Dilema u vezi sa emotivnim vezivanjem

nickey_bg

Početnik
Poruka
1
Zanima me da li se neko susretao sa ovakvom dilemom...
Da li ste ikada razmisljali da pre nekog emotivnog vezivanja za neku devojku i neke duge veze, koja bi mogla jednom da se zavrsi cak i brakom, ipak treba proci neke stvari (tj. ono sto mi muskarci nazivamo „iziveti se“)? Da, slazem se, taj izraz bas ruzno zvuci, ali sta ako neko ima dilemu, kao ja, da mozda nije prosao dovoljno sto se tice devojaka (posebno sto se tice sexa sa razlicitim devojkama)? I sta ako me muci da cu mozda jednog dana kad budem u dugogodisnjem braku sa prethodno jednom istom dugogodisnjom devojkom, imati osecaj da nisam pre nje prosao dovoljno raznoraznih iskustava sa drugim devojkama? I da li je uopste neka garancija da neko nece imati u braku taj osecaj „neizivljenosti“ cak i ako je prevalio poprilican broj devojaka pre toga? Cisto da napomenem, nevinost sam izgubio sa 24 godine (to je posebna prica zasto tek tada) sa devojkom sa kojom sam bio 2 godine u vezi (a imao sam nekoliko devojaka pre toga-uglavnom extra kratkih vezica, osim jedne). I sada se plasim da se vezem ponovo za neku novu devojku (koju imam trenutno i sa kojom sam spavao), jer imam osecaj da za razliku od velike vecine mojih vrsnjaka koji su se „iziveli“ na vreme i promenili nekoliko devojaka (i iskustava i sexa sa njima), ja tek treba to da prodjem.
Da li je neko imao takvu dilemu? I da li uopste razmisljam na pravi ili pogresan nacin?
 
Zanima me da li se neko susretao sa ovakvom dilemom...
Da li ste ikada razmisljali da pre nekog emotivnog vezivanja za neku devojku i neke duge veze, koja bi mogla jednom da se zavrsi cak i brakom, ipak treba proci neke stvari (tj. ono sto mi muskarci nazivamo „iziveti se“)? Da, slazem se, taj izraz bas ruzno zvuci, ali sta ako neko ima dilemu, kao ja, da mozda nije prosao dovoljno sto se tice devojaka (posebno sto se tice sexa sa razlicitim devojkama)? I sta ako me muci da cu mozda jednog dana kad budem u dugogodisnjem braku sa prethodno jednom istom dugogodisnjom devojkom, imati osecaj da nisam pre nje prosao dovoljno raznoraznih iskustava sa drugim devojkama? I da li je uopste neka garancija da neko nece imati u braku taj osecaj „neizivljenosti“ cak i ako je prevalio poprilican broj devojaka pre toga? Cisto da napomenem, nevinost sam izgubio sa 24 godine (to je posebna prica zasto tek tada) sa devojkom sa kojom sam bio 2 godine u vezi (a imao sam nekoliko devojaka pre toga-uglavnom extra kratkih vezica, osim jedne). I sada se plasim da se vezem ponovo za neku novu devojku (koju imam trenutno i sa kojom sam spavao), jer imam osecaj da za razliku od velike vecine mojih vrsnjaka koji su se „iziveli“ na vreme i promenili nekoliko devojaka (i iskustava i sexa sa njima), ja tek treba to da prodjem.
Da li je neko imao takvu dilemu? I da li uopste razmisljam na pravi ili pogresan nacin?

