Srpska Pravoslavna Crkva podržava Radovana Karadžića

Danas je srpskog junaka Radovana Karadzica u zatvoru posetio zamenik patrijarha Pavla, mitropolit Amfilohije.

Sta kazete na ovo? Da li to znaci da Radovan Karadzic uziva podrsku Srpske Pravoslavne Crkve? :)

ne znaci....u tom smislu.....ako se secas reci vladike Grigorija jos od pre nekoliko godina:"Predajte se sede glave..." upucenih haskim optuzenicima, bice ti jasnije....
 
BEOGRAD - Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije posetio je i pričestio haškog optužnika Radovana Karadžića u Specijalnom sudu u Beogradu.


Kako navodi Srpska pravoslavna crkva na svom sajtu, po želji Karadžića, mitropolit ga je posetio u petak, na praznik Bogorodice Trojeručice, zajedno sa đakonom Stevanom Rapajićem.

Tom prilikom, posle osmodnevnog posta samo na vodi, koji je držao od dana hapšenja, Karadžić se ispovedio i primio Svetu Tajnu Pričešća, navedeno je u tekstu objavljenom na sajtu SPC, uz ocenu da Karadžić zrači optimizmom i nepokolebivom verom u Božiju i ljudsku pravdu.

Karadžić, inače, po njegovim rečima, već trideset godina upražnjava molitvu. Molutva „Gospode, Isuse Hriste, Sine Božji, pomiluj me", njegova je omiljena molitva i na tom izvornom, hrišćanskom, molitvenom tihovanju i ispovedanju Hrista, zasniva svoj lični život i svoju lekarsku praksu, navela Srpska pravoslavna crkva na sajtu, na strani Eparhijskih vesti.

--------

kakav je to Srbin i pravoslavac - Radovan Karadzic. Iskreno sam zadivljen!
 
E moj pravoslavac i patriJota....Vidi se koliko znas o svestenstvu, njihovom poslu i veri...:dash::dash:

Posetio ga je i pricestio ga.

Moze svestenik da poseti Zvezdana Jovanovica i da ga pricesti pa to ne znaci da podrzava atentat na Djindjica....

I osudjenici na smrt imaju pravo na svestenika, pa to ne znaci da svestenik podrzava ubijanja....

da an svestenika ali karadzica nije posetio svestenik nego glavni tj prvi covek SPC izabran od strane sinoda SPC da predstavlja Srpsku pravoslavnu crkvu sve dok je patrijarh Pavle bolestan!

To znaci da cela Srpska Pravoslavna Crkva podrzava Radovana Karadzica! :)
 
E moj pravoslavac i patriJota....Vidi se koliko znas o svestenstvu, njihovom poslu i veri...:dash::dash:

Posetio ga je i pricestio ga.

Moze svestenik da poseti Zvezdana Jovanovica i da ga pricesti pa to ne znaci da podrzava atentat na Djindjica....

I osudjenici na smrt imaju pravo na svestenika, pa to ne znaci da svestenik podrzava ubijanja....

tacno
 
da an svestenika ali karadzica nije posetio svestenik nego glavni tj prvi covek SPC izabran od strane sinoda SPC da predstavlja Srpsku pravoslavnu crkvu sve dok je patrijarh Pavle bolestan!

To znaci da cela Srpska Pravoslavna Crkva podrzava Radovana Karadzica! :)

Pa taj isti Amfilohije je krstio Cedu Jovanovica, pa jel znaci da podrzava LDP i da je narkoman?


:dash::dash::dash::dash:
 
E moj pravoslavac i patriJota....Vidi se koliko znas o svestenstvu, njihovom poslu i veri...:dash::dash:

Posetio ga je i pricestio ga.

Moze svestenik da poseti Zvezdana Jovanovica i da ga pricesti pa to ne znaci da podrzava atentat na Djindjica....

I osudjenici na smrt imaju pravo na svestenika, pa to ne znaci da svestenik podrzava ubijanja....

Normalan komentar :ok:
 
SPC naravno podrzava ratne zlocince i pogubnu, mlohavu politiku prema Kosovu. Podrzavali su i ratove 90-ih. Onaj pop u Sidu kada je blagosiljao "Skorpione" da idu i ubijaju, a SPC ni prstom da mrdne. Losi ljudi su u vecini u vrhu SPS.

I posle ochekujesh objektivnost u odgovorima drugih, i iskreni si pobornik evropskih vrednosti, tolerancije, o choveche :roll:

:dash: :dash:
 

Back
Top