Ko je heroj i još par stvari...

Ko je pravi heroj i čije ponašanje (više) koristi Srbiji?


  • Ukupno glasova
    74
  • Anketa je zatvorena .

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.113
Tema za protivnike (ove radikalnije) Haškog suda.
Stav je da je navedeni tribunal zlo i sve ostalo što proizilazi odatle. Pitah ranije, ostadoh bez konkretnog odgovora: Ko je heroj, Mladić ili Šešelj? I jednog i drugog traži ''zli marionetski'' sud. Jedan je otišao tamo, drugi neće da ode. Ko je u pravu? Ko je patriota, čiji postupak je patriotski i korektan za Srbiju? Oba ne mogu biti jer su uradili potpuno suprotne stvari po pitanju suda? U odgovoru bi bilo poželjno obrazložiti svoj stav, ali bez navijačkih stavova, već neke fakte staviti uz svoju izjavu, obrazložiti smisleno.

Dalje, pade mi na pamet kako bi moglo biti stvarno velikih nereda na najavljenim demonstracijama: zamislite da Mladić kontaktira Tomu ili Vučića i nekako se dovuče do bine, govornice i onako junački, pozove već nasviranu masu na frku? Al' bi tu bilo užasa...:eek:

Još jedna stvar... Videli smo da je Karadžić išao i van Srbije. Pitam se zašto on i Mladić (ovaj drugi još može to da uradi) nisu otišli u neku drugu zemlju, pa ispred neke znamenitosti (zarad prepoznavanja lokacije) stali pred kameru nekog od svojih ''jataka'' (ovde obavezan :headbang: ) i taj snimak kasnije, kada ode na sigurno, ne dostavi svim svetskim medijima i tako skine pritisak sa Srbije i priče da su u Srbiji?
 
Tema za protivnike (ove radikalnije) Haškog suda.
Stav je da je navedeni tribunal zlo i sve ostalo što proizilazi odatle. Pitah ranije, ostadoh bez konkretnog odgovora: Ko je heroj, Mladić ili Šešelj? I jednog i drugog traži ''zli marionetski'' sud. Jedan je otišao tamo, drugi neće da ode. Ko je u pravu? Ko je patriota, čiji postupak je patriotski i korektan za Srbiju? Oba ne mogu biti jer su uradili potpuno suprotne stvari po pitanju suda? U odgovoru bi bilo poželjno obrazložiti svoj stav, ali bez navijačkih stavova, već neke fakte staviti uz svoju izjavu, obrazložiti smisleno.

Anketa je besmislena jer nema opciju "Obojica" pa predlazem njeno zatvaranje.

Seselj je optuzen za period u kome nije bio drzavni sluzbenik niti funkcioner niti je bio oficir regularne vojske - stoga eventualna presuda u Hagu bice presuda samo njemu licno, ne i ljudima na kojima je komandovao - kakav je slucaj sa Ratkom Mladicem. Seselj ima tu slobodu da moze da se zayebava sa haskim majmunima jer presudom koja ce mu biti presudjena nece opteretiti nikoga vise osim sebe samog. Svaka presuda Ratku Mladicu i Radovanu Karadzicu znacice presudu Republici Srpskoj i Vojsci Republike Srpske.
 
pa jomini, mnogo pitas, to sa pravljenjem heroja ti je retardiran shablon... sad ce i onaj obicni kovacevic, sto je lika bacio u komu i kidnuo, da bude na kalendarima, rakijama i guslanju, a gde ne jedan debeli vojvoda, debeli bosanac i deda mraz:kafa:
 
Poslednja izmena:
Dalje, pade mi na pamet kako bi moglo biti stvarno velikih nereda na najavljenim demonstracijama: zamislite da Mladić kontaktira Tomu ili Vučića i nekako se dovuče do bine, govornice i onako junački, pozove već nasviranu masu na frku? Al' bi tu bilo užasa...:eek:

Zamisljamo, bio bi uhapsen posle pola sata.
:mrgreen::mrgreen:

Ali opet, sto da ih kontaktira kad njih zabole ona stvar za Sai Babu, Mladica, pa cak i Seselja(koji im samo smeta), nego ih interesuje da li bi eventualno mogli do vlasti ali bez izbora?
Heroja prave stranke iz svog interesa da dodju na vlast, heroji se zaborave cim posluze svrsi.
Ратко је рекао да би се предао Хагу, ако би му се тамо поштено судило!
:hahaha::hahaha:
 
Pisao sam stotinu puta o tome da ova dva magarca ne da nisu heroji ,nego su svojim idiotskim postupcima , svako na svoj nacin, za dugo godina, a mozda i zauvek urushili i unistili instituciju "heroja " u srbiji............Mladic i Seselj su egocentricni idioti, ljudi koje trese strasan kompleks vise vrednosti sa toliko jakim egom i potrebom za samoisticanjem, da je to preslo kod obojice u patolosko stanje.......i to nije nikakvo zezanje ......Elem, obojica su zlikovci, i obojica su uciniili vise stete srbiji i srpskoj istoriji , nego turci i nemci zajedno...............pravi srpski heroji.....stepa, misic , gavrilovic, car lazar , ili sindjelic se verovatno prevrcu u grobu , kada ih " patriJote " stavljaju u istu ravan sa ova dva bolesnika...............ali, kakav narod takva mu i heroji.....nekada su srbi bili narod koji nikada nije izabrao pogresnu stranu u ratu.....svi su im ratovi koje su vodili bili u osnovi pravedni i oslobodilacki......i zato je svaki rat , od kosova polja , do drugog svetskog iznedrio prave heroje i junake..........