posle prve su sve iste..zeni se i pravi decu dok si mlad
 
Zanima me da li se neko susretao sa ovakvom dilemom...
Da li ste ikada razmisljali da pre nekog emotivnog vezivanja za neku devojku i neke duge veze, koja bi mogla jednom da se zavrsi cak i brakom, ipak treba proci neke stvari (tj. ono sto mi muskarci nazivamo „iziveti se“)? Da, slazem se, taj izraz bas ruzno zvuci, ali sta ako neko ima dilemu, kao ja, da mozda nije prosao dovoljno sto se tice devojaka (posebno sto se tice sexa sa razlicitim devojkama)? I sta ako me muci da cu mozda jednog dana kad budem u dugogodisnjem braku sa prethodno jednom istom dugogodisnjom devojkom, imati osecaj da nisam pre nje prosao dovoljno raznoraznih iskustava sa drugim devojkama? I da li je uopste neka garancija da neko nece imati u braku taj osecaj „neizivljenosti“ cak i ako je prevalio poprilican broj devojaka pre toga? Cisto da napomenem, nevinost sam izgubio sa 24 godine (to je posebna prica zasto tek tada) sa devojkom sa kojom sam bio 2 godine u vezi (a imao sam nekoliko devojaka pre toga-uglavnom extra kratkih vezica, osim jedne). I sada se plasim da se vezem ponovo za neku novu devojku (koju imam trenutno i sa kojom sam spavao), jer imam osecaj da za razliku od velike vecine mojih vrsnjaka koji su se „iziveli“ na vreme i promenili nekoliko devojaka (i iskustava i sexa sa njima), ja tek treba to da prodjem.
Da li je neko imao takvu dilemu? I da li uopste razmisljam na pravi ili pogresan nacin?

Svi mushkarci prolaze kroz takvu dilemu. NArochito je izrazena kad su u vezama 5,6 godian i kad treba da se predje na novi nivo.
Jeste istina da trebash da e izdivljash, ali sa druge strane morasm ti priznati da sam skoro skroz sigurna da se nikad u takvim trenucima osecati kao da jesi. Tako da ...poslushaj svoje srce...
 
E pa to je ona zabluda. Shvatish tek kad izgubish i kad odesh tamo gde si do skoro mislio da je ispravno...Ali tad je kasno...
Strah je chudo.....:)

Zabluda je verovati da na svetu postoji žensko biće sa osam telesnih otvora i da čeka samo tebe. :D
Nije stvar u iživljavanju. Iživljavaš se kad si desetar u vojsci. Veza, brak... zahteva nešto drugo. Sigurno da požališ jednom. Požališ mnogo puta. Na kraju žališ non stop. Ali to ne zavisi od toga koliko si se "prethodno iživeo". Jer ne žališ "neiživljenost". Žališ što vidiš da ti se pojavljuju sede dlake. Žališ što ti je šef đubre. Žališ mnoge stvari jer osećaš da stariš i da te je život pritisao.
A jedini strah je od vezivanja. Kada ga preboliš, odrasteš. :)
 
mmm message from the dark side it is mmm

Dok ne budes siguran ne zeni se,moj savet

pricas o ciframa ??
Nije neko merilo sto je neko se zenio 18 puta a nije znao da ostane sa jednom za ceo zivot ;)
gledaj na tu stranu malo..
...ti u jednoj devojci da nadjes sve ??
za mene je to nemoguce jer svako ima manu jedino sto mozes jeste da je prihvatis i zivis s tom njenom nesavrsenoscu ako mozes ..
imas mogucnosti ti/ona zeni se ili "udaj" ,to rade svi pusti ako neko prica drugo a nije smeo ovo da ti kaze.Svi su ljudi isti al sipak bato ,uzmi ono sto ti odgovara ili se skloni od nje na neko vreme ili entirely razmisli posavetuj se sa nekim ...jel dobra kao osoba = chovek posle kao zena ,ljubavn.,qve i harem klinki zeljne big cholda i sta jos...uzmi i radi kako tebi odgovara a ne jebavaj se ciframa i dal si ebac ili nisi bice toga ohoo za tebe sem ako ne radis u rudniku pa "zivis da bi radio " ili kao batler,mada ..i oni mogu sobaricu al kao rudar tesko .
Znaci..
upoznas devojku dobro za koliko se zabavljate polako roditelje sve kreiras fotku o njoj naravno posao i moze brak ako zivis od tudje pomoci zaebi ,moze stan i nesto malo ali ovako bzvz s tim stvarima i sve sto je oko zakona ne treba se igrati ...treba da gradis finu a posle ozbiljna, duga veza pa mozda i brak (ako nadjes devojku kako treba mozete da radite sve zajedno i kao drugari,neke egzibicije itd. )
izbegavaj krajnost ,generalizaciju ,......... budi flexibilan sebe radi i razmisljaj sta hoces od sebe i kako,pa ce ti se to i javiti nekako ili preko neceg ,mUsli o tome jos malo ...a vamo umoci gde stignes pre braka,naravno al kako treba full power
 
