Holbruk čestitao EU zbog pritiska na Srbiju

Darksis

Primećen član
Poruka
698
E Tadicu, budaletino....Sad si dao opravdanje svima koji su bombardovali Srbiju, koji su uveli sankcije Srbiji i koji sad ucjenjuju Srbiji u vezi SSP, jer sad misle da je dovoljno da jako pritisnu Srbiju i Srbija ce sve ispuniti.

Hajde sad Tadicu uhvati Mladica, Hadzica, priznaj Kosovo, daj autonomiju Sandzaku, madjarskim dijelovima Srbije, dovedi Verana Matica na celo RTS-a...i dobices obecanje da ces ubrzo potpisati SSP.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bivši pomoćnik državnog sekretara Sjedinjenih Država i međunarodni posrednik tokom mirovnih pregovora u BiH Ričard Holbruk čestitao je danas Evropskoj uniji na pritisku koji je primijenila na vlasti u Srbiji, koristeći i eventualno članstvo Srbije u EU kao podsticaj, da bi bivši lider bosanskih Srba Radovan Karadžić bio uhapšen.
 
магарац, уже, шаргарепа и батина

су речи које описују, европске интеграције данашње Србије...

shto ne bi bilo potrebno da sami normalno ispunjavamo obaveze koje smo preuzeli.
ili evo, nek' batalimo taj put integracija ako nam vec teshko, muchno.....blabla...niko nas ne bije da se integrisemo
 
E Tadicu, budaletino....Sad si dao opravdanje svima koji su bombardovali Srbiju, koji su uveli sankcije Srbiji i koji sad ucjenjuju Srbiji u vezi SSP, jer sad misle da je dovoljno da jako pritisnu Srbiju i Srbija ce sve ispuniti.

Hajde sad Tadicu uhvati Mladica, Hadzica, priznaj Kosovo, daj autonomiju Sandzaku, madjarskim dijelovima Srbije, dovedi Verana Matica na celo RTS-a...i dobices obecanje da ces ubrzo potpisati SSP.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bivši pomoćnik državnog sekretara Sjedinjenih Država i međunarodni posrednik tokom mirovnih pregovora u BiH Ričard Holbruk čestitao je danas Evropskoj uniji na pritisku koji je primijenila na vlasti u Srbiji, koristeći i eventualno članstvo Srbije u EU kao podsticaj, da bi bivši lider bosanskih Srba Radovan Karadžić bio uhapšen.

Nacionalisti poput SRS su doveli Srbiju do prosjačkog štapa.....:thumbdown:

A za ovu vladu mogu samo da kažem..:super::super:
Mladić je sledeći...:super:
 
shto ne bi bilo potrebno da sami normalno ispunjavamo obaveze koje smo preuzeli.

Јесте ми сарађујемо са Хагом (а то се своди на гепекирај оптуженика и испоручи га), само кад је нека студија, споразум из ЕУ нас столу...Ко мајмун кад му покажеш банану
Колико је пара држава дала да се промовишу наши ставови?
Колико је држава најпознатијих адвокатских фирми широм света, ангажовали да нас заступају?

Ништа и ниједну.....Кога брига за дугорочне интересе Србије и српског народа, битни су дугорочни интереси ''Делта компаније'' и сл.

ili evo, nek' batalimo taj put integracija ako nam vec teshko, muchno.....blabla...niko nas ne bije da se integrisemo

Јесте, али ми смо мајмуни и волимо банане....
И рођене мајке могу да нам траже,, даћемо ако треба, за неку студију, споразум, итд......

Их, прошао је тек лакши део, али ЕУ је још далеко........Милошевић, Караџић, Младић и друштво, баш ме брига за њих...Видећемо тек шта долази, после тога, гаће су спуштене, све зависи од њих колико сурови желе да буду.....(укидање РС, моментално признавање Косова, уз тоталну интеграцију и контролу северног дела од стране Приштине, тотално повлачење свих органa државе Србије, па и просвете и здравства, са Косова, начине како приватизовати и коме продати сва јавна предузећа и добра у Србији, аутономија Санџаку, ''Прешевској долини'', конфедерални статус за Војводину унутар Србије) Нема границе...Могу да нам траже и да се сви ошишамо на исти начин, ми ћемо одмах отрчати код фризера...

