Baza podataka u Visual Basicu - Ozbiljna tema ( inkovi,tutorijali...)

unisoft

Zainteresovan član
Poruka
143
Pa ovako kao sto ste mogli da vidite postavio sam pre ove 2 teme vezane za VISUAL BASIC.

Ova tema glasi Baza podataka u Visual Basicu - Ozbiljna tema ( inkovi,tutorijali...) :

molim vas sve koji znate da pravite BAZE PODATAKA u VB ako vam nije problem da napravite kraci,a moze i duzi ( naravno ako ste raspolozeni) VIDEO TUTORIJAL za pravljenje baze podataka.

Ja sam,da kazem profesionalno znam Exsel ali on nije ni B od Baze podataka.


Kakva bi meni trebala baza podataka.E ovako posto pokrenem program prvi prozor koji se pojavi bi trebao da ima polje za upis IMENA i PREZIMEA.Sada kako usujemo koje slovo on bi trebao da odmah izaci listu imena sa do tada ukucanim slovima.

Kada odaberemo puno ime i prezime on bi u preostalim poljima koji sluze ( nije bitno ) i klikon na neko dugme on iz baze podataka treba da povuce podatke i popuni ta polja.E sada ja cu lako isprogramirati te podatke ali NEMAM ISKUSTVA SA PRAVLJENJE BAZA PODATAKA U VB PA ZATO MOIM VAS DA MI POMOGNETE AKO MOZETE.


Sem toga necu biti sigurno jedini kome ce ova tema sigurno koristit.

Sada se vi pitate sto bi se dzabe mucili i pravili video tutorijal kada niti znate ko sam a necete od toga imati nikakve koristi sem ZAHVALJENJA.Pa gledajte sa bolje strane.

Kada napravite TUTORIJAL mozete ga postaviti na RAPISHARE i ja bi ga a i drugi naravno skinuli - jer sigurno ima jos ljudi koje intresuje ova tema A TI OD CELE OVE PRICE POSLE ODREDJENOG BROJA SKINUTIH FAJLOVA SA RAPIDA MOZES DA ZAMENIS POENE ZA ACCOUNT I DA GA PRODAS


Sada ne bi bilo lose kada budete pravili bazu podataka-video tutorijal da dodate na prvu stranu neke stvari poput : CheckBox ( na primer pre nego sto upisem Ime i prezime ) ja stiliram CheckBox koji sluzi da mi pri kucanju slova iz BAZE PODATAKA pokazuje imena lica koja su starija na primer od 20godina ili kada bi ....

nadam se da ste razumeli sta hocu da kazem.

NAJVISE SU DOBRODOSLI VIDEO TUTORIJALI AKO VAS MRZI DA GA NAPRAVITE,ONDA AKO ZNATE DAJTE MI NEKI LINK ODAKLEN MOGU DA SKINEM NEKI VIDEO TUTORIJAL VEZAN ZA BAZU PODATAKA U VB. E sada ako i toga nema ONDA MOZE I TEKSTUALNI TUTORIJA u PDF-u...

UNAPRED HVALA
 
Poslednja izmena:
Imas video tutorijale na net-u...
Pogledaj: http://www.msdnwebcastportal.com/DesktopDefault.aspx
- sve sta ti je potrebno da bi dobio pristup i mogao da gledas webcast je da se ulogujes sa hotmail nalogom (ako nemas, napravi - besplatno je).

A vidim da si veoma precizan sta ti treba... pa, izgleda da vec imas projekat na umu, samo ti treba 'kako da se odradi'.
Nego, kakva je to baza podataka (Oracle, MySQL, Access...)?

Zasto kazes da Excel nije ni b od baze podataka? Baza podataka je mesto/fajl gde su ti podaci smesteni - Excel ti to omogucuje... tako da mozes i podatke u Excelu da smatras kao 'baza podataka'... Mozes cak i SQL Query-je da izvrsavas nad dim podacima...
 
O boze moj sto odmah svi komentarisu najgore.

To sto sam ja rekao da je Excel ni b od baze podataka OK.Al ja sam pocetnik sa VB i nisam znao da moze da radi i sa Excelom - Baza podataka .Pa moze mi se oprostiti za neznanje,valjda.

Hvala na sajtu

Zaboravih da te pitam - posto nisam uspeo da se snadjem na onom sajtu mozes li da mi das tacnu lokaziju sa koje mogu da preuzmem video tutorijale u vezi baze podataka - moze i za drugr stvari.


Ako si zaboravio koristi dugme 'izmeni'.Vise necu spajati vec brisati postove.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zaboravih da te pitam - posto nisam uspeo da se snadjem na onom sajtu mozes li da mi das tacnu lokaziju sa koje mogu da preuzmem video tutorijale u vezi baze podataka - moze i za drugr stvari.