A onda je doslo do sloba - tudjman - alija , dila da se pokolju medjusobno, za sta su im trebali bolesnici za "heroje" i psihopate na terenu.......lako su nasli pacijente i za jedno i za drugo.......pametni su se povukli i zacutali, a fukara postala "heroji i borci".....:dash:

Heroji se ne kriju kao babe i kao ****** godinama, heroji se ne prerusavaju u vidovite zorke, heroji se zrtvuju za svoj narod, ako treba i harikirijem kao japanski oficiri , te je u tom pogledu voja za nijansu veci "heroj" od one ****** ratka, iako ga u hag nije odvelo herojstvo , vec strah od reakcije naroda na ubistvo zorana u koje je i sam umesan
 
pa jomini, mnogo pitas, to sa pravljenjem heroja ti je retardiran shablon...

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:


"Mit je zvezda koja je siąla sa neba i ostala u nama neuniątiva i večna..." Vi ste najveći junak, najveći srpski mit, to je neąto ąto nam niko ne moľe oduzeti. Bićete uvek naąa zvezda vodilja... S poątovanjem, Bokara Maja, student ekologije]

Najveci, najdrazi, jedini Zorane, generacijo nasa, generacijo svih generacija. Nado, radosti i tugo. Nikada necemo zaboraviti, nikada oprostiti, nikada odustati. Tvoj san je nas san. Oprosti nam i dozvoli da isplacemo ovu ogromnu suzu. Zasjaj snagom sa svojih visina i pomozi nam da tvoj san postane nas zivot. Neka ti ne bude teska zemlja koja te prekriva, tvoj duh zivi u nama. Natasa i Mika

Tesko mi je da poverujem da te vise nema. Bio je to moj najgori rodjendan do sada. Iako je bio lep dan, i prilicno radostan sam se pripremao za docek gostiju, ali jedna vest me je sasekla. Pokusan atentat na Zorana Djindjica. Nijednog trenutka nisam zeleo da verujem da neces preziveti. Sve sam se nadao da najgore vesti nece biti. Od tada, svet mi se okrenuo i izgubi sam volju za zivotom. Vreme polako prolazi... pokusavam da shvatim da te nema...ali tesko mi ide. I ne vidim coveka koji bi mogao da te zameni. Que sera sera.. Hvala ti sto si postojao. Zoran Jevtic Kragujevac

Zla ruka sotone ugasi jedino sunce , koje je obasjalo jadnu i napa}enu Srbiju, `ele}i da joj vrati mrak. Ne}e uspeti! Ne}emo dozvoliti. Neka ti an|eli podare nebeski mir… Suzana i Goran Jovanovi}-Ni{

I jos mnogo toga na: http://www.zorandjindjic.org/index....=&tekst=&naredba=knjiga_zalosti&br_stranice=1
 
Tema za protivnike (ove radikalnije) Haškog suda.
Stav je da je navedeni tribunal zlo i sve ostalo što proizilazi odatle. Pitah ranije, ostadoh bez konkretnog odgovora: Ko je heroj, Mladić ili Šešelj? I jednog i drugog traži ''zli marionetski'' sud. Jedan je otišao tamo, drugi neće da ode. Ko je u pravu? Ko je patriota, čiji postupak je patriotski i korektan za Srbiju? Oba ne mogu biti jer su uradili potpuno suprotne stvari po pitanju suda? U odgovoru bi bilo poželjno obrazložiti svoj stav, ali bez navijačkih stavova, već neke fakte staviti uz svoju izjavu, obrazložiti smisleno.

Dalje, pade mi na pamet kako bi moglo biti stvarno velikih nereda na najavljenim demonstracijama: zamislite da Mladić kontaktira Tomu ili Vučića i nekako se dovuče do bine, govornice i onako junački, pozove već nasviranu masu na frku? Al' bi tu bilo užasa...:eek:

Još jedna stvar... Videli smo da je Karadžić išao i van Srbije. Pitam se zašto on i Mladić (ovaj drugi još može to da uradi) nisu otišli u neku drugu zemlju, pa ispred neke znamenitosti (zarad prepoznavanja lokacije) stali pred kameru nekog od svojih ''jataka'' (ovde obavezan :headbang: ) i taj snimak kasnije, kada ode na sigurno, ne dostavi svim svetskim medijima i tako skine pritisak sa Srbije i priče da su u Srbiji?


Питање одласка, или не одласка у овај ad hoc tribunal ICTY, није уопште персонално питање, а још мање питање
херојства.
Наиме, оптужнице су дијаметрално различите, а евентуално изрицање казне, за вербални деликт, неће угрозити
националне интересе, док би за геноцид, повлачило за собом и неке озбиљне последице не само по осуђеног
појединца, већ и за државу и нацију.

Мени је Шешељев добровољни одлазак у Хаг обавијен велом мистерије. Наиме, јасно ми је да је оптужница
написана у Београду, јасно ми је да је сметао режиму и да је режим по сваку цену желео да га склони, чак ми
је јасно и да је Шешељ "политичка животиња" и егзибициониста, али ипак - зашто је добровољно отишао, стварно
не знам....:neutral:
 
Лукаво постављена анкета! Некако ме подсећа на ДОС...

Овако ће увек бити највише оних који су за трећу опцију, јер они са супротним ставом има да се разделе на ДВЕ опције.

Стварно Јомини, требао си да ставиш и опцију "ОБОЈИЦА", у сврху објективнијих резултата анкете.
 

Back
Top