Словенија није извршила све економске реформе које је пред њу поставила ЕУ, нити је желела, а ушла је....
Бугарска није такође, али је водила паметну политику, а сад се изборила и за увођење ћирилице у ЕУ као службеног писма (да смо ми на њеном месту ми би вероватно забранили исту код нас)
Као и већина земаља које знају шта је самопоштовање...
Хрватска улаже, своје захтеве и око морског појаса, туризма, трговине некретнинама, (огромне паре је уложила око Хага и третмана њених оптуженика)
Од нечега ће вероватно да одустане...али нешто ће и да добије...
Ирска има своје захтеве, Пољска, Словачка такође

И као што рекох брига ме за појединачне судбине тих људи који су учествовали у рату, и који су вероватно и окрвавили руке, тужно је што ће Србија оваквом политиком сатерати себе у ћошак, и неће заштитити ниједан свој витални национални интерес......(ако ви и знате шта је то)

Него, да не постављамо много тешка питања......боље да наставимо...

У свету постоји једно царство (ЕУ)
у њему царује другарство
у њему је све лепо
у њему је све нежно
у њему се све радује..
 
Poslednja izmena:
okay, posto kazes da srbija 'ovakvom politikom' a u kontextu haga, nece zastiti nijedan nacionalni interes, zanima me, kakvom politikom onda hoce? na kraju se balada svodi na to "izrucio si/ nisi izrucio" toga i toga, pa me zanima kako neizrucenje pomaze nacionalnim interesima? i na koji nacin.

to sto 'saradjujemo samo kad je na stolu neki sporazum i studija' je chiji problem? shto to ne obavimo sad odjednom, evo u paketu?

o nekakvoj 'promociji nashih stavova' ne vredi ni govoriti, jer se prvo ja i ti ne slazemo sta je 'nas' stav. a onda zatim i celi bitni svet sa nama. i sta takva promocija obuhvata? nashu 'istinu' o sfrj, srebrenici, nevinosti karadzica? dok mi ne pruzi neko dokaz i uverenje da bi nekakva promocija nasih stavova (sta god) mogla da donese rezultat, ja cu to posmatrati kao arhaicno, duboko zakasnelo i pomalo smeshno.
da ne govorim o tome da se sa pretpostavljenim 'nasim' stavovima verovatno i moralno, vrednosno ne slazem. pa je pitanje sta donosi vise stete.

takodje, to da ce neko traziti konfederalni status vojvodine, autonomiju 'doline' i td, je samo trenutno tvoj trip. a time se stvarno ne bih sad bavio, posto je... besmisleno baviti se necijim manje ili vise iracionalnim strahovima. prosto, dok ne budu cinjenice, mozemo samo da razglabamo i tupimo o tome.

ne vidim poentu ni dovodjenja specificne slovenacke tranzicije, bugarske cirilice i hrvatskog turizma sa nama i time, kako mi navodno, ne branimo i necemo braniti nase nacionalne interese. i to opet, spominjes u prici bas oko haga.
ajd, ok, cekam da mi objasnis kako se brane nasi interesi, posto se ovako ne brane. pricamo konkretno- izrucenje/ neizrucenje

u krajnjem, kao sto znas, citav koncept je nejasan uvek, i cesto paravan koji se moze napuniti bilo kojim politikantskim sadrzajem. i prodati pricu o 'nacionalnom interesu'. a ja, recimo, mogu i braniti i osporavati da je interes da, recimo, zadrzimo kosovo. ili da je interes da drzava ostane neregionalizovana. i tako dalje...

ovo za pesmicu je...pa glupo. sad ti meni kao kazes da visim za evropom ko kuce, ja tebi da si gedza, al' i ti fazoni su postali dosadni.
 
@~Petar~


Сарадња, са Хагом свакако, хватање и одстрањивање из друштва ратних злочинаца и на домаћим судовима, али то не сме да има никакве везе са нашим путем у ЕУ..Тако барем треба да буде приказано...Као наша добра воља да се обрачунамо са ''демонима прошлости''..Сва битна хапшења падају у најгорем могућем тренутку....