Nisam sigurna da li ima bas VB.NET + Baze podataka. Ja sam gledala tutorijale za C# na istom sajtu i tu ima i baze podataka... vidim da ima VB.NET, ali nisam sigurna da li su baze podataka 'pokrivene'... ali to je na tebi da istrazis :)
A, u pravu si da ima dosta linkova i kliktanja da bi se stiglo do webcasta... i ja sam se pomucila prvi put. Ovo ti je link za VB.NET: http://www.msdnwebcastportal.com/DesktopDefault.aspx?tabindex=4&tabid=23
E, sad kako stici do webcasta... Na sajtu imas naslov: "Webcasts In This Series " i tu imas teme "Introduction", "Visual Basic 2005 Express Edition", "Class Libraries", itd. Klinkni na temu koja te zanima... pa "View this on-demand webcast", pa se ulogujes (email i password sa hotmail naloga ce ti dati pristup; ako nemas nalog, onda napravis jedan)... pa onda na Event Registration stranici kliknes "Confirm", pa na Thank You For Registering! kliknes "View Online", pa "View Recording"... i onda na View Recording Info stranici biras da li hoces "View" ili "Download".
Ufff... Mislim da nisam preskocila ni jedan korak.
 
Poslednja izmena:
O boze moj sto odmah svi komentarisu najgore.

To sto sam ja rekao da je Excel ni b od baze podataka OK.Al ja sam pocetnik sa VB i nisam znao da moze da radi i sa Excelom - Baza podataka .Pa moze mi se oprostiti za neznanje,valjda.

Hvala na sajtu

Zaboravih da te pitam - posto nisam uspeo da se snadjem na onom sajtu mozes li da mi das tacnu lokaziju sa koje mogu da preuzmem video tutorijale u vezi baze podataka - moze i za drugr stvari.


Ako si zaboravio koristi dugme 'izmeni'.Vise necu spajati vec brisati postove.


JA STVARNO NE ZNAM STA SE DESAVA !!! U CEMU JE PROBLEM SA VAMA ADMINIA !!! majkemi moracu da odem u neki internet provajder i da kupim drugu e-mail adresu ili da otvorim neku besplatnu na sajtovima koji to nide - onda da otvorim novi nalog


Ako si zaboravio koristi dugme 'izmeni'.Vise necu spajati vec brisati postove.

JA STVARNO NE ZNAM U CEMU SAM POGRSIO I KOJE SAM PRAVILO PREKRSIO.

U ovoj temi postoje samo moja dva odgovora.Tacnije prvo je pitanje po otvaranju ove teme a drugi je odgovor ( edsonia i kadBiBio ).

I BRE STA VISE NECU SPAJATI POSTOVE VEC CU IH BRISATI.JEDINO AKO NE MISLIS NA RAZMAKE IZMEDJU REDOVA.ALI BRE STA SAMO MENI STO I NJIH NISI NA TO UPOZORIO I NJIM<A ISPRAVLJAO SAMO POSTOVE.

Ako se odnosi na razmake ja jedino moram biti LUD a da ne vidim da to ovde pise

Šta je zabranjeno?

prijavljivanje pod tuđim nadimkom
korišćenje više različitih nadimaka
postavljanje ilustracija koje nemaju veze sa temom diskusije
otvaranje tema o drugim učesnicima Foruma
otvaranje tema koje nisu u vezi sa određenim forumom
otvaranje već otvorenih tema, jer će biti zaključane ili izbrisane
objavljivanje privatne komunikacije, osim uz saglasnost svih strana koje učestvuju u prepisci
ometanje normalnog rada Foruma



Izvinjavam se na vredjanju ( ako mislis da je to ovo sto sam napisao ) ali PUN MI JE K*** VISE.Sta ste mene nasli samo da mucite i brisete mi postove.Nisam valjda ja samo najgori i jedini slucaj na ovom forumu.

I kako bre ne koristim DUGME IZMENE KADA MOZES DA VIDIS ISPOD SVAKE TEME DA JE KORISCENO DUGME IZMENE
 
Poslednja izmena:
Cekaj bre,polako :D
Vec sam ti rekao da kada dodajes nesto da koristis dugme 'izmeni',kako bi bilo preglednije ;) Cemu to da svakih minut-dva pises jos jedan post a u medjuvremenu niko nije odgovorio? Mozes da editujes post ;)
Ovo ostalo sto si naveo...ne razumem o cemu pricas.
I nema potrebe da se raspravljamo.Prema tome,molim te premotaj film,razmisli i ako ti nesto nije jasno smisli pitanje da se moze razumeti :D
 

Back
Top