e uvek ce biti nove tajanstvene pecine za istraziti, u to nema sumnje...lovac zivi ispod koze i tu pomoci nema...ali (sad je red da dodje i to famozno ali), ljubav se ne da izbeci i nema tu nikakve garancije...ona se oseca i sto je neko lepo rekao: kad ljubav vlada neprostojno je da razum stavlja svoje primedbe....:D
 
Siroti momak. A znaš šta je najgore? Svest o tome da i ona najverovatnije tako razmišlja. Ozbiljno. Misli o tome.
Ko god bio, koristi navodnike i izvodnike, iako je posvađan s kvačicama na (nekim) slovima ;)


A šta misliš, Lexo, da se neko pati i čeka deset poruka, ili kako već ide novopriređeno učlanjivanje na Forum, da bi napisao samo ovaj post – toliko edukativan, tipuje na frekventna psajho stanja demoNkracke mladeži... a da nije neko od moderatora, tj. animir-prevaspitača forumaša...?

Forumaše je lako prepoznati kad hoće da se isele u treće lice i kao pišu o nečijem, a ne svom iskustvu. Bude posve providno, kao i autentičnost uvodnog posta na ovom topiku.
 
Zanima me da li se neko susretao sa ovakvom dilemom...
Da li ste ikada razmisljali da pre nekog emotivnog vezivanja za neku devojku i neke duge veze, koja bi mogla jednom da se zavrsi cak i brakom, ipak treba proci neke stvari (tj. ono sto mi muskarci nazivamo „iziveti se“)? Da, slazem se, taj izraz bas ruzno zvuci, ali sta ako neko ima dilemu, kao ja, da mozda nije prosao dovoljno sto se tice devojaka (posebno sto se tice sexa sa razlicitim devojkama)? I sta ako me muci da cu mozda jednog dana kad budem u dugogodisnjem braku sa prethodno jednom istom dugogodisnjom devojkom, imati osecaj da nisam pre nje prosao dovoljno raznoraznih iskustava sa drugim devojkama? I da li je uopste neka garancija da neko nece imati u braku taj osecaj „neizivljenosti“ cak i ako je prevalio poprilican broj devojaka pre toga? Cisto da napomenem, nevinost sam izgubio sa 24 godine (to je posebna prica zasto tek tada) sa devojkom sa kojom sam bio 2 godine u vezi (a imao sam nekoliko devojaka pre toga-uglavnom extra kratkih vezica, osim jedne). I sada se plasim da se vezem ponovo za neku novu devojku (koju imam trenutno i sa kojom sam spavao), jer imam osecaj da za razliku od velike vecine mojih vrsnjaka koji su se „iziveli“ na vreme i promenili nekoliko devojaka (i iskustava i sexa sa njima), ja tek treba to da prodjem.
Da li je neko imao takvu dilemu? I da li uopste razmisljam na pravi ili pogresan nacin?

Ne postoje pravila, kakve veze ima sto si "neizivljen"?... Mada, ako ti vec unapred razmisljas o drugim zenama, budi fer i ostavi ovu sadasnju!
 

Back
Top