Овако се ствара уверење да треба све да урадимо, само да уђемо у ЕУ, да се треба жртвовати за ЕУ, а народ се поларише на две екстремне варијанте, људе потпуно заслепљене ЕУ рајем, и људе који живе у свом ксенофобном свету и теоријама завере.....

Могло се регулисати добровољним и ''добровољним'' предајама хашких оптуженика, хапшењима ван земље, па и хапшењима у земљи...али без претходне медијске поларизације народа и екстремизовања ставова које је намерно одрађено

То што ти имаш свој схватање о рату у бившој СФРЈ (па и нека је 100% истинито) кога брига, Србија ће сносити последице суђења у Хагу..Те последице треба спречити или бар ублажити....

Нашу економији не треба правити, тотално зависном од ЕУ, нити потрошити огромне паре (као ми у првих шест месеци) и ништа не радити, и сад чекамо да нам уделе коју цркавицу да би преживели годину....

ЕУ (пре свега најмоћнијим земљама унутар ње) одговара да нека држава уђе што слабија у њу, да прилагоди њену економију и привреду својм потребама, да лакше може да контролише земљу.....Она ће то наравно искористити...и гледаће да прође најјефтиније што може....и да та држава после има што мање захтева и што мање утицаја....Иако је Србија слаба држава не би им лоше дошло да је још више ослабе, смањујући њен утицај на БиХ, преко РС, на Косово, на Црну Гору и регион уопште, као и њену унутрашњу снагу и независност

Свака држава гледа да кад уђе у ЕУ има што јачу стартну позицију....(па и ове из источног лагера) јер јој од тога зависи њена даља судбина унутар граница ЕУ...Нећемо ми решити све проблеме кад једном уђемо...

Зашто не извршимо регионализацију земље по нашим потребама, сад, јуче, прекјуче..?
Зашто није извршена денационализација, и обештећени предратни власници.?
Зашто нису лустрирани сви људи који су били део режима од 1945-2000?

Да ли ће то бити услов ЕУ...Не......Да ли ће то урадити наши политичари...НЕ..То је онако проевропски, и везано за људска права.Зато што то не одговара нашим политичким елитама ни да врате покрадену имовину, ни да децантрализују моћ у држави...

Једноставно наше политичке елите и њихови спонзори обавиће последњу фазу акумулацију капитала, оно што је опљачкано 1945., деведесетих, и што је преостало од јавних добара раскрчмиће се у року од 5-6 година....

И ту нема везе да ли си из ДС, ДСС, СПС, СРС, Палма..свако са сваким може и свако ће добити свој део колача

ЕУ зна да има посла са мафијом и тако се и понаша...и нема више ту никаквих принципа, политике, потребе за правдом, помирењем, нормалним економским и привредним развојем итд ...

То је тако.....а циркус који се прави око Хага, Косова, Радована Караџића..који нам праве политичари је само једна коска коју треба да глођемо...јер за боље и нисмо...

Да и ућићемо у ЕУ у лагеру заједно са БиХ, Косовом, Црном Гором, Албанијом и вероватно Македонијом (ако нас не предухитри за коју годину).....За једно 10-15 година..Зато ништа ти не брини........Ућићемо јест да ћемо бити чмар те Европе, али ућићемо;)
 
Poslednja izmena:
Јесте, али ми смо мајмуни и волимо банане....
Јесте, зато Томислав Николић и стиче гласове на причи "Ђелић вам је украо банане!" Огорчена хорда радикалских мајмуна истог момента облачи оранж гаће и шутира камермане.


Ти си следећи!:super::super::super:
Па то ви никако не схватате, да се на хашку оптужницу не стиже жребом,
већ треба правити изузетно екстремне глупости да би се дошло на њу, и обични Србљи нису ни на каквом ризику.


Да и ућићемо у ЕУ у лагеру заједно са БиХ, Косовом, Црном Гором, Албанијом и вероватно Македонијом (ако нас не предухитри за коју годину).....За једно 10-15 година..Зато ништа ти не брини........Ућићемо јест да ћемо бити чмар те Европе, али ућићемо;)
Pa da nisu Tomislav Nikolić i njegovi istomišljenici pravili gluposti od 1991. do 2000, ušli bismo mnogo ranije.
Godine 1989. smo bili ispred većine Istočne Evrope.
 
