanjem,
sklopim oci umorne nad sobom,
i iscilim u te cutanjem. " (Velimir Živojinović Massuka - Tuga)
Inspiracije ovakve pjesme nek veselo svijetom hoda...:eek:
 

Back
Top