Koliko trosi?

Bojan_BRT

Elita
Poruka
21.521
Ne znam dal ima slicna tema,ako ima brisite ovo.

Koliko vam trose automobili.Grad/otvoreno?
Fiat na otvorenom zna da spusti na 4.5 pri brzini 90-100 a po gradu ide izmedju
7 i 8,nabijem nekad i vise kad ostrije vozim.
Lada na otvorenom oko 11 opet 90-100 a po gradu nekih 13,pa i vise sve zavisi od voznje.
 
Yugo Koral 60, '90. 6l prosecno.

Ел' приврн'о матори карбуратор, па Југо не може преко 70 :)

Иначе мени Брава троши разнолико и баш доста зависи од начина вожње... сестра уме да га свуче на 6, а ја сам једном приликом одвалио на 8,5, али то је био баш екстремни случај када сам на аутопуту цепао до даске, а на обичном путу брзине мењао на 4000-4300 обртаја.... иначе се вртим око 7-7,5л
 
Брате колико се ја јежим кад видим тако нешто... а највећи фазон је што се код Југа гас есветла кад га угасиш и онда кад возиш ноћу онда га сад видиш сад не видиш... :roll: и нису ми јасни такви постпуци... уштеда је ето... колико... 100ак динара на 100км, а глава у торби... ја сам само једном имао прилике да спуштам ауто на лер и то у ЦГ изнад Котора некох 5-6-7км (јер је Застава наравно цркла) и онда ми је постало још нејасније одакле људима храброст да раде тако нешто :neutral:
 
Брате колико се ја јежим кад видим тако нешто...
:mrgreen: Dobro je, znači i ti si se naložio. :lol:

а највећи фазон је што се код Југа гас есветла кад га угасиш и онда кад возиш ноћу онда га сад видиш сад не видиш...
Zato što voze bez datog kontakta. I pitom još rizikuju da im se zaključa volan.
 
Ксара на отвореном око 8, у граду око 10.
Шкода у граду око 8-8,5 лети, зими око 9, на отвореном је несам возао.
ГС - немам појма, негде око 8,5 је трошаио кад смо ишли за Карловце, овако раштелован, после стајања од 2 недеље.
 
Audi 100 2.8 oko 20-22l gradu, 12-13 na otvorenom.
malo je off topic, al vecheras videh audi 100 karavan, americhke tablice, 5000cm? :roll:

EDIT: Ford taunus, 11-12litara otvoren put(planinski, uzbrdica) i oko 15+ po gradu. 1.3 ...mada u poslednje vreme i ne gledam kolko mi troshi, spreman je za genaralku.
 
Poslednja izmena:
mb E220D
najmanje 6.5 na otvorenom
najviše 8 grad klima, autoput 150...160

WV G 1.6D
uglavnom u lokalu npr 6

mb E320CDI
prosek zadnjih 3000km 8,1

Oktavija 1,9 TDI
najmanje 4,2 peta brzina 70kmh
najviše 8,5 autoput 160...170...
 
@d4ch4
Nisam video do sada tako nesto, evropski model ima najjaci 2.8l motor. Voleo bih malo i tog da provozam, cisto da osetim snagu :D

@damnjan
Kako kada, uglavnom plin, mada cesto volim da ga produvam na benzin.
Inace ovo mi je prosek potrosnja, kad sam opusten. Imao sam par situacija, da mi na autoputu BG-NI potrosi bocu plina (60l) za nepunih 250km. Inace ima sestak menjac i ide do 250, opusteno.
 

Back
Top