Јесте, зато Томислав Николић и стиче гласове на причи "Ђелић вам је украо банане!" Огорчена хорда радикалских мајмуна истог момента облачи оранж гаће и шутира камермане.

Истинито

Pa da nisu Tomislav Nikolić i njegovi istomišljenici pravili gluposti od 1991. do 2000, ušli bismo mnogo ranije.
Godine 1989. smo bili ispred većine Istočne Evrope.

Ма колико се спрдали са источном Европом (то може само из угла западне) тамо ипак живе донекле интелигнтни народи и постоје какве-такве државе, јест са редукованим суверенитетом, али ипак државе.....

Наравно да протекторати и квази-државе (који немају никакву независност) и тзв. нације (читај балкански мајмуни) којима је политичка елита мафија попут Босне и Херцеговине, Косова, Албаније, Македоније, Црне Горе, Србије (ако уђе уопште у овом облику) улазе последњи....

Не знам која улога им је намењена на будућем моћном европском организму, вероватно пражњење дигестивног тракта ....

пс: Није Томислав Николић правио никакве глупости девдесетих, правили су ови Дачићеви, али сад се искрено кају...па ће убрзати наш европски пут...
 
Poslednja izmena:
Ja bih stvarno voleo znati što taj Holbruk nas toliko mrzi.
Navrzao se na nas zadnjih 15 godina, k'o gladan srati.
Svi dolaze i prolaze, ali Holbruk se večito vraća da nam još krvi isisa.

A, tek će se naći u poziciji da nam se keve nayebe. Verovatno će čađavi da pobedi na američkim izborima, a u tom slučaju je već određeno, Hilari Klinton podpredsednik, a Holbruk državni sekretar.

Za one koji ne znaju, državni sekretar je najmoćniji čovek posle predsednika u USA.
 
Ja bih stvarno voleo znati što taj Holbruk nas toliko mrzi.
Navrzao se na nas zadnjih 15 godina, k'o gladan srati.
Svi dolaze i prolaze, ali Holbruk se večito vraća da nam još krvi isisa.

A, tek će se naći u poziciji da nam se keve nayebe. Verovatno će čađavi da pobedi na američkim izborima, a u tom slučaju je već određeno, Hilari Klinton podpredsednik, a Holbruk državni sekretar.

Za one koji ne znaju, državni sekretar je najmoćniji čovek posle predsednika u USA.
a ja mislio da je to podpresednik, a onda nensi pelosi.
 
Hajde Darksis i pametna ekipo, kad vec otvarate glupe teme i donosite plitke zakljucke, napisite vi kako bi bolje odradili posao. Hajde, bas vas cikam, pametnjakovici, da ukazete na neku gresku Tadica i da kazete kako bi ste to resili.

mislim, ovo je hipoteticki, ne ocekujem da laprdajuci radikali razmisle o onome sto pisu i pricaju, ali ako se iko od vas gorenavedenih pametnjakovica iz ovog posta priseti nekog boljeg resenja, nek to napise.
 
Hajde Darksis i pametna ekipo, kad vec otvarate glupe teme i donosite plitke zakljucke, napisite vi kako bi bolje odradili posao. Hajde, bas vas cikam, pametnjakovici, da ukazete na neku gresku Tadica i da kazete kako bi ste to resili.

mislim, ovo je hipoteticki, ne ocekujem da laprdajuci radikali razmisle o onome sto pisu i pricaju, ali ako se iko od vas gorenavedenih pametnjakovica iz ovog posta priseti nekog boljeg resenja, nek to napise.
TADIJA RADI SVE :ok:, ali za USA-EU interese, yebe se njemu za Srbe i Srbiju!!!:evil:
 
Nije trebalo nikoga izruchovati pa da su pobili 70 milijardi muslimana a ne 7 hiljada.
Tu odgovornost snose svi ne samo ovi poslednji.
Ne govorim ovo ostrashceno nego chisto pragmatichno.
Zabole me i za Mladica i za Karadzica,bolje za drzavu da ih je DB likvidirala odavno nego da se ovako s njima prenemazemo.
Nashsi politichari su svi ALI svi apsolutno isti nesposobni retardi.
Samo jedni imaju bolje upakovanu prichu koju uspevaju da prodaju zatucanom narodu.
A ne treba izruchiti zato shto chak i da nam ulazak u EU reshava apsolutno sve probleme(a ne reshava) chak i da nekim chudom Tadic uspe da progura nashe na bilo koji nachin priznavanje Kosova i ispunjenje svih "uslova koji koche nashe EU integracije",da se sve to odradi mi opet necemo utji u EU pre zacrtanog roka koji odredjuje sama EU.Ma ne znam shta da uradimo da parafraziram onu dijabolu al malo izmenjeno: "Od nas NE zavisi"
Jednostavno ulazak u EU nema apsolutno nikakve veze sa ispunjenjem zahteva,to je najveca moguca laz koju su nam post petooktobarske vlasti prodale,mozemo svi dobrovoljno da ih molimo za odlazak u Hag po samopriznavajucoj kolektivnoj krivici-ne bi vredelo ni za nokat nas ne bi priblzilo EU od zacrtanog roka.I zbog chega onda da ispunjavamo uslove za koje nishta ne dobijamo?
Meni nije jasno kako ljudi to ne kapiraju...to je jako jako jednostavna stvar i potrebno je veoma malo koristiti mozak...probajte nije teshko.EU drzi sve karte,ima vishe zetona i samo cheka da mi sve svoje ulozimo na sto.A "demokrate" ce uvek naci nekog lokalnog pavijana a la Koshtunica da optuze"za kochenje razvojnog evropskog puta"...on je kriv!(i upere prstom) a mi se izgibosmo ispunjavajuci uslove..al da nije njega da nas kochi...
Pa pogledajte samo ovu temu,vetj se vrshi mala lokalna revizija skorije istorije,kojoj ne bash ni ne mnogo matori su bili svedoci-zadnjih 20-ak godina.SPS po "novodemkokratskoj verziji" nije bio na vlasti 90-tih nego su izgleda nekim chudom scve poluge vlasti vukli Radikali iz opozicije lol....strashno.Stvarno budali mozesh sve prodati kao istinu...ma koliko lisheno i grama razuma zvuchalo.
 
Poslednja izmena:
Словенија није извршила све економске реформе које је пред њу поставила ЕУ, нити је желела, а ушла је....
Бугарска није такође, али је водила паметну политику, а сад се изборила и за увођење ћирилице у ЕУ као службеног писма (да смо ми на њеном месту ми би вероватно забранили исту код нас)
Као и већина земаља које знају шта је самопоштовање...
Хрватска улаже, своје захтеве и око морског појаса, туризма, трговине некретнинама, (огромне паре је уложила око Хага и третмана њених оптуженика)
Од нечега ће вероватно да одустане...али нешто ће и да добије...
Ирска има своје захтеве, Пољска, Словачка такође

И као што рекох брига ме за појединачне судбине тих људи који су учествовали у рату, и који су вероватно и окрвавили руке, тужно је што ће Србија оваквом политиком сатерати себе у ћошак, и неће заштитити ниједан свој витални национални интерес......(ако ви и знате шта је то)

Него, да не постављамо много тешка питања......боље да наставимо...
Pa nije bas tako Bugarska je usla u EU zbog svog strateskog polozaja i zaokruzivanje istocne granice NATOa ,a zbog nesporovodjenja ekonomskih reformi trpi velike penale i sankcije unutar unije sad nedavno su im blokirana velika finansijska sredstva .Hrvatska je takodje od 1. januara proglasila ZERP i odmah je morala da ga suspenduje prema Italiji i Sloveniji pa za njih ne vazi sto znaci da ui sustini ni nema nikakav znacaj.i ,kao sto je morala i da povuce svoju odluku da zabrani unosenje hrane stranim turistima ,takodje pod pritiskom EU,tako da nije tacno da samo Srbiju uslovljavaju.
 

Back
Top